Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Da li ste pobornik pozitivne diskriminacije prema nacionalnim manjinama u društvenim zajednicama?
licno mislim da im treba ukinuti nastavu u skolama na maternjem jeziku. na nastavu na srpskom jeziku svi.
Ajd prvo za nas neuke definicija Pozitivne diskriminacije, ok?
licno mislim da im treba ukinuti nastavu u skolama na maternjem jeziku. na nastavu na srpskom jeziku svi.

Nisam bas samo na to mislio...

Čekaj ako su u srbiji srpski im je maternji :?

ili jok roll
Ne,vec bosnjacki,madjarski......manjine govore sve jezike osim srpskog 8)
Ajd prvo za nas neuke definicija Pozitivne diskriminacije, ok?

Afirmativna akcija (pozitivna diskriminacija) je mjera koju preduzima vlada ili privatna firma kako bi se iskupila za diskriminaciju u prošlosti na području obrazovanja, rada ili usmjeravanja protiv žena, pripadnika određenih rasa, etničkih skupina, religija ili individualnosti.

Ja bih ovom dodao i ophodjenje pojedinaca pripadnika vecinske grupe prema navedenim manjinskim grupama u svakodnevnom suzivotu...
Ne,vec bosnjacki ili bosanski 8)

Jako je glupo i nekorektno nazivati bosanskim ili bosnjackim jezik kojim se govori, na primjer, u Novom Pazaru. No, bas me briga, ionako je sve to dio politickih smicalica i malverzacija. A i off topic je...
Ne,vec bosnjacki ili bosanski 8)

Jako je glupo i nekorektno nazivati bosanskim ili bosnjackim jezik kojim se govori, na primjer, u Novom Pazaru. No, bas me briga, ionako je sve to dio politickih smicalica i malverzacija. A i off topic je...

Pa onda su svi oni glupi,em tupi...svi se izjasnjavaju da tako govore!!!

Čekaj ako su u srbiji srpski im je maternji :?

ili jok roll

pa, recimo ovde kod mene, madjari se izjasnjavaju da im je maternji jezik madjarski. nemam nista protiv toga, ali imam nesto protiv kada mi neko ko je pripadnik manjine a rodjen je u srbiji i ovde je odrastao kaze nem irtem tj ne razumem kada mu se obratim na srpskom. smatram da je to sramota pre svega za roditelje a onda i za osobu samu. mada to i nije tacno, vec prosto nece da pricaju srpski.

Nisam bas samo na to mislio...

znam, ali moze da udje u temu jer si se ogranicio na pripadnike nacionalnih manjina
Diskriminacija, bilo koja je za svaku osudu i nije u skladu s demokratskim nacelima.
Na zalost zadnjih godina ima je bas svuda: obdaniste, skola, posao….
Svatko, bez obzira gde ziveo, ako je clan bilo koje nacionalne manjine ima pravo govoriti svojim jezikom, ali isto tako i jezikom zemlje u kojoj je rodjen i gde zivi, skoluje se i radi, bilo to vecini pravo ili ne. Nitko ne moze osporiti jednom romu, madjaru, bosnjaku da govori svojim jezikom.
U skolama gde postoje osim jezika primarne zemlje, jezici i drugih manjina, svakako treba dopustiti da se nastava odrzava i na jeziku iste.
Zapitajte se samo kako bi se vi osecali da vam netko zabrani rumunski, a vi ste poreklom rumunj.

I jos nesto: materinji jezik nije jezik zemlje u kojoj smo rodjeni i gde zivimo, vec prvi jezik koji neka osoba nauci u svojoj obitelji.

Strucnjaci tvrde da je znanje materinjeg jezika vrlo vazno pri formiranju misljenja, a istrazivanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinji jezik ima problema s ucenjem ne samo drugih jezika vec i s ucenjem uopste.
ja nisam demokrata.
a, sto se tice jezika, bas me briga, pricaj kineski ako hoces ili nemusti ako ti je lakse, ali ja kao vecina se osecam diskriminisano jer ne mogu da nadjem posao ako ne govorim jezik manjine shock.
u SVOJOJ kuci sa svojim prijateljima, porodicom i td. pricaj kako hoces.
a, samo kao primer cu dati bilo koju Evropsku zemlju, gde ti mozes da ides u nemackoj u skolu na hrvatskom npr. ili turskom ili nebitno? oces, al' juce. evo bec npr. gde je ogromna srpska zajednica, mislis da deca idu na maternjem jeziku u skolu? aham.

hocu da kazem da je kod nas sve kontra, u drugim zemljama ne mozes da se sporazumes ako ne govoris jezik zemlje a kod nas ako ne govoris jezik manjine
Forumaši, čuvajte se....... konjić nas je opet izveo na led bez klizaljki..... wink

Ovo su osetljive teme gde se strasti lako uzburkaju.....

Lično, mislim da je danas u modi teror manjina svih vrsta nad većinom....

Neko je zaboravio osnovne principe demokratije i nametnuo stav da se demokratija meri stepenom (ne)razumevanja prema svim vrstama manjina...... roll
ovako:
ako je 20 manjinaca i jedan srbin u firmi, za poziciju sefa obavezno pozitivno diskriminisati srbina. (to je inace ustaljena praksa...) Tongue
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 5:07 pm.