Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Ispricacu vam jednu pricu koju sam davno ispricao, a pomenuo sam je i ovde. U zivotu postoji malo ljudi do kojih vam je stalo i kojima je stalo do vas. Takve ljude cuvajte jer ce i oni vas cuvati. To se zasluzuje. Kada vam je prijatelj u nevolji pomozute mu i on ce vama. Ja sam ovde sreo par ljudi do kojih mi je stalo. Mislim da sam im dokazao da nisam licemeran i da cu uvek bezpogovorno biti tu za njih, a i oni su meni to dokazivali. Irina - ne poznajete je toliko dobro ali niste svesni koliko srce ima. Pre neki dan mi je porukom napisala, samo slobodno reci ako ti nesto treba. Necu objasnjavati zna ona o cemu pricam. Stormy Smile Srce moje, znate li da je za 3 godine do pre 2 meseca bila jedina sa kojom sam se video i pio kafe ... Znate da sam 1000001 % sigran da znam da spavam pored nje nebi me pipnula jer znam koliko me voli i koliki mi je prijatelj. Belica ... andjeo moj ... mislim da ste videli poslednjih dana ... neko do koga mi je stalo, za koga meso dajem i kost ...

Ima tu jos ljudi velikog srca, konkretno njih troje su meni najdrazi, da ne sirim dalje i ne gnjavim.

Sve u svemu, zeleo sam da vas podsetim na to sta to znaci ljubav, prijateljstvo i bratstvo. To su stvari koje se vole, koje se cuvaju, za koje se gine, koje se ne daju ...

A sada ide prica ...

Da li znate šta je to drugarstvo? Da li verujete u njega? Bez obzira na sve: rasu, pol, ono što dobijate i ono što dajete, i još… još mnogo više… Za mene, to je nešto neprocenljivo, ono sija čak i kad padne mrak, ono je uzimanje i još lepše davanje, ono je sve, sve što mi treba, ono je osmeh i kad je teško, ono je…to su oni…to ste vi…moji drugari i drugarice !

Ovo je priča o dvojici drugara koji su se šetali zajedno po pustinji.
Odjednom uz put su počeli da se raspravljaju, i jedan je udario drugog.
Udareni se osetio povređen, ali bez reči napisao je ovo na pesku…

“DANAS SAM DOBIO UDARAC OD MOG NAJBOLJEG DRUGA”

Produžili su tako sve dok nisu našli jednu oazu gde su odlučili da se okupaju.
Onaj što je dobio udarac zamalo što se nije udavio kupajući se, ali život
mu je spasao onaj drugi. Kad je došao sebi taj, sto se zamalo nije udavio,
izgravirao je na jednom kamenu:

“DANAS MI JE NAJBOLJI DRUG SPASIO ŽIVOT!”

Drugar koji je udario svog najboljeg prijatelja pitao ga je:
“Kad sam te udario ti si napisao na pesku, a sad graviraš na kamen, zašto?”

Drugar mu je odgovorio:”Kad neko napravi loše, to treba da zapišemo na pesku da bi vetrovi izbrisali, ali kad neko uradi dobro, to treba da izgraviramo na kamenu da ništa ne može da ga izbriše!”

NAUČI SE DA ZAPISUJEŠ “RANE” NA PESKU, A “SREĆU” UGRAVIRAJ NA KAMEN

(Ovo sam davno posvetio ljudima koji su u jednom trenutku bili uz mene. Njih 20-ak kad mi je bilo najpotrebnije. Da ja sam bogat covek, imam toliko iskrenih prijatelja)

A sada ovo posvecujem svima vama, a vi posvetite nekom ko vam je drag. Svojoj ljubavi, svojim prijateljima, svojoj braci ...
A jedinstvo???

Ne, ne... Nisi nabroj'o sve tekovine... :o
Paradoks našeg vremena kroz istoriju je da imamo vece zgrade, ali krace živce, šire puteve, ali uža gledišta. Trošimo više, ali imamo manje, kupujemo više, ali uživamo manje. Imamo vece kuce i manje porodice, više pogodnosti, ali manje vremena.

Imamo više diploma, ali manje razuma, više znanja, ali manje rasuđivanja, više stručnjaka, ali ipak više problema, više medicine, ali manje zdravlja. Pijemo previše, pušimo previše, trošimo nesmotreno, smejemo se premalo, vozimo prebrzo, previše se ljutimo, prekasno ležemo, ustajemo previše umorni,čitamo premalo, gledamo TV previše i molimo se retko.

