Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Trazio sam odgovarajucu Strumfovu temu, ali nisam nasao ni jednu koja bi odgovarala, zato pravim novu , jer sam se bas onako zamislio...

Pricao sam vam u mom kraju o "Zenidbi iz prorede", kad neko uzme bilo koju , samo da ne ostane sam.I odem ti ja tako sinoc na slavu, Tomindan, dok sam sve zavrsio kasnimo i ja i Zena, i sednemo na kraj stola prekoputa jednog zemljaka , nezenje, al sa njim neka devojka, reko pa dobro, mozda je neka rodjaka, ali pade mi na pamet nije da nije, ali dosta neverovatno, on ima skoro pedeset, a ona oko dvaestinu...Lepa devojka, nema sta.
Kaze on, jel ostajes neki dan, reko kamo srece da mogu, kaze kad budes dolazio da dodjes na cast, doveo sam mladu...
Cestitam ja i njoj i njemu, pitam odakle je, kaze albanka...
E sad cuo sam ja , i gledao po televiziji da se tako stariji momci na selu zene njima, ali u mom kraju toga nije bilo do sada on je prvi, ali ono sto sam ja video na televiziji su bile neke, pa, ne bi se bas reklo lepe, ali bas su i odlazile u neke totalno zabite krajeve, moje selo jeste u planini, ali asfalt, struja, voda , telefon i takoto, sve ima...
Ona srecna , blista, ne mozes to da meni isfoliras, vidim kako ga gleda...Kaze ljubi ruku njegovoj majci, kad je vidi da nesto radi, odma trci da pomogne, al to sam video i kod onih na televiziji, al one nisu bile ovakve...I samo gleda de su deca, samo da uzme dete i da ga mazi, da se igra sa njim, vidi se da jedva ceka da rodi jedno sest...
Ja sam uzasni nacionalista, ali jebiga kako da mi ne bude drago zbog njega, svi smo izgubili nadu, a i on je srecan, i kako ne bi bio, ali sad se pitam...
Potrebno je samo da neko povuce nogu, sad ce to da vide i ostali, i odjedanput se otvara nova aternativa za sve nezenje u mom kraju.A ima ih i mladjih i lepsih i boljeg materijalnog stanja, i covek se zapita, ako je on doveo ovakvu, kakvu ce tek ostali?
Pade mi na pamet DeAlmasijeva tema o migracijama i nemigracijama i poreklu jezika...
I ko su ta deca posle?I ko smo mi posle?
I sta ce ostati od NAS?
Sa jedne strane imas albanku, mladu, lepu i poslusnu, koja se zadovoljava sa zivotom na selu i nema nikakvih zahteva, a sa druge nasu koja ne bi dosla tu da zivi ni da je obesis, a ima jos milion zahteva i prohteva, i resenje se namece samo, prvo u pasivnijim krajevima, a posle ce da vidimo, ali kada su oni u pitanju, sve ide geometrijskom progresijom...
Makes me think... :?:
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 3:21 pm.