Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Svi smo mi fazonu marka nam nije vazna ... ali da li je zapravo tako ?

Drugarka Belka me na jednoj temi malo bacila u razmisljanje ...

Spremam se da krenem na kaficu sa drugom u kraju, svlacim Champion bermude oblacim H&M pantalone, svlacim nike majicu oblacim Burberry, uzimam Ray Ban cvike sa stola, uskacem u Bata patike, trpam u Spriengfild torbicu CK novcanik, Sony Ericsson telefon, Winston 100s cigarete, Cricket upaljac. Nabacujem malo Boss parfema, gasim Sony TV, i vracam se za svoj DELL laptop da odkucam ovo pomalo zbunjen i postidjen ... shvatam da nosim cak i Skiner gace ...

hm novine citam iskljcivo PRESS, ne pijem koktu nego coca colu, ispred je parkiran fiat a ne zastava. ZASTO BRE ? Zato sto smo svi mi robovi brendova priznali to ili ne ... Brendiranje je moj posao. To je nesto cime se bavim od cega zivim. Prvi bi trebalo da znam da je sve samo marketing, sarena laza, muda za bubrege ...

Pretresite svoje dzepove, jel unutra drina il je merlboro ? Vozite li ficu ili audi ? Koji parfem imate ? Prasak za ves jel Ariel ili je Merima ? Pijete li BIP pivo il Amstel ? Koliko brendirane robe imate u ormaru ? Koje je marke vas televizor, telefon ?

Slazem se ... svi mi imamo "NO NAME" stvarcica po ormarima, ali zasto nisu sve ? Zasto ne pijemo vise one sirupe na razblazivanje a nekad jesmo ? Setite se '93e ? Tada nam je bilo svejedno zar ne ? Kineske soljice za kafu, rumunski benzin, novopazarske farmerke, crnogorski marlboro - lovcen, brut dezodoransi, yugo coral ...

te davne '93 mozda smo i srecnije ziveli, neko mozda ne, neko se ne seca, neko ne zeli da se seti ... al da budemo iskreni prema sebi, da li mi formiramo trziste ili trziste nas ? Jeste li sigurni da nismo svi robovi brendova ? Ja sam do malo pre mislio da nas, ali sada ...
Svakako nismo robovi brendova već više ne znam ja se snabdevam i na buvljaku i kod šanera , ali prema svom ukusu lol

Svakako robujemo novodolazećem kapitalizmu koji je ušao u državni aparat i u mediokritete društva , oblikovali smo potrebe prema njemu ali ne možemo finansijski da ga pratimo , msm većina nas...

A sve je to frustracija dugogodišnjeg komunističkog feudalizma i prelaz na kapitalistački feudalizam , za koji ja mislim da mi kao narod i društvo nismo spremni jer ubija ono najbolje i najpoštenije u nama.

Ali robujemo novcu iz prinude...
Treba imati svoj stil. Nositi sve ono sto ti pashe. Doduse, treba znati i nositi. Najgore je nositi firmirano, biti uniformisan, a sve to na tebi izgleda, kao na piletu sise. Katastrofa nase estrade, koju kopiraju mnogi. Na zalost.
Sad ti fali Tikomir da razradi teoriju masovne hipnoze... 8)

Ja sam imun na to, ali jebiga , mogli bi Ficu da brendiraju koliko hoce, kad ne valja , dzaba mu..

