Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Beli su niklovani pa duze traju i sijaju... lolA crni su brunirani, i mnogo brzo zardjaju, pa moraju da se menjaju... lollollol

Al dok radi , bas te briga, samo teraj... winklollollol

ebesh te sto sijaju, daj ti men CRNog al da radi lollollol
Bitre, Sejlor, DeAlmasi, Miko, hvala vam na trudu ali moram da jos malo pojasnim. lol
Tebi Bitere hvala sto si mi skrenuo paznju na liskun, ne odgovara , ali sam se uvek pitao kako se ono na trafoima zove... lol
Pa meni u sustini treba da napravim deo koji bi imao ulogu slicnu onoj koju ima svecica na automobilu, s tim da sam ja nasao podatak da u OTO motorima pri paljenju smese pritisak ne prelazi 300 BAR-a, a kod mene bi isao do 2000 BAR-a, sto mi se cini previse, da bi to izdrzala keramika na svecici.Temperatura je manji problem, bila bi niza nego kod motora, ali pritisak...
Namerno sam rekao izolovani navoj, jer je to sve sto meni i treba u sustini, bitno mi je da izolujem + do unutrasnjosti cilindra, a sam njegov zid bi bio - , precizno bacanje varnice je u ovom slucaju nebitno.
Ali zeza me to sto ce u jednom momentu u cilindru biti veliki pritisak, koji ce da unisti svaki dobar izolator koji mi je pao na pamet.
Treba mi izolator, sa osobinama metala... shock
Osim sto pomazete meni, dobicete i Nobelovu Nagradu... :D

Daaavno je nasa Vidosava izmislila materijal kome brener nemoze nista,plakala je sto nece drzava d aproizvodi pa je naravno uletela USA materijal se zove po njoj Vidasil e sad de ga naci...ja imam kao sundjer trake za toplotnu izolaciju 60cmx 10 metara i debljine 2cm,usput moze i bez varnicee xaxaxax samo benzin sa manje oktana sam ce da se upali na veci pritisak 88 oktana xaxax za nacional klasu lollol
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji
Bez alata nema zanata, i nema hleba bez motike, okopavam narkotike... TongueTongueTongue
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Bez alata nema zanata, i nema hleba bez motike, okopavam narkotike... TongueTongueTongue

Nemo da stavljas pesticide,kod nas je zabranjeno to,mi smo ekoloska drzava lol
((http://www.fotorola.com/uploads/955fe545e9.jpg))

Evo,5mm je sirina fuge a 15 dubina treba mi da izvadim 5/6mm dubine a da neostetim drvo..

Nemo da stavljas pesticide,kod nas je zabranjeno to,mi smo ekoloska drzava lol

Ne treba mi to ovde, ovde je za razliku od vase Eko Drzave, nasa radioaktivna zemlja mala, al plodonosna... lollollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
((http://www.fotorola.com/uploads/955fe545e9.jpg))

Evo,5mm je sirina fuge a 15 dubina treba mi da izvadim 5/6mm dubine a da neostetim drvo..

bemti muško, ne mož ni da izvadi a da nešto ne ošteti..........Smile))
Ah ti majstori, samo prave neka sranja... Tongue

Ebem li te u doope sto ti je lep camac ako je tvoj....a lep je i ako nije. Tongue
Ovo mora da je poliuretanski lak....fuge malo istrulile od morske vode,a? wink
Mislim da imas dva resenja....
1.bijaks sa odgovarajucim alatom(glodalom)
2.kekserica-ako alat moze da dosegne do zeljene dubine...

Mislim da to moze da se uradi iz ruke jer ce te fuge da vode alat...posto su dascice spojene ne moze da se koristi granicnik... Unhappy
MOJ PROBLEM:

u zid su ugradjene aluminijumske kutije sa otvorom fi 50 mm.
postoji sitan navoj na otvoru.

oprema koja se montira, treba da se uvrti do kraja, da bi sasvim prianjala na zid. ako se ne uvrti do kraja, ruzno je.

kada su kutije ugradjene, navoji su kako tako zasticeni samolepljivom trakom, no farbari su to sklonili i prilicno uprljali navoje farbom.

kako da ocistim sitan aluminijumski navoj i cime da podmazem navoj, da ne ostavi trag na boji, ali da se oprema moze propisno da se uvrne?
samo bre na fi misliš, sram te bilo.........Smile))

Ebem li te u doope sto ti je lep camac ako je tvoj....a lep je i ako nije. Tongue

Mislim da to moze da se uradi iz ruke jer ce te fuge da vode alat...posto su dascice spojene ne moze da se koristi granicnik... Unhappy

sve si mi reko pola te razumeh axxaxa keksericu sam video i znam sta je ima ovde da se uzme...al kako cu da je vodim precizno iz ruke? Nisu istrulile fuge nego se lak ponegde digo sa ivica letvi a ispod mi je epoxid koi ne trpi uv zrake pa ce da pozuti,treba da maknem fuge koje sluze da se ne klizam u ovoj varijanti,da bi mogo sve da malo taknem smirglom i nabacim tri cetri ruke laka...mozel t a kekserica gumu da skine,vise mi se svidja frezer al neznam da se ne smota u gumu...
samo bre na fi misliš, sram te bilo.........Smile))

jok, nego kako da nalegne do kraja!
:D

sve si mi reko pola te razumeh axxaxa keksericu sam video i znam sta je ima ovde da se uzme...al kako cu da je vodim precizno iz ruke? Nisu istrulile fuge nego se lak ponegde digo sa ivica letvi a ispod mi je epoxid koi ne trpi uv zrake pa ce da pozuti,treba da maknem fuge koje sluze da se ne klizam u ovoj varijanti,da bi mogo sve da malo taknem smirglom i nabacim tri cetri ruke laka...mozel t a kekserica gumu da skine,vise mi se svidja frezer al neznam da se ne smota u gumu...

Nemam ja pojma o cemu vas dvojica tupite. I bas zato: Uzmi brate veci cekic, i kreni iz pocetka Wink
MOJ PROBLEM:

u zid su ugradjene aluminijumske kutije sa otvorom fi 50 mm.
postoji sitan navoj na otvoru.

oprema koja se montira, treba da se uvrti do kraja, da bi sasvim prianjala na zid. ako se ne uvrti do kraja, ruzno je.

kada su kutije ugradjene, navoji su kako tako zasticeni samolepljivom trakom, no farbari su to sklonili i prilicno uprljali navoje farbom.

kako da ocistim sitan aluminijumski navoj i cime da podmazem navoj, da ne ostavi trag na boji, ali da se oprema moze propisno da se uvrne?

Biterni,ne znam jesam li te dobro razumeo,a ako jesam to ne bi trebao da bude veci problem... wink
Dakle navoj je aluminijumski?Boja se moze skinuti fenom za skidanje farbe(jeftin je-20-50e),a mozes i hemijskim sredstvom za skidanje farbe.Ja sam ga koristio pre nekoliko godina za skidanje farbe sa stolarije,ne secam se kako se zove,ali princip je sledeci:Sredstvo se namaze na zaprljane povrsine(pazljivo,opasno je zbog opekotina koje moze da ti nanese),onda odstoji neko vreme,par minuta dok pocne da deluje.Farba ce da se potklobuci i pretvori u nesto slicno gumi i samo je jednostavno skines.
Fen i brener ne znam kako bi se pokazali jer je u pitanju navoj,odnosno kako bi se vadila farba iz sitnog navoja,pre bih ti preporucio hemijsko sredstvo.
A podmazivanje navoja...jbml ga,obicna tovatna mast? wink
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 8:43 pm.