Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Da li ste osvetoljubivi,da li bi se osvetili nekom za neku "nepravdu" ili bi sacekali ,videli razlog tome...mozda oprostili?

Verujete li u ono "oko za oko zub za zub" ili bi okrenuli drugi obraz??

pa izvolite...
Nemam vremena da se svetim...a i malo sam bez obrazan lol
Mislim da to nije protumačeno ispravno , dakle Isus je bio antidogmata , treba shvatiti istorijske okolnosti u kojima se tada našao Izrael.

Dakle Ziloti su ga napadali mačem , a Rimsko carstvo je već bilo trulo i zrelo za raspadanje , tako da je Isus to vrlo dobro video i znao i Rim su srušili Hrišćani.

Dakle nisam ni za "oko za oko zub za zub" a nisam ni za okreni drugi obraz , već u zavisnosti od situacije.
Ne bih se složio. Rim nisu srušili hrišćani nego korozija. Ja jesam za "oko za oko, zub za zub" (ako nema, polomi mu protezu). Pisao sam ranije o besmislenosti i amoralnosti dogmatske izreke: "ko tebe kamenom, ti njega hljebom". Još bih upitao slijedeće. Šta mislite da li bi stopa kriminala bila manja da nije tekovina moderne "demokratije" (ukidanje smrtne kazne, zatvori sa 5 zvjezdica i sl. )?
Da li ste osvetoljubivi,da li bi se osvetili nekom za neku "nepravdu" ili bi sacekali ,videli razlog tome...mozda oprostili?

pa izvolite...

ne
xaxaxaxaxa e jesi ludak..........Smile))
Da nisam,jos bi bio na biciklo na putu u ne poznatom pravcu lol

pa izvolite...

Taj neko mora debelo da mi se zamerim da bih razmisljala o varijanti "oko za oko, zub za zub".

Ne bih okrenula drugi obraz, ali bih okrenula ledja i tu bi zavrsili za sva vremena.
od prilike o prilike :nekad se samo nasmejem nekad samo udarim wink

pa izvolite...

Taj neko mora debelo da mi se zamerim da bih razmisljala o varijanti "oko za oko, zub za zub".

Ne bih okrenula drugi obraz, ali bih okrenula ledja i tu bi zavrsili za sva vremena.

Volim kad mi okrenu ledja...nista bezobrazno nisam mislio...jos lol
Jesam, u principu sam jako osvetnicki nastrojen.Imam i takav mentalni sklop da se ne hladim kako vreme prolazi, a i ne zurim cekam pravu priliku.I hocu da taj kome se svetim zna da mu je to od mene, inace sve gubi smisao.
Neki put odustanem, ako vidim da ga je Bog vec dovoljno kaznio.
Umem da bude bas, bas kreativan, od betonske zardinjere teske 200 kg. sa sve zemljom koja je pala na auto sa petog sprata (kad nastupi apsolutna zastarelost, okacicu sliku ahaha :twistedSmile, do coveka koji je ostao ispred zakljucanog restorana, u kome je trebao da se odrzi svadbeni rucak sa 100 gostiju...Sa celokupnim svatovima.
Zerdinjeru je doticni dobio, jer je rekao "Necu da ti platim, ako hoces tuzi me, bas me briga."O.K....Resicemo to van suda.Neces da platis 500 maraka, platices 3500 maraka.Sad ti mene tuzi, samo ne znam zasta? Tongue
A ovaj sa svadbom je radio u jednoj javnoj sluzbi, pa je malo liberalno tumacio svoja prava u mom slucaju, i tako se malo zaneo da je on bogom dana vlast...
Ispala katastrofa u P.M. kuknjava, vika , svadja, umalo vencanje ne propade... 8)

I tako , ako gledate South Park, ja sam malo gori od Kartmena po pitanju osvete...
Zato Pero, na telefon, zovi ACME i najvecu bombu koju imaju, kupi i postavi gde treba... lollollol
ako nEs'm mogla da se kladim dash tebe da sretnem ovdi lol
Pa de bi ja nego gde je nasilje i politicka nekorektnost... winklol

Cime te to rane, crna ti? shocklollollol

I sta ces ti ovedi u ovo doba? lol
Pa de bi ja nego gde je nasilje i politicka nekorektnost... winklol

Cime te to rane, crna ti? shocklollollol

I sta ces ti ovedi u ovo doba? lol

kradem internet na poslu dok mi ne stigne oni kuci, a ne je'm no sam zinula na moU albino Bou lol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 9:14 am.