Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Danima mi se mota po glavi jedna pesma. Napisao ju je Slavko Vukosavljevic (onaj isti koji je napisao poemu Kadinjaca, za one koji se jos toga secaju). Zove se "Majka" ili nakako slicno. Znao sam je napamet, ali, na zalost zaboravio. Unhappy I ne mogu nigde da nadjem tekst te pesme (kada biste znali kakv haos vlada u mojim knjigama i beleskama, ne biste bili zacudjeni). Secam se samo nekih stihova:

Vidim li kolevku, ja zacutim
uz kolevku se pesma vije.
I ona kraj nje je pevala, slutim.
Al' zasto posle nikad nije?

Ima li neko ovu pesmu celu?
Trazio sam, prijatelju, bezuspesno. Tek potom sam se odlucio za ovaj nacin....Smile))
Trazio sam, prijatelju, bezuspesno.
a el si siguran da je on autor... ?
a el si siguran da je on autor... ?

Prilicno...pesmu sam pronasao u nekoj antologiji...i kad sam procitao ime pesika bilo mi je uzasno poznato, ali nisam mogao da se setim odakle..tek posle dan-dva mi je sinulo..."Kadinjaca"...zato sam i zapamtio, inace obicno slabo pamtim autore...Smile
kao sto rekoh - i ja sam trazio...
jbg - za sada,nemas srece
Ma na Google nema nista. Cak i ako ubacis samo reci, ne izbaci nista povezano. Svi krenuli, da kopamo. Smile
ja iskopa samo KADINJACU OD NJEGA JBG
Vukosavljević Slavko Kadinjača
2106
Vukosavljević Slavko Lirika
3269
Vukosavljević Slavko Moja jedina mladost
3669
Vukosavljević Slavko Šta ti kažeš, Marija?
1594
kao sto rekoh - i ja sam trazio...

Hvala Ti na trudu i dobroj volji...

Ja sam se ponadao da ce neko da se seti je ima u svojoj biblioteci...i da ga nece mrzeti da je prekuca...Smile))

probaj na mp3 trazit

Crni Baki, nije to estrada, to je poezija...Smile))

Ma na Google nema nista. Cak i ako ubacis samo reci, ne izbaci nista povezano. Svi krenuli, da kopamo. Smile

'El ja sad treba da se uvredim. Probao sam i sa Gugletom, i sa Pogotkom i sa Krstaricom... i tek onda sa "Upoznavanjem"..Smile)

Ali mi, priznajem, godi vasa paznja i hvala vam, puno...mnogo ste dragi...Smile))
'El ja sad treba da se uvredim. Probao sam i sa Gugletom, i sa Pogotkom i sa Krstaricom... i tek onda sa "Upoznavanjem"..Smile)

Tako plava... Smile Ma znam, BR. Wink Ja sam cak probala sa NAJDI.SI. Smile))
Chale, chu ti se javnem za par dana(kad svratim do kuche na kratko). Mislim da mogu da ti nadzem kompletnu pesmu u svojoj biblioteci...
Potrudichu se, Chale...
-> 'el ima$ nekog gimnazijalca u kom$iluku?
'el ima$ nekog gimnazijalca u kom$iluku?

Nemam, sve to matoro...Smile)))
Bogami i ja sam se potrudila.Smile) Sto na internetu, a gledala sam i knjige. Imam "Antologiju srpske poezije", ne nadjoh pesmu, ima "Kadinjaca", ali nema "Majka"Unhappy(
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 11:19 am.