Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

U najboljoj nameri, a ponesen zadnjim diskusijama na forumu, otvaram ovu temu, od koje ce zene najverovatnije bezati, sa ciljem razmene iskustava medju muskim delom foruma. :D
Ovde mozemo da razmenjujemo iskustva na temu alata i svakakvog majstorisanja, pitamo jedni druge za savet, i druzimo se kao ljudi od zanata (bez obzira da li to zaista jesmo ili nismo :winkSmile

A posto je ovo "Majstorska radionica", ja za sebe uzimam ulogu Pufte kasapina, jer sam se, je li prvi setio... lollollol
I odmah da se vratim, na elektricni saber...
Saber kakav ja koristim, je alatka koja se pravi od trougaone turpije, tako sto se stranice zaostre na uglovima i spreda svedu u siljak.Ostavi se da alatka od sapa bude dugacka 10-15 cm, i koristi se za obradu komada grebanjem, rucnu obradu ivice rupe, fino pasovanje preciznih delova, onde gde turpijanje ne bi bilo zgodno zbog ogranicenog prostora.
Ako je saber fabricke izrade (kakav koriste npr, za repariranje kliznih povsina na masinama), ravnog oblika mi to zovemo cikling.
Alatku koju Mika opisuje ja znam kao elektricno dleto, i iz iskustva znam da je Dremel neuporedivo zgodniji za duborez (sto me nece spreciti da mu proverim cenu i da li ga ima kod mene Smile)

A ja imam jedno tesko pitanje.
U sklopu jedne masine koji konstruisem, mi treba materijal koji bi imao osobine metala, a da ne provodi struju (da se ponasa kao izolator).Kao svecica za kola, samo da umesto keramike bude neki takav materijal.
Ili da parafraziram, nacin na koji bih mogao da sprecim elektricnu provodljivost izmedju dva metalna dela koji su spojeni navojem (i to sitnim!), teflon ne dolazi u obzir, probao sam, ali neki neprovodljivi povrsinski sloj koji bi se mogao postojano naneti...
Piksna i dve sajbne tanke od plastike izmedju matica,ili da se saraf,telo na kom su matice uradi od teflona ili pertinaks mislim da se zvase,a da navoj snecim izolujes teskooo...
Da pohfalim temu,ovde cemo da se sexamo sa alatom lol
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji
nije bas tematika, kojom sam se bavio, ali...
teflon i nije neki tvrd, postoje ``plasticni`` cilindri, upravo za izolaciju tezih i gabaritnih elektricnih delova. crne ili braon su boje i mislim da su tvrdji od teflona i mogu se naci u radnjama energetske opteme. njihovu temperaturnu i mehanicku katakteristiku ne znam...

mada ovo sto ti trazis... ako bi metal nosio mehanicku cvrstocu...
ranije se upotrebljavao liskun, prirodan materijal, koji se mogao nabaviti u obliku trake ili tanke plocice, malo debljem od folije... malo se teze nabavlja, ali u bolje snabdevenoj radnji elektronike mozda bi se mogao naci... do nekoliko stotina volti dobro izolira, a ako je potreban i prenos toplote, podmazu se pre motaze obe strane ploce sa silikonskom mascu. sigurno si video taj materijal, koristilo se za izolaciju snaznih tranzistora od hladnjaka.
nije bas tema koja mene zanima mnogo, ali i ja imam omiljeni 'alat' lol
lako za odrzavati, slabo kada se kvari, pruza ogromno zadovoljstvo, jos vece sto znam da rukujem sa njim, neprocenjive je vrednosti, a plus dobijem ga za dz ... sve ostale alate mozes kupiti maestro karticom Smile))
Dobro jutro vam zelim Smile))
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
lako za odrzavati, slabo kada se kvari, pruza ogromno zadovoljstvo, jos vece sto znam da rukujem sa njim, neprocenjive je vrednosti, a plus dobijem ga za dz ... sve ostale alate mozes kupiti maestro karticom Smile))

shock Perfetu/mobile xaxaxaxaxa sa tri brzineee

shock Perfetu/mobile xaxaxaxaxa sa tri brzineee

А са колико је брзина твој алат?
. . .
A posto je ovo "Majstorska radionica", ja za sebe uzimam ulogu Pufte kasapina, jer sam se, je li prvi setio... lollollol

'ko li će da uzme ulogu Tanje Bošković? rollwink

Jesi li isla na kurs ili si samouka winklollol
Svaki alat je dobar kad ga koristi majstor zanata. U mojoj radionici mora obavezno da ima cvrsti trbusnjaci i jake ruke. Zato su mi dlanovi puni zuljeva koji paraju zenske najlonke Smile

sad se setih Lukrecije, nadam se da voli zuljeve :D

A za Kontru:
Nikad ne primenjuj silu vec uzmi veci cekic Wink
scim da izvadim siku izmedju letvica a da neostetim letve ,imal kakva mini glodalica fuga je 5 mm i kako da je ,,vucem,, pravolinijski
Pobegnem od sitnih popravki po dvoristu i kuci i dodjem ovde kad ono... shock :?

Manu pa koja domacica ne zna da koristi oklagiju Tongue

ne treba mi obuka Tongue

Manu pa koja domacica ne zna da koristi oklagiju Tongue

ne treba mi obuka Tongue

nemoze se ovako u evropuuu,sa ovakvim zenama zaostalim,tamo u evropi zene neznaju sta je to oklagija bre.....seljancuree Tongue
a kada razvlacim krofne, pizzu, sos lepenyt,pitu, onda sam dobra, jel ??? rollshock

ja jesam seljanka, ali bar priznajem Tongue

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 9:07 pm.