Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Trazio sam odgovarajucu Strumfovu temu, ali nisam nasao ni jednu koja bi odgovarala, zato pravim novu , jer sam se bas onako zamislio...

Pricao sam vam u mom kraju o "Zenidbi iz prorede", kad neko uzme bilo koju , samo da ne ostane sam.I odem ti ja tako sinoc na slavu, Tomindan, dok sam sve zavrsio kasnimo i ja i Zena, i sednemo na kraj stola prekoputa jednog zemljaka , nezenje, al sa njim neka devojka, reko pa dobro, mozda je neka rodjaka, ali pade mi na pamet nije da nije, ali dosta neverovatno, on ima skoro pedeset, a ona oko dvaestinu...Lepa devojka, nema sta.
Kaze on, jel ostajes neki dan, reko kamo srece da mogu, kaze kad budes dolazio da dodjes na cast, doveo sam mladu...
Cestitam ja i njoj i njemu, pitam odakle je, kaze albanka...
E sad cuo sam ja , i gledao po televiziji da se tako stariji momci na selu zene njima, ali u mom kraju toga nije bilo do sada on je prvi, ali ono sto sam ja video na televiziji su bile neke, pa, ne bi se bas reklo lepe, ali bas su i odlazile u neke totalno zabite krajeve, moje selo jeste u planini, ali asfalt, struja, voda , telefon i takoto, sve ima...
Ona srecna , blista, ne mozes to da meni isfoliras, vidim kako ga gleda...Kaze ljubi ruku njegovoj majci, kad je vidi da nesto radi, odma trci da pomogne, al to sam video i kod onih na televiziji, al one nisu bile ovakve...I samo gleda de su deca, samo da uzme dete i da ga mazi, da se igra sa njim, vidi se da jedva ceka da rodi jedno sest...
Ja sam uzasni nacionalista, ali jebiga kako da mi ne bude drago zbog njega, svi smo izgubili nadu, a i on je srecan, i kako ne bi bio, ali sad se pitam...
Potrebno je samo da neko povuce nogu, sad ce to da vide i ostali, i odjedanput se otvara nova aternativa za sve nezenje u mom kraju.A ima ih i mladjih i lepsih i boljeg materijalnog stanja, i covek se zapita, ako je on doveo ovakvu, kakvu ce tek ostali?
Pade mi na pamet DeAlmasijeva tema o migracijama i nemigracijama i poreklu jezika...
I ko su ta deca posle?I ko smo mi posle?
I sta ce ostati od NAS?
Sa jedne strane imas albanku, mladu, lepu i poslusnu, koja se zadovoljava sa zivotom na selu i nema nikakvih zahteva, a sa druge nasu koja ne bi dosla tu da zivi ni da je obesis, a ima jos milion zahteva i prohteva, i resenje se namece samo, prvo u pasivnijim krajevima, a posle ce da vidimo, ali kada su oni u pitanju, sve ide geometrijskom progresijom...
Makes me think... :?:
Mislim da sam na nekoj temi spomenuo nesto slicno ovome, aludirajuci na nesto naravno ali nije bilo shvaceno kako sam zeleo, u stvari, ne znam ni da li je iko primetio.
Ovako...njihova vera je katolicka,a vencaju se u pravoslavnoj crkvi.To su devojke od 18-25,i da bi ozenio takvu jednu moras da kupis zlato,onda trosak sto ides nekoliko puta u Albaniju...nije tu nista dzabe.Nisu ni one kakve ih predstavljaju na TV-u,a i ta sela imaju struju,telefon i sve ostalo sto je potrebno za normalan zivot.Radnice jesu,..i na njivi..i u kuci...ma sve moguce.Imala sam priliku da se susretnem sa jednom,bila sam zapanjena kako je brzo naucila nas jezik.Kaze,ne zelim ni ja da moja deca ostenu na selu,i ja zelim da zivim kao ti.A ja mislila ona nema pojma...Prica kako u Albaniji je imala sve od masine za sudove,ves masine,cak je i bila zaposlena,sila je..Ja je pitam,a sto onda dodje kod nas jesi normalna..kaze,nema momaka tamo za zenidbu,a braca ih teraju da se udaju....Ni dan danas mi nije jasno,kako su spremne na tako nesto.Ne znaju sta ih ceka ovde,stave glavu u torbu i krenu...Nikada mi ni nece biti jasno roll
Ja jos nisam cuo da se neki od takvih brakova raspao ili da su ze razveli,kod nas po tim okolnim selima posaljes u kucu de ima devojka izaslanike da ugovaraju pa ako je daju svaaadba,ama jos nisam cuo da se neki takav brak raspao,mislim da j eto zato sto te zene zive za svog coveka i svoju decu ne za sebe i ne zele samostalnost i ravnopravnost nego porodicu i za nju se zrtvujuuuu etoo takoo ja miislimm
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji
Sve si sam rekao... bice velika Aljbanija... Tongue

p.s. I ja glasam za ljubav! Smile
Ja jos nisam cuo da se neki od takvih brakova raspao ili da su ze razveli,kod nas po tim okolnim selima posaljes u kucu de ima devojka izaslanike da ugovaraju pa ako je daju svaaadba,ama jos nisam cuo da se neki takav brak raspao,mislim da j eto zato sto te zene zive za svog coveka i svoju decu ne za sebe i ne zele samostalnost i ravnopravnost nego porodicu i za nju se zrtvujuuuu etoo takoo ja miislimm

ma, nemas ti pojma lolTongue
Zene zive za svog co'eka, a on za druge zene...

Milineeeeeeeeeeeeeeee shock
Zene zive za svog co'eka, a on za druge zene...

Milineeeeeeeeeeeeeeee shock

Eh a zar nema i obrnutih slucajeva?
Ovo ti je ovako u praksi e sad zasto je tako ne znam ali je taakoo
shvatili ljudi da nema velike vajde od danasnjih devojaka..ode covek sa malo zlata u dzepu i dovede mirnu i krotku zenu
Ima i kod nas mirne i krotke,samo nije tad poneJo to zlato lol
Moja je sreća srneća, a grešno mi je smešno. Ako me neko čačne, u oči ove plačne, nije to neutešno...ja umem od suza da pravim-klikere lepe, prozračne
Tako je zato sto nemaju drugog izbora i pristaju na trule kompromise... I verovatno imaju drugi sistem vrednosti...

I da, ima i obrnutih slucajeva.

p.s. Za mornara wink
Ima i kod nas mirne i krotke,samo nije tad poneJo to zlato lol

xaxaxaaa mirne i krotke na momenteee lollol
Pa nije naznačeno kolko vremenski lol
Moja je sreća srneća, a grešno mi je smešno. Ako me neko čačne, u oči ove plačne, nije to neutešno...ja umem od suza da pravim-klikere lepe, prozračne
Tako je zato sto nemaju drugog izbora i pristaju na trule kompromise... I verovatno imaju drugi sistem vrednosti...

I da, ima i obrnutih slucajeva.

p.s. Za mornara wink

Ne znam kakav im sistem vrednosti i sta je trulo ali daje rezultate
vaspitanje je kljuc. i sredina Wink
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:46 pm.