Mnogo je opasniji onaj drugi marketing, clanci u novinama o ishrani, vaspitanju dece, nacinu zivota, nacinu komunikacije, pa i o odevanju...
Fascinantno je koliko ljudi to prati i pokusava da primeni u svakodnevnom zivotu.
Da ne govorim o reklamiranju farmaceutskih proizvoda.
U redu je brendirati te stvari koje si naveo, u sustini i ta firma koja prizvodi majce, farmerice ili pice, gleda da zaradi novac, ali uticati na stvari koje treba da budu regulisane tradicijom (vaspitanje), zdravim razumom(ishrana), ili strucnim savetom (zdravlje), je blago receno-podlo.
Farmaceutska industrija se ponasa isto kao i "Bambi" ili "Kras", imaju agente prodaje sa ispisanim automobilima , jedino sto ne obilaze Str nego Apoteke.
Prosle godine su vise novca ulozili u reklamu , nego u istrazivanje.
Ako ti je to poaso-OK sta sad, nije tvoje da mislis o moralnom aspektu.
Ali za obicnog coveka je bitno da sacuva zdarv razum i kriticki duh. wink
kao na piletu sise.

o tome ti pricamTongue

LaSextorico je pogodio poent onoga na sta sam mislio. hmmm igrom slucaja saradjivao sam sa fabrikom i dobavljacima iz kine koji rade za nike isto tako su radili nesto i za mene. Ista crvena majica, na jednoj je zalepljen nike amblem i prodaje se za 40 eur, druga sa amblemom firme kojoj sam radio kampanju delil se besplatno a sad sluzi kao majica za spavanje il radna uniforma po vikendicama i raznim prljavim budzacima ...

Globalna medijska pesnica je davno pocela da nas pritiska isprva putem TV ekrana. Kampanje Ruperta Murdoka, i ostalig 6 globalnih medijskih magnata svakodnevno nam diktiraju sta nosimo sta gledamo, sta jedemo, sta pijemo ...

Bas je poenta u tome dal robujemo novcu iz prinude ili iz potrebe. Brend je u svemu, pa i u novcu ... bolje EURO nego srpski DINAR
Sad ti fali Tikomir da razradi teoriju masovne hipnoze... 8)

Ja sam imun na to, ali jebiga , mogli bi Ficu da brendiraju koliko hoce, kad ne valja , dzaba mu..

Mnogo je opasniji onaj drugi marketing, clanci u novinama o ishrani, vaspitanju dece, nacinu zivota, nacinu komunikacije, pa i o odevanju...
Fascinantno je koliko ljudi to prati i pokusava da primeni u svakodnevnom zivotu.
Da ne govorim o reklamiranju farmaceutskih proizvoda.
U redu je brendirati te stvari koje si naveo, u sustini i ta firma koja prizvodi majce, farmerice ili pice, gleda da zaradi novac, ali uticati na stvari koje treba da budu regulisane tradicijom (vaspitanje), zdravim razumom(ishrana), ili strucnim savetom (zdravlje), je blago receno-podlo.
Farmaceutska industrija se ponasa isto kao i "Bambi" ili "Kras", imaju agente prodaje sa ispisanim automobilima , jedino sto ne obilaze Str nego Apoteke.
Prosle godine su vise novca ulozili u reklamu , nego u istrazivanje.
Ako ti je to poaso-OK sta sad, nije tvoje da mislis o moralnom aspektu.
Ali za obicnog coveka je bitno da sacuva zdarv razum i kriticki duh. wink

Da , u pravu si u svakom smislu smo otpadno tržište Evrope , čak i te brendirane stvari ne možemo se zakunuti da su originali , tehnika užas , 3 klasa Samsunga , Panasonica i svega a mi kupimo srećni potrošimo 6 plata ta jedan LCD koji su sklepali 3 kineza na doživotnoj robiji koji rade kao ispomoć u kineskim fabrikama...
Skoro svi proizvodjaci su prebacili proizvodnju u Kinu. Kinezu lepo skinuli sve i rade li rade. Snasli se. Ko im je kriv sto su hteli jeftinu radnu snagu, sad imaju i konkurenciju na trzistu. Nista to nije toliko losije kao, nazovimo, original. Nijanse su u pitanju ili jedino sto mi znamo da je to to.
Skoro svi proizvodjaci su prebacili proizvodnju u Kinu. Kinezu lepo skinuli sve i rade li rade. Snasli se. Ko im je kriv sto su hteli jeftinu radnu snagu, sad imaju i konkurenciju na trzistu. Nista to nije toliko losije kao, nazovimo, original. Nijanse su u pitanju ili jedino sto mi znamo da je to to.

