Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

TrenuTno, kOlko moŽ da se vidi i Zaključi mi Srbi NerviRamo i Ruse i one na Zapad-u, nO to E pOsebna Tema kOju verOvatno ne bi ni TrebalO poteZati da se ne rAspiruju Strasti kOje su oviH dana iOnako UzavRele.

nEGo, tEdOh nešto dRugo da pOkrenem kao Temu.

Valjda jE sad Svima jasnO da od SerbiE na Zapad-u nema niŠta.
NarOdski rečenO ispichkali su Nas u tri Rechi za nekOlko dana, takO da se "pushi" na sve stRane (pri Vrhu narOčito), al bash...
Eeee, al ne mOra aUtomatski da Znači da jE sve tO što nas snaLazi i tOlko lOshe, eL bi to sve mOglo da znači da se vratjamO na našu staru kOncepciju "Srbija medj Šljivama".

ProdjOh danas kRoz ŠljivOvicu, oZelenilo, oSunčalo, gde gOd da pOgledash Milina Božija... MisliM se neshto onakO u Sebi, dade nam Bog ovu lepu Zemlju al ne UmedosmO da je iskOristimo...

Zato i pitam...

Idete li u Selo, koliko čestO i zbog čega?

MislitE li se vi Neki kOji ste se kAo neštO Uzdigli tamO u Gradu, uopšte vratjati svOjim seljachkim kOrenima :?:

Kad ste poslednji pUt videli neku kRavu ili Svinju uživO?
breeeeeeeee... ljudi idu u gradove zbog posla..

u BG ima najvise seljaka. 8)
Konuzin me je malo iznenadio, ali to ipak i nije neobično, progovorila njegova iskrena i dobroćudna ruska narav, što na umu to na drumu Smile Naravno, možda se neki naši na tom skupu nisu dovoljno dohvatili problema Kosova i Metohije, ali ipak je taj skup bio posvećen i drugim temama. O tom problemu će se ionako raspravljati u UN, tako da i nije neka velika razlika.
Ovi iz EU bi trebalo da prestanu da se šlihtaju kaubojima, i da izvuku glave iz njihove pozadine. EU sama sebi ometa proširenje na Balkan sledeći štetočinsku SADističku politiku. Srbiji je mesto u EU, a kaubojima definitivno nije mesto u Evropi koju zagađuju prisustvom svog krvavog oružja :x
Da li volite kajmak,mleko,sir,med....e pa toga ne bi ni bilo da nije sela..Ne kaze se bezveze-nije seljaku u opanke nego u glavu...
A posla ima i na selu samo sto niko nece da radi"seljčke poslove"...
Imam vikendicu u jednom malom selu i cim je lepo vreme i imam vremena ja pobegnem na nekoliko dana da mi se mozak razbistri malo... wink
Ma neka im je rekaO.

Ima nash narOd iZreku kOju pOčesto ciTiram kad opIsuEm ednu mOju kOleginicu s kOju se bash neštO i ne "mirishem"...

Tela bi da se Ebe a da jOj ne Udje, e tO ne mOže.
roll NatO, esi ti Mene u medjuVremenu Zbog necheG OmrZnula kad samO nešto kOlachiŠ te Oči skOro na svaki dRugi mOj pOst?

dO juche sam ti biO Simpatichan, a sad odjeDnom neka prOmena.

PS: Konuzin je ruski ambasadOr u Srbiji. AkO ne znaŠ šta se danas desilO u Bgd a u vezi je sa kOnuzinOm i odredjenim njegOvim Gestom, saznatjeŠ tOkom razviTka Teme, eto.
dobroćudna ruska narav
:?:

Čitaj malo istoriju, Srculence! Koju god hoćeš - volja Ti noviju, volja Ti srednji vek, npr... Daleko su ruski političari od dobroćudnih čikica...

Sa mongolima su se krvili vekovima... Samo iz tih užasnih ratova su morali da izađu surovi i prefrigani. Ostalo ne moramo ni da pominjemo...
Mmm,dobra tema....samo zahtevna,ko toliko da kuca lol

O Srbiji izmedju Istoka i Zapada moze da se pise danima.Trenutno nas Zapad mami(smesno-laznim obecanjima naravno),a Rusi ne treba da se ljute,sta su ucinili da im Nato ne udje u komsijsko dvoriste?I jedni i drugi bi da jeftino pazare...
EU ne moze jos dugo.Gubitnici-Nemci.Hteli da naprave nesto veliko,protivtezu(ekonomsku,politicku) Amerima,ali od g***a se pita ne pravi.Ko da objasni Grcima,Rumunima,Bugarima,zamislite tek nama( shock ) da ne mozemo da trosimo vise nego sto smo zaradili?Nemci jos uvek placaju za celo pijano drustvo,ali dokle ce?Pitace ih zena kuci gde su sjebali celu platu i na koga?Angelu vec pitaju kod kuce sto da oni rade za dzabalebarose...

Al 'ebes to...posto se nista ne dobija dzabe,treba da vidimo imamo li sta da prodamo.Pamet smo prodali,iselili.Neverovatno ali istinito Zastava je propala u trci s Wolfsburgom i Stutgartom Tongue Drzava od usluga i trgovine moze da zivi samo ako ima more a mi nemamo.Itd i sl...

