Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Uprovo procitah ovaj tekst na stranici "Vecernjih novosti", pa eto mozemo i o tome da prodiskutujemo. Arinina tema o ljudima koji koriste Internet me je asocirala da postavim i ovo kao temu.

"Britanska kompanija „Interspejs“ objavila je rezultate istraživanja na temu emocionalne zavisnosti ljudi od tehnologija. Ispitanici starosti od 18 do 65 godina bili su 24 sata bez pristupa internetu, kompjuteru, smartfonovima i ostalim tehnologijama.

Više od polovine ispitanih reklo je da se osećalo uznemireno bez interneta, 40 odsto njih je kao svoj primaran osećaj navelo usamljenost, dok su mnogi apstiniranje od tehnologija uporedili sa ostavljanjem cigareta ili pića. Jedan od učesnika rekao je da se osećao „kao da mu je neko odsekao ruku“, dok je drugi ovaj eksperiment nazvao „svojim najgorim košmarom“.

Mlađi učesnici su znatno teže podneli eksperiment, dok je starijima isključivanje iz digitalnog sveta lakše palo. Neki od ispitanika su i nenamerno kršili pravila uključivši radio ili televiziju, ne smatrajući ih „tehnologijom“."

Dakle, sta vi mislite o tome? Da li ce koriscenje ove naprave dovesti do otudjenosti? Ljudima ce se zivot svesti na sedenje u kuci za kompjuterom i tako ce odrzavati kontakt sa okolinom? Sta ce biti sa buducim narastajem, kada je danas tako?
ma jedno i drugo bi ostavio kada bi se ozenio
Eto, umesto da odem i kupim novine ja ih "prelistam" na Internetu. Sad se pitam, da li je to napredak covecanstva ili nesto drugo? lolroll
ne pusim a nisam ozenjen

To nije tema winkSmile
Eto, umesto da odem i kupim novine ja ih "prelistam" na Internetu. Sad se pitam, da li je to napredak covecanstva ili nesto drugo? lolroll

ne ,nije vec ne zelis da te neko smara za jutarnjom kaficom
Zar nije bolje popiti kaficu u drustvu? Smile
Zar nije bolje popiti kaficu u drustvu? Smile
najbolja je to kafa.. lol

"Britanska kompanija „Interspejs“ objavila je rezultate istraživanja na temu emocionalne zavisnosti ljudi od tehnologija. Ispitanici starosti od 18 do 65 godina bili su 24 sata bez pristupa internetu, kompjuteru, smartfonovima i ostalim tehnologijama.

Bez pristupa Internetu se može lako neko vreme, bez kompjutera već malo teže. Bez mobilnog telefona se može lako i godinama Smile

Više od polovine ispitanih reklo je da se osećalo uznemireno bez interneta, 40 odsto njih je kao svoj primaran osećaj navelo usamljenost, dok su mnogi apstiniranje od tehnologija uporedili sa ostavljanjem cigareta ili pića. Jedan od učesnika rekao je da se osećao „kao da mu je neko odsekao ruku“, dok je drugi ovaj eksperiment nazvao „svojim najgorim košmarom“.

Ja lako mogu više dana bez Interneta. Biti bez kompjutera više dana, to je već malo teže. Nije mi baš jasno kako je ispitanicima smetalo da budu samo 24h bez Interneta i kompjutera...to je već preterano. Ja koji sebe smatram ljubiteljem kompjuterske zabave često sam od sebe nekih dana ne upalim kompjuter, pogotovo ako sam veći deo dana van kuće.

Mlađi učesnici su znatno teže podneli eksperiment, dok je starijima isključivanje iz digitalnog sveta lakše palo. Neki od ispitanika su i nenamerno kršili pravila uključivši radio ili televiziju, ne smatrajući ih „tehnologijom“."

Ljudi koji su odrasli uz određene tehnologije, naravno da teško mogu da zamisle normalan život bez njih.

Dakle, sta vi mislite o tome? Da li ce koriscenje ove naprave dovesti do otudjenosti? Ljudima ce se zivot svesti na sedenje u kuci za kompjuterom i tako ce odrzavati kontakt sa okolinom? Sta ce biti sa buducim narastajem, kada je danas tako?

