Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

U ljubavi (bilo koje vrste), u sexu, u druzenjima, u umetnosti, u "malim stvarima", u ludorijama, u hrani...

Odnosno, tacnije receno, zanima me da li se prepustate sasvim i lako ili je to kod vas malo komplikovanije? Mozda vam je potrebno da se prethodno opustite da biste se potpuno prepustili carima koje vam stoje na dohvat ruke, ali, upravo u tom trenutku sve krene nizbrdo... Da li onda imate utisak da ste najmaleroznija osoba na svetu i odustajete od daljih pokusaja ili se borite da dobijete to sto vas mami?
Ja sam prolazeci kroz razne zivotne situacije naucila da ne treba previse vremena trositi na opustanja. Treba biti uvek pripravan na uzivanja. Tako se propusta manje prilika za to...

wink
Treba biti uvek pripravan na uzivanja.

wink

da... jedan i kratak...
...
hm... nije li uzivanje zapravo opustanje i obrnuto?

da, uzivam u obaveznim stvarima, potrebama, na pr. hrani, toploj kupki, masazi, seksu...

volim da uzivam i u neobaveznim stvarima na pr posmatranje sveta oko mene i analiticko razmisljanje, predstavi (knjiga, film, muzika, pozoriste, itd...), igrama (koracenje na svaku petu ciglicu plocnika, penjanje na stepence uz okolnu muziku, ples medju izlozenim artiklima, voznja na vreme ili voznja sa stilom).

Kroz vekove svog zivota dosao sam do sledeca iskustva:
-treba uzivati (i u) sitnim stvarima, to je smisao zivota
-treba se bar delimicno pridrzavati biblijskoj zabrani o halapljivosti i prekomerenosti...
-nacin kako covek uziva, cini njega. covek od stila i uziva sa stilom, pa cak i onda kada ce time naici na globalno nerazumevanje okoline.
Imam tu jedan mali problem roll

Kad nema sexa prepustam se uzivanju u hrani. a sto vise uzivam u hrani, sve je manje sexa wink

Izgleda da cu morati na dijetu lollollol
Definitivno umem da uživam. Najveće zadovoljstvo mi pričinjava intelektualna zabava. Naravno, i nekim običnim stvarima se lepo može uživati, na primer u dobroj hrani :D
U onome sto volim uzivam maximalno... Smile
Ako ne budemo bolji, bicemo gori.

Kratko i jasno, nema se sta dodati lol

Kratko i jasno, nema se sta dodati lol

kako se nema sta dodati, ima se i oduzeti!

jer...

1. nek crknu siromasni i gladni, ja du i dalje da uzivam jer moze mi se,
ili
2. tolika potreba za uzivanjem je zapravo strah od prolaznosti koja se konsdenzuje u straju od promasenih trenutaka
ili
3. uzivat cu i po ceni da se ne drzim etike grupe i morala, bit cu maksimalno sebican/na, i ne interesuje me i da me izoluju od grupe

jer u slucaju da bilo koje od ovih tacaka zeli da se ponisti, automatski sledi smanjenje dozivljaja i uzivancije...

... inace, i asketski zivot moze da ima svoja uzivanja, pod uslovom da je mera stepena uzivanja zapravo zadovoljstvo samim sobom...
8)
mera stepena uzivanja zapravo zadovoljstvo samim sobom... 8)

bas tako... pod uslovom da se uzivanje ne brka sa izivljavanjem wink
Baš sad uživam. Gledam tenis uz 'ladno pivce.

ili
2. tolika potreba za uzivanjem je zapravo strah od prolaznosti koja se konsdenzuje u straju od promasenih trenutaka
ili
3. uzivat cu i po ceni da se ne drzim etike grupe i morala, bit cu maksimalno sebican/na, i ne interesuje me i da me izoluju od grupe

jer u slucaju da bilo koje od ovih tacaka zeli da se ponisti, automatski sledi smanjenje dozivljaja i uzivancije...

... inace, i asketski zivot moze da ima svoja uzivanja, pod uslovom da je mera stepena uzivanja zapravo zadovoljstvo samim sobom...
8)

Svaki od navedenih postulata je tacan, ako se posmatra sa jednog aspekta. Ali, sa drugog posmatran odmah se moze pobiti. Jer, sve ima dve strane medalje... Jedna je: mi u odnosu na druge, a druga: mi u odnosu na same sebe. Te dve stvari su cesto u koliziji. Naci ravnotezu izmedju njih, obavezno znaci i ciniti kompromis. A to dalje znaci da se ne moze sebi uvek dopustiti potpuno uzivanje u svemu.
Pametno devojce ova Don Huana.... winkSmile

ili
ili

8)

Svaki od navedenih postulata je tacan, ako se posmatra sa jednog aspekta. Ali, sa drugog posmatran odmah se moze pobiti. Jer, sve ima dve strane medalje... Jedna je: mi u odnosu na druge, a druga: mi u odnosu na same sebe. Te dve stvari su cesto u koliziji. Naci ravnotezu izmedju njih, obavezno znaci i ciniti kompromis. A to dalje znaci da se ne moze sebi uvek dopustiti potpuno uzivanje u svemu.

maksimalno, uz komromis, da...
ma, iritiraju me profili ciji je moto: uzivanje i uzivanje i uzivanje...
uglavnom odaju sebicnost...
Ja sam prolazeci kroz razne zivotne situacije naucila da ne treba previse vremena trositi na opustanja. Treba biti uvek pripravan na uzivanja. Tako se propusta manje prilika za to...

wink

ubi ti mene ako ja tebe razumem Smile))
pa jel sada treba uzivati ili jok ??? Tongue
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 9:37 pm.