Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

U nedostatku Tikomirovih tema...
Jos dok sam bio mali Sinner, privlacilo me sve sto ima veze sa natprirodnim, magija, hipnoza, okultizam, itd...Nazalost nase izdavacke kuce iz tog vremena su bile okupirane ruskim klasicima, Svetozarom Markovicem, i stampanjem monumentalnih izdanja "Tito" u 35 tomova.
Tracak nade su bila hrvatska izdanja epske fantastike, Tolkin i E.A. Poe, do kojih se jako tesko dolazilo.Cak do danas nisam video da je neko preveo i izdao Lovkrofta, iako on spada i public domain , jer nema naslednika.
I tako procitavsi sve od Zila Verna, preturajuci po skolskoj biblioteci, naletim na knjigu "Rukopis nadjen u Saragosi" od Jana Potockog.
Ime pisca mi nije ulivalo poverenje, ali delimicno listanje me je zaintrigiralo, i tako sam po prvi put procitao knjigu, koja mi je do dana danasnjeg ostala jedna od omiljenih.
Jan Potocki je bio Poljski Grof, Oficir, Egiptolog, Malteski Vitez, Mornar, Svetski Putnik, Mason, Clan raznih tajnih drustava, zacetnik Etnologije, i jedan od prvih istrazitelja porekla Slovenskih naroda i jezika.
Interesantno je da je napisao samo ovu knjigu, a o njenom nastanku postoje razlicite legende.
U svakom slucaju, ako vas ova tema zanima, a niste procitali ovu knjigu-mnogo ste propustili.

P.S. Ima tu i sehanja oxoxoxo... 8)

I da, ova tema sluzi za sva vasa natprirodna iskustva. wink
Ja cu neka uskoro objaviti...
Oskar Aren umetnicko ime inace nasi ljudi,muz i zena su svojevremeno pobedili na takmicenju evrope u telepatiji,sjajni su bili radeci po nocnim klubovima....i kad ga je prevarila...ebemti telepatijuuu....... xaxaxaxa
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji
bio ja bivsem prijatelju u poseti ludnici...
pravoj...
ima njih tamo dosta...
da, da izbacili su nas....
smejali smo se...
...
ja bas i ne verujem, a ne verujem i navodnim istrazivanjima u vezi toga...
sva moja natprirodna iskustva se mogu obrazloziti umorom ili drugim uticajem na mozdane tokove...

znaci, uzdrzat cu se od teme, ja sam skeptik!
sva moja natprirodna iskustva se mogu obrazloziti umorom ili drugim uticajem na mozdane tokove...

Ma prevarant No1 covece ali vrhunski xaxa,kao i dobar madjionicar ,znas da je fora ali neznas kako....

Mislim da je normalno da ne verujes...i ja sam po prirodi skeptik i najobicnije stvari dovodim u pitanje.
Ali...kad dozivis nesto takvo tek onda se situacija komplikuje...imas dokaz ali fale odgovori... :? wink
Pa prva stvar koju pamtim, a da mi je bila neobjasnjiva, je dedin cekic...
Deda sa oceve strane je bio Kovac, imao je svoju radionicu.Kada je poginuo, moj pametni otac me je poslao na selo da Baba ne bi bila sama, i ostao sam tamo godinu dana, dok nije doslo vreme da podjem u skolu.
Ne znam tacno posle koliko vremena , jedne noci sam cuo njegov cekic u radionici.Probudio me.Svaki Kovac ima karakteristican ritam kojim udara, on je isao dva kratka udarca, pa jedan jaci, Bam-Bam-BAAAM...Cekic nije nesto sto ti se "cini " da cujes, to se cuje.Baba nije cula nista....
To se ponovilo nekoliko puta.
Godinama kasnije sam saznao da je i otac cuo to, spavajuci u nasoj kuci u gradu.Nije mogao da odredi odakle dolazi zvuk, isao je do obliznje kafane, mislio je da je to bubanj.Majka takodje nije cula nista.
Godine su prosle, i mog oca vise nema, i nisam vise to nikada doziveo, mada sam dosta vremena proveo u selu.Ali tada sam to cuo...
Verovatno postoji objasnjenje, samo ja ne mogu da ga se setim.
I ja sam vernik tih mističnih stvari ali još mi se nikad nije dogodilo ništa na tu temu uvek čujem od drugih ljudi video sam vukodlaka ili video sam veštice u šumi kako igraju oko vatre a zadnje što sam čuo je slučaj od pre desetak godina kad sam ostao bez najboljeg drugara iz mog sela nadomak Mladenovca,kažu neke babe tamo iz familije da je jedno veče kad se vraćao sa nekog ispraćaja u ponoć na livadi kod jednog starog hrasta video belu svetlost i da mu se ukazao anđeo Gavrilo i da mu je on reko da se obesi kako bi došao na nebo kod njega ......................petnaest puta sam ih pitao dal je to istina i one se kunu u najrođenije da jeste.......................a meni to malo nemoguće.
Ja sam imao prilican broj tih iskustava....ajd za pocetak jedno prosto,cisto da se zagrejemo... lol
Sanjam ja jednom neke trocifrene brojeve i nekim racunskim operacijama ih svodim na dvocifrene...kad sam se probudio secao sam se samo cetiri broja.
Cisto da proverim,uplatim listic loto-a,inace nikad ne igram igre u kojima je verovatnoca toliko protiv mene,i naravno dodam tri broja.Pogadjate,budu izvucena ova cetiri koja sam sanjao.
Da sam znao da ce ovi sigurno da budu izvuceni odigrao bih neki jak sistem.... :?
cvrsto ne verujem u ni u kakve misticizme i sl.
ne bih rekla da sam skpetik, samo da sam realna.