Otuđenost je u današnje vreme uzrokovana nekim drugim pojavama. Kompjuteri, telefoni i Internet služe kao sredstva za smanjenje te otuđenosti. Naravno, ako neko druženjem preko Interneta zameni i druženje uživo, to je već druga stvar. Mada, neki ljudi koji su pod velikim pritiskom svakodnevnih obaveza oko posla i/ili porodice ne mogu da odvoje dovoljno vremena da se vide sa prijateljima. Kraće je da kliknu, i budu odmah u kontaktu, nego da prevale kilometre. Što se tiče nekih vidova zabave, Internet olakšava druženje, na primer, pomoću njega je lakše naći društvo za igranje multiplayer igrica online. Bez Interneta bi gejmeri morali uvek da dolaze jedan kod drugoga u posetu da bi igrali multiplayer igrice. Ovako, možeš da igraš omiljene igrice sa ljudima širom sveta. Naravno, loše bi bilo kada bi sa komšijom komunicirao isključivo preko Interneta, to je već otuđenje.
Ako se Internet pravilno koristi, on zbližava ljude, inače može čak i da ih udalji wink

Čis promašaj ja kupujem novine iz razloga jer mož mi nestane toalet papira roll
Srculence, slazem se sa tvojim argumentima, ali sva ta napredna tehnologija malo ubrzava ritam zivota i covek zaista ima sve manje vremena za sebe i svoje neke prohvete. Najlakse je sesti za kompjuter, kao odmaras se, a opet nesto se desava. Zato se i ima utisak da se druzimo preko interneta. Covek je ipak socijalno bice i najlepse je druziti se uz neko picence, pricicu i gledati u oci, osmeh, gestikulaciju. Znam da je i to moguce preko kompjutera (Skype i sl.), ali nije to isto. Naravno, oni koji rastu s tim i ne znaju za bolje. Za njih je to normalno, ali mislim da nije lepse.

Mobilni telefoni su opet svoja prica. Gde god da si "ulovljen si"Smile Telefon ti je uvek pri ruci da i ti nekog pozoves, mozda to i jeste neka prednost, pogotovo za nedajboze.
Pa to ti je to Vockice.Na jednoj strani dobijas na drugoj gubis.

Ja se drzim osnovnog ucenja sofista koje sazeto u dve reci glasi:"Nista preterano".Ni jedna krajnost nije dobra,pristalica sam umerenosti u svemu.

Nego,ja licno obavezno kupujem novine i to ih citam otpozadi,od sportske strane.Nije mi to to na netu.Navika valjda Smile
zivim u blazenoj neinformisanosti... potpuno sam iskljucila vesti, novine i sl. iz svog zivota i od tada mi je mnogo lepse. :D
zivim u blazenoj neinformisanosti... potpuno sam iskljucila vesti, novine i sl. iz svog zivota i od tada mi je mnogo lepse. :D

Ali koristis kompjuter i naravno mobilni telefon lolTongue
Pa to ti je to Vockice.Na jednoj strani dobijas na drugoj gubis.

Ja se drzim osnovnog ucenja sofista koje sazeto u dve reci glasi:"Nista preterano".Ni jedna krajnost nije dobra,pristalica sam umerenosti u svemu.

Nego,ja licno obavezno kupujem novine i to ih citam otpozadi,od sportske strane.Nije mi to to na netu.Navika valjda Smile

Nista lepse nego pijuckanje kafice uz prelistavanje dnevne stampe, koja jos blago mirise na otisak iliti olovo. Smilewink
Moja je greska sto sam se odvikla od toga, ali mozda je neki sticaj okolnosti tome doprineo.

Nista lepse nego pijuckanje kafice uz prelistavanje dnevne stampe, koja jos blago mirise na otisak iliti olovo. Smilewink
Moja je greska sto sam se odvikla od toga, ali mozda je neki sticaj okolnosti tome doprineo.

E bas je tako kao sto si opisala.Od tog rituala ne odustajem wink :D
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 10:57 pm.