To je u redu pošto sam ja radio recimo sa tehnikom , Sony ima tvrde principe pa čak i ako je proizveden u Kini mora da ispunjava standarde jer im ne treba 1 loša serija koja će da im donese zaradu a ubije buduće potencijalne mušterije pa je sony kineski ok.

Nije sa svim firmama isto , recimo Samsung je doživeo veliku ekspanziju , gde se vrši masovna proizvodnja koja ne može da podlegne kontroli već se štancuje u nedogled , msm možda bez učešća ljudske ruke i tu ima mnogo ispala.

Onda su iz toga nastala isturena odeljenja od otpada i škarta samsunga se prave Neo proizvodi i slično.

LG je sad napuvcana firma sa vrlo visokim cenama lepim dizajnom i td ali setimo se da je pre 10 godina to bio jedan obićni Goldstar koji je bio klase današnjeg Nea i bagatela...
Da , ali tamo nema nikoga da im nametne ljudska prava, socijalni program, sindikalne polutke, i sve ostalo...
Oni su dokazali da mogu da naprave SVE.I bolje od originala.
Skoro niko vise ne pravi nista, Apple bez obzira na svoj uspeh, nije proizvodio nista u USA zadnjih 15 godina.
Ostala je auto industrija u Evropi, i slabo sta drugo.
Mi smo nasli genijalno resenje u sirenju drzavne sluzbe.
Svakako nismo robovi brendova već više ne znam ja se snabdevam i na buvljaku i kod šanera , ali prema svom ukusu lol

Svakako robujemo novodolazećem kapitalizmu koji je ušao u državni aparat i u mediokritete društva , oblikovali smo potrebe prema njemu ali ne možemo finansijski da ga pratimo , msm većina nas...

A sve je to frustracija dugogodišnjeg komunističkog feudalizma i prelaz na kapitalistački feudalizam , za koji ja mislim da mi kao narod i društvo nismo spremni jer ubija ono najbolje i najpoštenije u nama.

Zastrasujuce je u kojoj meri imperativ profita oblikuje nase potrebe. Mislim da je jedna od industrija koja prednjaci u otimacini te vrste - farmaceutska a ima toga i jos, mrzi me da kuckam.

Pozdrav LaSex Smile

Zastrasujuce je u kojoj meri imperativ profita oblikuje nase potrebe. Mislim da je jedna od industrija koja prednjaci u otimacini te vrste - farmaceutska a ima toga i jos, mrzi me da kuckam.

Pozdrav LaSex Smile

Pozdrav Amelija lepa si na slici jako , ali ne bunim se ni na staru dobra je i stara lol
Fala, fala. wink

Stara je dobra ali je fake, mi ovde preferiramo samo original robu, zar ne?! wink :D 8)
Nisam rob markama ali imam nekoliko markiranih stvari... Ne zato zelim, da se pohvalim sa njima ili zato sto patim za tim stvarima, nego jednostavno sto su mi se jako svidele i zelela sam ih imati. Isto tako mogu reci, da mi te stvari traju jako dugo, zato mi nije zao novca. Wink
Nisam rob markama ali imam nekoliko markiranih stvari... Ne zato zelim, da se pohvalim sa njima ili zato sto patim za tim stvarima, nego jednostavno sto su mi se jako svidele i zelela sam ih imati. Isto tako mogu reci, da mi te stvari traju jako dugo, zato mi nije zao novca. Wink

Veoma cesto i medju markiranim stvarima ima djubreta kao i obrnuto.
Ja se trudim da prepoznam kvalitet i da me ne oderu, za sad mi to polazi za rukom. Smile

De si ti Zlockice nijedna, a?! wink
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:06 pm.