mada, mozda nekih 10-ak dana posle dekine smrti, usla sam u kucu i u hodniku sam osetila da je tu. ne znam kako i ne znam zasto, samo sam osetila da ima jos nekoga i znala sam da je to on.
nisam se plasila, naravno, niti smo nesto razgovarali, ne mogu ni da opisem taj osecaj... kazu da dusa pokojnika 6 nedelja "luta" po kuci...

ja sam sklona da verujem da je to sve plod moje podsvesti i zelje da je on zaista jos uvek tu.
I ja sam vernik tih mističnih stvari ali još mi se nikad nije dogodilo ništa na tu temu uvek čujem od drugih ljudi video sam vukodlaka ili video sam veštice u šumi kako igraju oko vatre a zadnje što sam čuo je slučaj od pre desetak godina kad sam ostao bez najboljeg drugara iz mog sela nadomak Mladenovca,kažu neke babe tamo iz familije da je jedno veče kad se vraćao sa nekog ispraćaja u ponoć na livadi kod jednog starog hrasta video belu svetlost i da mu se ukazao anđeo Gavrilo i da mu je on reko da se obesi kako bi došao na nebo kod njega ......................petnaest puta sam ih pitao dal je to istina i one se kunu u najrođenije da jeste.......................a meni to malo nemoguće.

To nije bio Andjeo.. daj ba, da ne lajem. Gluposti!
Mozda je njemu neka babetina pravila madjije pa mu se ukazo demon.. Tipicno seljaci, cim nesto svetli, odma je Andjeo.
Ja sam imao prilican broj tih iskustava....ajd za pocetak jedno prosto,cisto da se zagrejemo... lol
Sanjam ja jednom neke trocifrene brojeve i nekim racunskim operacijama ih svodim na dvocifrene...kad sam se probudio secao sam se samo cetiri broja.
Cisto da proverim,uplatim listic loto-a,inace nikad ne igram igre u kojima je verovatnoca toliko protiv mene,i naravno dodam tri broja.Pogadjate,budu izvucena ova cetiri koja sam sanjao.
Da sam znao da ce ovi sigurno da budu izvuceni odigrao bih neki jak sistem.... :?

lollollol

Znas onu.. Eh, da sam, da sam, da sam..

lollollol
cvrsto ne verujem u ni u kakve misticizme i sl.
ne bih rekla da sam skpetik, samo da sam realna.

mada, mozda nekih 10-ak dana posle dekine smrti, usla sam u kucu i u hodniku sam osetila da je tu. ne znam kako i ne znam zasto, samo sam osetila da ima jos nekoga i znala sam da je to on.
nisam se plasila, naravno, niti smo nesto razgovarali, ne mogu ni da opisem taj osecaj... kazu da dusa pokojnika 6 nedelja "luta" po kuci...

ja sam sklona da verujem da je to sve plod moje podsvesti i zelje da je on zaista jos uvek tu.

40 dana da. I kad je pozoves.

Ima neka tajna veza..
Pa prva stvar koju pamtim, a da mi je bila neobjasnjiva, je dedin cekic...
Deda sa oceve strane je bio Kovac, imao je svoju radionicu.Kada je poginuo, moj pametni otac me je poslao na selo da Baba ne bi bila sama, i ostao sam tamo godinu dana, dok nije doslo vreme da podjem u skolu.
Ne znam tacno posle koliko vremena , jedne noci sam cuo njegov cekic u radionici.Probudio me.Svaki Kovac ima karakteristican ritam kojim udara, on je isao dva kratka udarca, pa jedan jaci, Bam-Bam-BAAAM...Cekic nije nesto sto ti se "cini " da cujes, to se cuje.Baba nije cula nista....
To se ponovilo nekoliko puta.
Godinama kasnije sam saznao da je i otac cuo to, spavajuci u nasoj kuci u gradu.Nije mogao da odredi odakle dolazi zvuk, isao je do obliznje kafane, mislio je da je to bubanj.Majka takodje nije cula nista.
Godine su prosle, i mog oca vise nema, i nisam vise to nikada doziveo, mada sam dosta vremena proveo u selu.Ali tada sam to cuo...
Verovatno postoji objasnjenje, samo ja ne mogu da ga se setim.

Naravno da postoji, i ti to vrlo dobro znas.

Evo i ja miko ko ti al nesmem da pricam xaxaaa osim ono za sta imam svedoke....retko sanjam ali se ,,osrtvaruju,,...probudim se krecem na put, sedim i nemogu da se setim sta sam sanjao,samo se secam sata sa klatnom onaj ko orman i da je bilo 10 sati,pita me
kuma sta ti je sta se zamislio i ja joj ispricam,kaze pripazi se ...krenem ja kuci..oprezno oko 10 na auto putu stvarno zamalo da se skenjam iz sasvim ciste situacijee al ajdd kazem to je too,proslo jee i ja sa olaksanjem stignem kucii 500 kilometara......javim se zabrinutoj kumi da je sve ok i ispricam kako sam mimoiso sudar na autoputu,
ustanem ujutro treba da krenem ponovo za bg. podjem da natankujem kola na sred semafora kamion predje u moju traku sjebe me celo u celo direktno...ubijem glavom u sofersajbnu budem u nesvest mozda desetak sekundi dizu me ljudi ja otvorim oci i pogledam na sat istog sekunda,sav srecan pocnem da se smejem i kazem aha ,,e to je to,,posle sam se tek opipao i gledao jesam li polomljen,nisam osim ogrebotina sitnih i jedan konac na glavu
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 6:54 pm.