Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Imamo knjige, strucnu literaturu, koja se dugo vremena smatralo kao objektivan izvor informacija, u slucaju da je na zadovoljavajucem nivou priznat. To nam je pruzalo neku cvrstu veru u svet.
Entropija nam je uz sve to servirala i neke pricice u stilu, pobednici pisu istoriju, a sve za sve ostalo su tu urbane legende.

Vec dugo vremena razmisljam o objektivnosti informacija. Koja informacija je merodavna u najezdi gluposti i sarlatanstva, u vreme masovnih medija?

Zasto i kako netacne informacije prezivljavaju? Kako se one prostiru i koliko se ugradjuju u kolektivno znanje covecanstva? Da li je web riznica laznog znanja, koja postaje istinita, prihvatanjem vecine i sticanjem masovnosti?
Da li postaje nebitno, jesmo li bili na Mesecu, i da li je Osama mrtav? Da li tacnost informacija postaje nebitna i dovoljno je samo da sebi izaberemo one koje zelimo, da bi prosperirali ovim svetom?

Pisem ovo sa posebnim osvrtom na predavanje koje sam gledao juce u vezi Google pretrazivaca, koji servira listu pretraga na osnovu ``merodavnosti`` izvora, a koji se opet potvrdjuje merodavnoscu drugih sajtova, koji se pozivaju na isti izvor.

A imam sledeci problem:
Pre 15 godina sam procitao vest da je svetski poznata osoba XY umreo. I za divno cudo nedavno sam saznao da je itekako ziv.

Ili, neki dan sam se segacio sa poznatim vulkanologom Haroun Tazieffom, pre oko 10 godina sam citao da je stradao u vulkanskoj eksploziji, od udara kamena u glavu. Na Wikipediji pise da je umreo u Parizu.

Ili, o Cernobilu postoje vise analiza i objasnjenja, koja je tacna?
Istina o Fukushimi?

Koje znanje je istinita, ona popularna? Kako zabraniti i obrisati netacno znanje iz glave covecanstva?

Ili je sve to nebitno?

Vas filozofski stav je...?
Ti vala stvarno nis´ normalan..

ovoliki text na jutro.. roll

lol
udarile mu kuglice u glavu............Smile))
mozda sam ja jedini normalan, a svet nije!
lol
Beket
"Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine."
Tika je imao odgovore a vi ste ga oterali. I sada ste konacno poceli i sami da sumnjate, sa zakasnjenjem. Bolje ikad nego nikad.... Svetom vladaju ljudi bez skrupula da bi ostvarili svoje ciljeve. Ciljevi su jedna centralna vlada u despotiji planeti zemlji, i smanjenje broja ljudi na ispod 500 miliona. Sve drugo i svi mi smo kao zrnca peska u kamenom mozaiku koji se sklapa lagano. i nije bitno i nismo bitni. Da smo bitni ne bi nam ukinuli fabrike i radna mesta. Za sada im trebamo, konkretno u srbiji da udjemo u Jevopu, da nas dalje sistematski unistavaju. A posle nece biti ni drzava, ni Jevrope. biće smrad i rastrkane kosti i secanja na puno ljudi, i planeta ce se povratiti u ekolosku ravnotezu...
A mediji, pa i internet je uglavnom manipulacija, i pojedinci koji bi da im se glas cuje. No nema opravdanja, ne vedi pruzati otpor. unazad se ne moze, mora se ići napred kako su zacrtali. koga to smeta i boli, najbolje da ugasi medije, i pokuša da odrzi porodicu i najmilije, da se osamostali od struje vode stanovanja hrane, novaca sto daju drugi. sve sto gledamo, citamo, koristimo je u funkciji sve vece zavisnosti od njih, da cemo na kraju biti toliko zavisni da nas mogu iskljuciti pritiskom na dugme. Ceo savremeni svet je manipulacija sa svesti u tom pravcu.
Niko ga nije oter´o, otis´o je sam. 8)
ne samo da se sam otisao, vec se i nadurio!
8)
Tika je imao odgovore a vi ste ga oterali. I sada ste konacno poceli i sami da sumnjate, sa zakasnjenjem. Bolje ikad nego nikad.... Svetom vladaju ljudi bez skrupula da bi ostvarili svoje ciljeve. Ciljevi su jedna centralna vlada u despotiji planeti zemlji, i smanjenje broja ljudi na ispod 500 miliona. Sve drugo i svi mi smo kao zrnca peska u kamenom mozaiku koji se sklapa lagano. i nije bitno i nismo bitni. Da smo bitni ne bi nam ukinuli fabrike i radna mesta. Za sada im trebamo, konkretno u srbiji da udjemo u Jevopu, da nas dalje sistematski unistavaju. A posle nece biti ni drzava, ni Jevrope. biće smrad i rastrkane kosti i secanja na puno ljudi, i planeta ce se povratiti u ekolosku ravnotezu...
A mediji, pa i internet je uglavnom manipulacija, i pojedinci koji bi da im se glas cuje. No nema opravdanja, ne vedi pruzati otpor. unazad se ne moze, mora se ići napred kako su zacrtali. koga to smeta i boli, najbolje da ugasi medije, i pokuša da odrzi porodicu i najmilije, da se osamostali od struje vode stanovanja hrane, novaca sto daju drugi. sve sto gledamo, citamo, koristimo je u funkciji sve vece zavisnosti od njih, da cemo na kraju biti toliko zavisni da nas mogu iskljuciti pritiskom na dugme. Ceo savremeni svet je manipulacija sa svesti u tom pravcu.