Umnogostručili smo naše imetke, ali smanjili svoje vrednosti. Govorimo previše, volimo preretko i mrzimo prečesto. Naucili smo kako da preživljavamo, ali ne i da živimo. Dodali smo godine životu, ali ne i život godinama. Stigli smo sve do Meseca i natrag, ali imamo poteskocu da predemo preko ulice da upoznamo novog komšiju. Osvojili smo spoljni prostor, ali ne i unutrašnji.

Uradili smo velike stvari, ali ne i bolje. Ocistili smo vazduh, ali zagadili dušu. Savladali smo atom, ali ne i svoje predrasude. Pišemo više, ali ucimo manje. Planiramo više, ali postižemo manje. Naucili smo da žurimo, ali ne i čekati. Gradimo više kompjutera da sadrže više informacija, da proizvode više kopija nego ikad, ali mi komuniciramo sve manje i manje.

Ovo su vremena brze ishrane i sporog varenja, velikih ljudi i sitnih karaktera, brzih zarada i plitkih odnosa. Ovo su dani dve plate, ali više razvoda, luksuznijih kuća, ali uništenih domova. Ovo su dani bržih putovanja, višekratnih pelena, moralnosti koja se može odbaciti, jednodnevnih predstava, preteških tela i tableta koje cine sve od hrane, da utišaju, da ubiju.

Ovo je vreme kada ima mnogo toga u izlogu, a ništa u skladištu. Vreme kada vam tehnologija može doneti ovo pismo i vreme kada možete odabrati da li ćete ga podeliti s nekim ili samo obrisati.

Zapamtite, provedite nešto vremena sa vašim voljenima, jer oni neće biti tu zauvek. Zapamtite, recite poneku ljubaznu rec onome koji vas gleda sa strahopoštovanjem, jer ce ta mala osoba uskoro odrasti i otići.

Setite se da date topao zagrljaj onome kraj vas, jer je to jedino blago koje možete dati svojim srcem, a ne košta ni pare. Setite se da kažete: "Volim te" vašem partneru i vašim voljenima, ali najviše od svega i mislite tako. Poljubac i zagrljaj ce zakrpiti povredu kada dolaze duboko iz vas. Setite se držati se za ruke i ceniti momente, jer jednog dana ta osoba nece biti tu ponovo.

Dajte vremena ljubavi, dajte vremena razgovoru i dajte vremena podeliti vaše dragocene misli s drugima.
Paradoks našeg vremena kroz istoriju je da imamo vece zgrade, ali krace živce, šire puteve, ali uža gledišta. Trošimo više, ali imamo manje, kupujemo više, ali uživamo manje. Imamo vece kuce i manje porodice, više pogodnosti, ali manje vremena.

Imamo više diploma, ali manje razuma, više znanja, ali manje rasuđivanja, više stručnjaka, ali ipak više problema, više medicine, ali manje zdravlja. Pijemo previše, pušimo previše, trošimo nesmotreno, smejemo se premalo, vozimo prebrzo, previše se ljutimo, prekasno ležemo, ustajemo previše umorni,čitamo premalo, gledamo TV previše i molimo se retko.

Umnogostručili smo naše imetke, ali smanjili svoje vrednosti. Govorimo previše, volimo preretko i mrzimo prečesto. Naucili smo kako da preživljavamo, ali ne i da živimo. Dodali smo godine životu, ali ne i život godinama. Stigli smo sve do Meseca i natrag, ali imamo poteskocu da predemo preko ulice da upoznamo novog komšiju. Osvojili smo spoljni prostor, ali ne i unutrašnji.

Uradili smo velike stvari, ali ne i bolje. Ocistili smo vazduh, ali zagadili dušu. Savladali smo atom, ali ne i svoje predrasude. Pišemo više, ali ucimo manje. Planiramo više, ali postižemo manje. Naucili smo da žurimo, ali ne i čekati. Gradimo više kompjutera da sadrže više informacija, da proizvode više kopija nego ikad, ali mi komuniciramo sve manje i manje.