Resenje-poljoprivreda.Ne sirovine i poluproizvodi nego zaokruzen proces.Ako je u pitanju rakija,ne u plasticnim kanisterima nego u lux ambalazi.

Ne znam da li neko zna,pocele su obrnute migracije.Grad->selo.U poslednjih par godina osnovano je npr. vise od 80 malih vinarija.Vecinom ljudi od 40-tak godina,skolovani.Takvi ce prvo da uniste primitivnu proizvodnju a onda ce da krenu na ino trziste.Moja procena je da ce uspeti,bice konkurentni kvalitetom,cenom i imace nove brendove koje ce Zapad i Istok hteti da isprobaju.

Ja sam rodjeni Beogradjanin ali polako bazu selim na selo.

P.S. Uskoro nece moci da se proda klavir ni za deset jaja.Ako ga neko ima bolje da ga odmah proda.
winklol

P.P.S. Ebi se Strumpfe,ispadose mi oci od kuckanja ovako kasno :? lollol
nemacka nikada nece da izgubi.

prerano se radujes.

samo ne znam zasto. al nema veze.

8)
zastava........ tssssssssssss...

slusaj mika...

radnici firme audi... neckarsulm, cerka firme wolfsburg ce dobiti isplatu... svaki radnik po 8 000 eura!!!! u keshu... toliko para su napravili...

ima toliko toga sto nije u javnosti.. 8)

kakva bre merkel...

ova drzava ima dovoljno da prehrani celu evropu.

srbija je izgubila.. onog dana kada su ubili djindjica. to je to.
Gde li si videla da se radujem? roll

Ja sam poprilican germanofil...i japanofil,ako se tako kaze.Cenim disciplinu i tacnost,ono sto nama fali.

Svi ponekad gube.Nemci Drugi svetski rat,verujem da ce i sada da izgube ovoj skalameriji od EU.Ameri im pomazu oko EU...a Nemci im,pored Rusije,jedini ozbiljan protivnik iz Evrope.Ili su ti Amerikanci mnogo dobri ljudi ili ih guraju u ekonomsku propast.Sta mislis?

Srbija je izgubila mnogo ranije...Ne verujem da sa te distance mozes da ocenis politicke (ne)prilike u Srbiji.Olako dajes ocene."To je to"?Smela bi da das bubreg da je to bas to?
Nekad me stvarno podsecas na Tikomira :?
sad vec i rusi krivi!
:?

elem bas sam bio na jug, sto bi neki rekli, sredina, i geldam i gledam i kazem.
nije srpsko selo ono sto je nekad bilo. nigde tradicionalnih kucica, cak ni za pokazivanje pokolenjima. sve neke kuce na sprat sa betonskim figuricama na ogradi. nista od istorije nije ostalo...
svaki bolji auto ima strane ili bg tablice... ljudi rade, muce se... mada se cine sretnim...

elem, imaju i oni FB!

ajd odoh ja u Beograd, pa se kuckamo uvece, ako stignem kuci danas...

:D
zastava........ tssssssssssss...

slusaj mika...

radnici firme audi... neckarsulm, cerka firme wolfsburg ce dobiti isplatu... svaki radnik po 8 000 eura!!!! u keshu... toliko para su napravili...

ima toliko toga sto nije u javnosti.. 8)

kakva bre merkel...

ova drzava ima dovoljno da prehrani celu evropu.

srbija je izgubila.. onog dana kada su ubili djindjica. to je to.

ma nije valjda lollol

Poredi se jedna Nemačka i Srbija koja nema stanovnika ni da napuni Stuttgart :D

Nema Nemačka snage da se odupre Americi i ako je za njeno ujedinjenje najviše zaslužan Gorbačo koji je krenuo sa tom idejom da bi Nemačka moglča jednog dana da se odupre Americi ali to je za sad nerealno.

Savez Nemačke i Rusije bi bio jako moćan savez koji bi ujedno doneo ravnotežu u Evropi , izgubio bi se jaz postepeno između istočne i zapadne Evrope , sa druge strane mogli bi oštro da pariraju globalnoj parazitskoj ekonomiji novog svetskog poretka.

Što se nas tiče mi smo izgubili 1999 kada je Srbija potpisala kapitulaciju i kada je okupirana od NATO-a tj. njena južna pokrajna.

Ovde mislim da su ljudi na vlasti obične marionete i poslušnici koji rade za sve druge sem za svoju državu , ne mogu da verujem da ne postoji magična formula kako jedna država sa toliko resursa i samo 7-8 miliona ne može samu sebe da izdržava , nisam ekonomista ali sve jedno vrlo mi je smešno ovo... wink

Mogu zmlje sa preko 200 miliona stanovnika...

Rano je i nepostoji još raspoloženje za savez Nemačka-Rusija ali mislim da bi to bio najmoćniji savez u istoriji.....
Najveca ulaganja i donacije nama Srbima dolaze od Nemacke,po statistickim podatcima.
To ne znaci da nas vole twisted
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:03 am.