U društvenoj proizvodnji svoga života ljudi stupaju u određene, nužne, od njihove volje nezavisne odnose – osnose proizvodnje, koje odgovaraju određenom stupnju razvitka njihovih materijalnih proizvodnih snaga. Celokupnost tih odnosa proizvodnje sačinjava ekonomsku strukturu društva, realnu osnovu na kojoj se diže pravna i politička nadgradnja i kojoj odgovaraju određeni oblici društvene svesti. Način proizvodnje materijalnog života uslovljava društveni, politički i duhovni proces života uopšte. Ne određuje svest ljudi njihovo biće, već obrnuto, njihovo društveno biće određuje njihovu svest. Na izvesnom stupnju svoga razvitka materijalne proizvodne snage društva dolaze u protivrečnost sa postojećim odnosima proizvodnje, ili – što je samo pravni izraz za to – sa odnosima svojine u kojima su se dotle razvijale. Iz oblika razvitka proizvodnih snaga ti se odnosi pretvaraju u njihove okove. Tada nastupa epoha socijalne revolucije. S promenom ekonomske osnove vrši se brže ili sporije prevrat u čitavoj ogromnoj nadgradnji...
wink

U društvenoj proizvodnji svoga života ljudi stupaju u određene, nužne, od njihove volje nezavisne odnose – osnose proizvodnje, koje odgovaraju određenom stupnju razvitka njihovih materijalnih proizvodnih snaga. Celokupnost tih odnosa proizvodnje sačinjava ekonomsku strukturu društva, realnu osnovu na kojoj se diže pravna i politička nadgradnja i kojoj odgovaraju određeni oblici društvene svesti. Način proizvodnje materijalnog života uslovljava društveni, politički i duhovni proces života uopšte. Ne određuje svest ljudi njihovo biće, već obrnuto, njihovo društveno biće određuje njihovu svest. Na izvesnom stupnju svoga razvitka materijalne proizvodne snage društva dolaze u protivrečnost sa postojećim odnosima proizvodnje, ili – što je samo pravni izraz za to – sa odnosima svojine u kojima su se dotle razvijale. Iz oblika razvitka proizvodnih snaga ti se odnosi pretvaraju u njihove okove. Tada nastupa epoha socijalne revolucije. S promenom ekonomske osnove vrši se brže ili sporije prevrat u čitavoj ogromnoj nadgradnji...
wink

odlicno!
kada i drugi put dodju u protivrecnost, onda zapocnu gradjanski rat, te uniste drustveno proizvodne resurse, cime su promenili materijalnu osnovu, a sto opet menja njihovu drustveu svest, a sto se pak manifestira na njihovu licnu svest.
Ma EU je neizbezno, imaju proizvodne resurse, koje su nama potrebne!

wink
Samouverenost je najbolji afrodizijak.

lol
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 5:34 am.