Ovo su vremena brze ishrane i sporog varenja, velikih ljudi i sitnih karaktera, brzih zarada i plitkih odnosa. Ovo su dani dve plate, ali više razvoda, luksuznijih kuća, ali uništenih domova. Ovo su dani bržih putovanja, višekratnih pelena, moralnosti koja se može odbaciti, jednodnevnih predstava, preteških tela i tableta koje cine sve od hrane, da utišaju, da ubiju.

Ovo je vreme kada ima mnogo toga u izlogu, a ništa u skladištu. Vreme kada vam tehnologija može doneti ovo pismo i vreme kada možete odabrati da li ćete ga podijeliti s nekim ili samo obrisati.

Zapamtite, provedite nešto vremena sa vašim voljenima, jer oni neće biti tu zauvek. Zapamtite, recite poneku ljubaznu rec onome koji vas gleda sa strahopoštovanjem, jer ce ta mala osoba uskoro odrasti i otići.

Setite se da date topao zagrljaj onome kraj vas, jer je to jedino blago koje možete dati svojim srcem, a ne košta ni pare. Setite se da kažete: "Volim te" vašem partneru i vašim voljenima, ali najviše od svega i mislite tako. Poljubac i zagrljaj ce zakrpiti povredu kada dolaze duboko iz vas. Setite se držati se za ruke i ceniti momente, jer jednog dana ta osoba nece biti tu ponovo.

Dajte vremena ljubavi, dajte vremena razgovoru i dajte vremena podeliti vaše dragocene misli s drugima.

e, to sam mislio da kazem...
Evo danas i jedne predivne teme :D
Evo danas i jedne predivne teme :D

mislis i na komentare wink
Hvala, Pilence moje milo! Smile Svo poverenje koje Ti je ukazano od strane prijatelja si zaslužio!

Iako se to danas sve manje potvrđuje kao tačno, u ovoj ludnici što se zove društvo, životno okruženje, pa i porodica, verujem i dalje da se treba ponašati u skladu sa izrekom: "Dobro čini i dobru se nadaj".
Ovo je dvajes´prvi vek Stormy i ovde važi "dobro čini i najebaćeš 100%" jer smak sveta je počeo i stoka preovladava svuda u svetu a ono malo dobrih ljudi se topi tom brzinom kao kad bi sneg pao usred sahare :?
Ovo je dvajes´prvi vek Stormy i ovde važi "dobro čini i najebaćeš 100%" jer smak sveta je počeo i stoka preovladava svuda u svetu a ono malo dobrih ljudi se topi tom brzinom kao kad bi sneg pao usred sahare :?

Rizikujem da prođem kao pahulja usred Sahare! wink

Tak'a sam kak'a sam! Ne mogu to da promenim... A i ne želim... rollrollroll
Ostani takva kakva jesi,ja volim one filmove kad ima malo pozitivaca a na kraju pobede,ima ovde još dobrih al polako izčezavaju cry
upoznala sam ovde neke ljude koji su mi veoma dragi, ali samo za jednu bih dala i krv i meso...

nemam 20 iskrenih prijatelja. imam moje devojke. za njih ginem. imam svoju ljubav. i za njega ginem. imam svoju porodicu. i za njih ginem. ostalo ne priznajem.
upoznala sam ovde neke ljude koji su mi veoma dragi, ali samo za jednu bih dala i krv i meso...

nemam 20 iskrenih prijatelja. imam moje devojke. za njih ginem. imam svoju ljubav. i za njega ginem. imam svoju porodicu. i za njih ginem. ostalo ne priznajem.

Nelly, pobogu, dosta! shock Izgibe načisto! Šta ćemo mi posle bez Tebe? Pu pu, daleko bilo... roll
"Ne cini dobra, zlo nece samo da dodje!"

m'msm dostojno je nick-a, ali je i tacno Unhappy
upoznala sam ovde neke ljude koji su mi veoma dragi, ali samo za jednu bih dala i krv i meso....

A el bi pozvala pivo i deset upola s lukom za mene roll

Nelly, pobogu, dosta! shock Izgibe načisto! Šta ćemo mi posle bez Tebe? Pu pu, daleko bilo... roll

lollollol

ja dacu krv, srecu, suze i znoj... lol

draga moja, ne daj Boze da do toga dodje, ali, za neke osobe ne zalim svoj zivot. tema je malko ozbijnija i posle svih ovih pisanja na forumu raznezih se kada sam je procitala... nadam se da mi niko ne zamera Smile.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 3:38 pm.