Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
U nedostatku Tikomirovih tema...
Jos dok sam bio mali Sinner, privlacilo me sve sto ima veze sa natprirodnim, magija, hipnoza, okultizam, itd...Nazalost nase izdavacke kuce iz tog vremena su bile okupirane ruskim klasicima, Svetozarom Markovicem, i stampanjem monumentalnih izdanja "Tito" u 35 tomova.
Tracak nade su bila hrvatska izdanja epske fantastike, Tolkin i E.A. Poe, do kojih se jako tesko dolazilo.Cak do danas nisam video da je neko preveo i izdao Lovkrofta, iako on spada i public domain , jer nema naslednika.
I tako procitavsi sve od Zila Verna, preturajuci po skolskoj biblioteci, naletim na knjigu "Rukopis nadjen u Saragosi" od Jana Potockog.
Ime pisca mi nije ulivalo poverenje, ali delimicno listanje me je zaintrigiralo, i tako sam po prvi put procitao knjigu, koja mi je do dana danasnjeg ostala jedna od omiljenih.
Jan Potocki je bio Poljski Grof, Oficir, Egiptolog, Malteski Vitez, Mornar, Svetski Putnik, Mason, Clan raznih tajnih drustava, zacetnik Etnologije, i jedan od prvih istrazitelja porekla Slovenskih naroda i jezika.
Interesantno je da je napisao samo ovu knjigu, a o njenom nastanku postoje razlicite legende.
U svakom slucaju, ako vas ova tema zanima, a niste procitali ovu knjigu-mnogo ste propustili.

P.S. Ima tu i sehanja oxoxoxo... 8)

I da, ova tema sluzi za sva vasa natprirodna iskustva. wink
Ja cu neka uskoro objaviti...
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 11:14 pm.