Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Sinoc sam malo vezbao... Rece mi jedan da sam ja "nista ne razumes, ili neces il' ne umes", odnosno, da se pravim nevest.

Da, procene.

I profili.
Eve da ti rechem, moj je istinit od a do b i moz slobodno da se nadjemo u Afrike da se upoznamo i lichno lol ja sam ona sa belim KURanvilom na reveru 8)
ma ebo Tiku 8) lol , tuj sam, di si ti, sha ti bi jutroske, ja rekoK dobro jutro a ti zbrisa ki da si plavushu videJo lol
Ljudi skoro uvek pruzaju neku "ispoliranu" sliku o sebi, koju najvecim delom modelira njihov ego. Ta slika koju projektuju ima samo jednu svrhu, a to je manipulacija.

Takvi onda u svemu vide manipulaciju, cak i tamo gde je nema, stvarajuci jedan neobican postupak alijenacije. Otudjenje, i to na mnogo nivoa, jer svaka projektovana slika se mora zastiti, uklopiti jedna sa drugom u nekim slucajevima, nekada ih ima i vise, i tada dolazi do neobicnih postupaka.

Naravno, pametno je i dobro prepoznati manipulaciju kada takva zaista postoji.

Desava se da neko bude "optuzen" za manipulaciju, a da nije cak ni razmisljao o manipulaciji.

To onda unosi nove elemente jer tu neko intenzivno razmislja o manipulacijama, a sasvim moguce i koristi manipulacije kao modus operandi.

Naravno, moze se uvek biti normalan, pa takav stav protumaciti kao oprez.

Ispod manipulacija i maski se nalazi licnost.

Da parafraziram Getea, kada bih poznavao sebe pobegao bih.

Sasvim moguce, ali ljudi beze od upoznavanja sebe.

A kako mi da upoznamo licnost koja izbegava da upozna sebe?

Upotrebom profila.
mori jano ja ne videh nista lol
Nja nja nja.....ja imam svoju sliku na profilu.....

Danijela....drago mi je :D
Dje s' Gorki? Kup'cu ti per'ku bolan! lollollol Da ne b'des celav, mrnjaou! Odo da perem prozore i pecem ribu, ufat'la sam neku sa sjevera, ak' ne pocne da skace po tavi. lollollol
Drago mi je Danijela. wink

Tema nije o profilima na, recimo nekom sajtu, nego o profilima licnosti.
A kako mi da upoznamo licnost koja izbegava da upozna sebe?

Upotrebom profila.

i tu cinis najvecu gresku, naime ti ne mozes poznavati drugu osobu, i njegov profil interpretiras kao stanje u kojem bi se ti nalazio ako bi sebi pravio takav profil.
jednostavno zamisljas sebi uloge koji nikad ne bi uzeo za sebe i na taj nacin razumes odredjeni profil. ko je otisao dalje, pocece i da se igra, pa ce sam pomesati malo karte i kreirati sebi umetnicki profil, vama na citanje!
wink
Drago mi je Danijela. wink

Tema nije o profilima na, recimo nekom sajtu, nego o profilima licnosti.

I meni je drago Tikomire.....

Ali prvo sto o sebi naucis je kako se zoves......Pa ajmo iz pocetka Wink
khm, khm...
jel' ti to pokusavas na sebi svojstven nacin da se izvinis za jutrosnje kukurikanje? Tongue
To je on hteo da nas probudi.....ki pravi petao Wink
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 4:14 am.