Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
... al' nem' veze lol

citala sam neki tekst o Lazi Kosticu, njegovoj ljubavi prema Lenki Dundjerski i snovima. meni je bilo nepoznato do citanja tog teksta da je Laza zapisivao svoje snove. veci deo tog (nedo)sanjanog dela njegovog zivota je, prema njegovom zahtevu, unisten i ostali su tek fragmenti.
naravno (i na zalost), odmah su te zapise njegovih snova napali kojekakvi psiholozi i krenuli da tumace itd... sudbina poznatih i onih koji ostave trag je da se, narocito posle smrti, svi obruse na njih i njihove privatne zivote uz armiju nas koji to citamo... ali nije to tema...

u tom tekstu sam procitala nesto sto bih, prema sopstvenom shvatanju, nazvala definicijom i razlikom zaljubljenosti i ljubavi.
"...u nekog biti zaljubljen, sto ide iz nesvesnog dela licnosti, je kad nekog idealizujemo, a nekoga voleti, sto potice iz svesnog dela licnosti, je kad nekoga prihvatamo onakvog kakav jeste, bez idealizacije."
napominjem da nisam poznavalac poezije, samim tim ni poznavalac dela dr Laze Kostica, pa je moje razmisljanje prosto asocijacija na tekst koji sam procitala. prema tom tekstu, on je ziveo zaglavljen med snom i bio "najnesrecniji covek kog sam sreo" kako je rekao njegov prijatelj.

da li to i kod vas tako funkcionise? kako se zaljubljujete? da li to ide hemijski ili iz nesvesnog potrebe da ste nasli osobu identicnu manje ili vise jasnoj slici koju ste naslikali? i ta slika, pa makar i maglovita, na koga lici? ili mozda prvo nekog upoznajete pre nego li se upustite?

prodje i taj period kad nas vodi nesvesno i ulazimo u vode svesnog i sta onda? obicno nikad ne nadjemo osobu identicnu slici... u stvari, mislim i da je nikad ne nadjemo identicnu. koliko smo sposobni za ljubav?

ps. interesantno mi je i to da je "meDJ' javom i meD snom", ali k'o sto rekoh, ja sam poetski analfabeta oops
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 3:14 am.