Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Izmene građanskog zakonika: Srbija uvodi gej brakove

Komisija - Vladina komisija za izradu novog zakona razmišlja o uvođenju kontroverzne odredbe koja je prihvaćena tek u nekoliko zemalja sveta. Usvajanje dece - Psiholozi tvrde da bi gej brakovi bili uvod u njihov novi zahtev za usvajanje dece, što smatraju jako opasnom mogućnošću

Radna grupa Vlade Srbije koja radi na izradi novog građanskog zakonika razmišlja da u njegov nacrt unese i odredbu o priznavanju homoseksualnih brakova! Kako Press saznaje, ova kontroverzna norma bila bi uvedena kroz novu formulaciju braka kao „zajednice dve osobe", a ne isključivo muškarca i žene.

Sagovornici Pressa upozoravaju da će, ako ova ideja prođe, sledeći korak biti zahtev gej grupa da im se dozvoli i usvajanje dece. Ukoliko se ove novine „proguraju" u nov građanski zakonik, porodični odnosi u Srbiji više neće biti isti. A priča o gej brakovima išla bi u paketu sa predlozima poput izjednačavanja bračne i vanbračne zajednice, crkvenog i opštinskog venčanja, zaštite dece od fizičkog kažnjavanja, legalizacije surogat majki...

E nek ste i vi u nekim bjelosvjetskim pizdarijama ispred nas lollollollollol
Gej brakove ne bi trebalo nazivati brakom, trebalo bi ih nazvati drugačije. Pa, brak je zajednica muškarca i žene.

PS. Belice, cenim što često svojim učešćem podržavaš moje teme, pa ću i ja da uzvratim pažnju wink
ajme koja panika.... lollol

pa i oni su ljudi...zar ne? wink
ajme koja panika.... lollol

pa i oni su ljudi...zar ne? wink

Jesu ljudi, i treba da imaju ljudska prava kao i svi. Ali, ipak, radi se o gejevima (čitaj: perverznjacima), tako da ako se radi o npr. usvajanju dece, mora se voditi računa o mogućem prenošenju te zarazne perverzne bolesti na mlade naraštaje. Možda je SZO pogrešila kada je skinula homoseksualnost sa liste bolesti? roll
bog je stvorio adama i evu a ne adama i stevu
Kad se sve to usvoji dolazi slijedeći zahtjev. Da svaki muškarac može imati više muževa.
Citao sa bas u pressu (koji nosim pod rukom ko cvike na ocima jos malo pa ceo i u krevet da idemo zajedno) o ovoj temu a kasije i na nekim blogovima i forumima. Generalno podrzavam, mada sam siguran da postoji tu specificnih zakonskih dvosmislenosti koje bi mogle lose da uticu. Glavni problem zakona jeste bas u tim dvosmislicama jerukoliko zakon tumacis na vise nacina, onda je on podlozan zloupottrebama.

Ja se llicno ne razumem u te stvari mada me bas zainteresovalo pa sam citao postove nekih ljudi za koje izgleda da se razumeju. navodno toliko liberalan stav ima svega par drzava u svetu, u sustini homoseksualci ne dobijaju mnogo toga time osim opste drustvenog priznanja. Oni i danas zive u zajednicama a iznenadio sam se danas kada sam procitao da u srbiji danas veliki broj gej parova ima decu, sa surogat majkama iako ni taj zakon koji pokriva surogat nije do danas bio definisan uopste, a obuhvacen je ovim novim ...

Imam par prijatelja homoseksualaca i bas sam sa jedim drugom priicaoo danas oo tome. Njegovo misljenje je da je cela pompa o gej paradi pa sad i ovom zakonu potppuna glupost, ravna onom kada bedjujes nekog u to dal je nesto crveno ili zuto ... i sluzi iskljucivo kao ppoliticka kampanja u dobijanju predizbornih poena jednog dela zajednice koja slovi za prilicno jak lobi ,,,
Ja sE zalažeM da se to Odobri. Kad se vetj pRcaju medjUsobno u dupe onda da Ih registrUemo. Da se Zna kOi su, a ne ovakO ilegaLno... Brez registRacijU ispada kO da radE neštO "ispOd žita", a tO E bogami sad edno od osnOvnih ljudskiH prava.
wink ŽivOt u vanbračnu zaEdnicu je vElki greH.
pa zamisli da ti drug muva caleta?sta bi mu rekao?da ima sanse ili tata nije pasivan?
Kratko i jasno:
Ako Srbija uvede taj zakon, koju sada ima samo nekoliko drzava u svetu, tada Srbija nema prava da se vadi na to da je KiM priznala samo nekoliko drzava sveta.
Ja sE zalažeM da se to Odobri. Kad se vetj pRcaju medjUsobno u dupe onda da Ih registrUemo. Da se Zna kOi su, a ne ovakO ilegaLno... Brez registRacijU ispada kO da radE neštO "ispOd žita", a tO E bogami sad edno od osnOvnih ljudskiH prava.

U redu je da se to registruje na neki način, npr. zbog penzija i nasledstva, ali to ne bi trebalo nazvati brakom, brak je ipak nešto drugo. I ona mogućnost usvajanja zabrinjava, jer zna se kakav uticaj staratelj ima na dete
Strumfe mislim da sii ppogodio ppoentu u sustini Smile Malo ironicno alli poenta i jeste bas u tome.. Ne podpada pod ovaj zakon strogo homoseksualna zajednica, vec na primer i vanbbracne heteroseksualne zajednice Smile Prakkticno zakon i ttreba da sluzi kao registar svih vanbbracnih zajednica koje nebi time dobile status braka u standardnom oobliku alli bi ipak sve to bilo zabelezeno i registrovano pre svega zbog pravnih stvari
roll Takva je sUdbina, mOj prijateLu. Mi nOrmalni tu višE ništa ne mOžemo.
Granice seksuAlnih slOboda su prOširene do neslutjeniH razmEra.

U redu je da se to registruje na neki način, npr. zbog penzija i nasledstva, ali to ne bi trebalo nazvati brakom, brak je ipak nešto drugo. I ona mogućnost usvajanja zabrinjava, jer zna se kakav uticaj staratelj ima na dete

homoseksualnost nije bolest...ako su roditelji homo opredjeljenja ne znaci da ce i dijete biti....
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:57 pm.