Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

U staroj Engleskoj ljudi nisu smjeli voditi ljubav bez odobrenja kralja (pogotovo ako se radilo o clanu kraljevske porodice).

Kada je par htio imati djecu, morali su zatraziti dozvolu monarha, koji bi im predao plocicu koju su zakacili na vrata od sobe dok su imali odnose. Na plocici je pisalo: "Fornication Under Consent of the King" (F.U.C.K.).

Ovo je i porijeklo rijeci koju ste upravo procitali.
Za vrijeme secesijskog rata, kada su se trupe vracale u svoje kartele bez gubitaka, pisali su na jednoj velikoj tabli "0 Killed" (nula poginulih).
Odatle izraz "O.K." - sve dobro.
U staroj Engleskoj ljudi nisu smjeli voditi ljubav bez odobrenja kralja (pogotovo ako se radilo o clanu kraljevske porodice).

Kada je par htio imati djecu, morali su zatraziti dozvolu monarha, koji bi im predao plocicu koju su zakacili na vrata od sobe dok su imali odnose. Na plocici je pisalo: "Fornication Under Consent of the King" (F.U.C.K.).

Ovo je i porijeklo rijeci koju ste upravo procitali.

whahaha C00L

:D :D :D
svaki kralj u kartama predstavlja jednog velikog kralja iz povijesti:

Pik: Kralj David

Tref: Aleksandar Veliki

Herc: Karlo Veliki

Karo: Julije Cezar

hm... kakva sudba covece , to nisam znao veruj mi sve do sad. wau
Slavenski jezici koriste mnogo sufiksa u formiranju prezimena, uobičajeni nastavak -ić znači malo i mlado a nastavak - vić "potomak od".
U makedonskom je to -ski, u bugarskom -ov/ev, -in, u češkom -ak, u poljskom -icz,-ski, u ruskom -ev, -in i -ovo, -ago, u ukrajinskom -uk,-iuk, u armenskom -jan, u engleskom -son, -ton, -s, u mađarskom -fi , u arapskom Ibn, u hebrejskom Ben, u gruzijskom -švili ...

Seljaci nisu imali prezimena sve do kasnog 17 st. već su upotrebljavali nadimke da bi razlikovali osobe s istim imenima, ali ti nadimci se nisu obavezno nasljeđivali.
malo ce izgledati mozda sasvim glupo ali
gledao sam neki dokumentarac o nekom kralju
koji je u fazonu, ako je devojka bila nevina i zeli
se udati za nekog a zivela je u tom dvoru kraljevskom
morala je prvu noc pre vencanja provesti sa kraljem, kako bi
svoju nevinost prvo njemu predala.

hehe to sam gledao pre par godina na americkom kanalu
cudan dokumentarac, ali sam tada bio happy jer nisam ziveo u njegovom dvoru. hehehe

Znači kralj David je imao pik ali je Julije karo... wink

Šalu na stranu... Lado, reci mi kad je je hrišćanstvo prihvaćeno na ovim prostorima ? Dal' je tačno da je to sprovedeno na silu... roll
nastavak sledi...

pozivam ostale forumasi da se pridruze ako imaju da iznesu na ovoj temi interesantne informacije!

TRUCKANJE I PREPUCAVANJE STVOGO ZABRANJENO!!

lollollol
Trućkanje ? roll

Pa možemo valjda malo... lollol Tek koliko da dobijemo na ritmu... wink

Znači kralj David je imao pik ali je Julije karo... wink

Šalu na stranu... Lado, reci mi kad je je hrišćanstvo prihvaćeno na ovim prostorima ? Dal' je tačno da je to sprovedeno na silu... roll

istorijska pitanja na temi PITAJ ME..

ovde samo zanimljive,frapantne i smesne cinenjice.

sta je za tebe ove prostore? Balkan? Za mene Rusija su moje prostore.Tako cu ti odgovoriti na brzaka da kijevski knez 6-7 veku po ugledu na Vizantiju sve poludobrovoljno pokrstio u Dnepru i ustanovio drzavnu religiju.
Trućkanje ? roll

Pa možemo valjda malo... lollol Tek koliko da dobijemo na ritmu... wink

vrlp ljubazno vas molim da truckanje premestite na bilo koju drugu temu a jos bolje u krevet..imas li valjda s kim da truckas Kole? wink
O.K. Razumeo sam... Hoćeš red... Bez gubitaka... wink

Pitaću te drugi put na pravoj temi... wink
O.K. Razumeo sam... Hoćeš red... Bez gubitaka... wink

Pitaću te drugi put na pravoj temi... wink
dobar decko..a sad stvarno bay..

sutra cu jos nesto da vama iskopam sto je zanimljivo za saznati..

lollollol
Dama je umorna, kole drugi put vise drajva wink
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 7:22 am.