Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

'ajd sad vi meni kao muskarci koji su prosli pubertetsko-adolescentske godine objasnite kako da urazumim klince od 15 godina da se ne oduzimaju od alkohola?
sve su to petlici, u sustini dobra deca iz briznih porodica, ali ipak petlici. i da bar znaju da piju, nego ne znaju. jedan zamalo nije zavrsio na detoksikaciji...Unhappy a ni druga dvojica nisu bila daleko.
i sad, sto god da im kazem, oni ce biti u fazonu: da, draga, na jedno uvo uslo-na drugo izaslo i stoicki ce podneti pricu koju ce doziveti samo kao smaranje.

ima li uopste nacina?
roll
Svako muško mora,pre ili kasnije,da prođe razne faze. Među njima je i alkoholna. I tu nema pomoći brižnim mamama. E sad,nekome ta faza traje kratko,nekome dugo, a neko nikad ne izađe iz alkohola. Jbga,kako ko ima jake volje. Ako ima alkosa u porodici,i dete će piti. To važi i za droge, žene, kocku, velike brzine u kolima i šta ja znam šta još. Pljuni u nedra,i kaži, čuvaj ga bože
Moguće je uticati na ljude da manje piju, iznošenjem primera negativnog uticaja alkohola na ljude iz nečije okoline. Ako čovek vidi dovoljno ljudi koje je alkohol delimično upropastio, biće umereniji u piću. Ako je neko već postao zavisnik, e tada je već teže. U tom slučaju je ključna snaga njegove volje.
Ako se neko plaši da će se izblamirati u društvu na neki način, to se može iskoristiti u urazumljivanju dotičnog da ne pije previše. Nečiji strah od blama zbog gluposti koje bi mogao napraviti u pijanom stanju može biti dobar saveznik wink
Ako se neko brine za svoje zdravlje, treba mu reći koje štetne posledice previše alkohola može imati na duge staze.
Ako neko nešto trenira, treba mu reći da će mu uspeh u sportu biti veći ako manje pije.
Ako je nekome mnogo muka, i povraća kad se napije, treba ga podsetiti na to, i možda mu se alkohol vremenom alkohol ogadi lol
Zavisno od osobe, treba primeniti različitu taktiku. Time se uz manje smaranja postiže bolji efekat Smile
nema sanse da ih sprecih u tom dobu da bilo sta pokusaju.SAMOM ZABRANOM BICE GORE.
Mene je uvek obuzdavao sport.Jer kada treniram moram urednije da zivim a tada mi smeta i previse alkohola,duvan i sl
draga moja smetalice... mislim da nista ne pomaze osim njihovog licnog shvatanja da je to lose za njih a u to moraju sami da se uvere. drzim fige da im se od ove epizode alkohol toliko smucio da ga nece pomirisati skoro kao i da ce svoje iskustvo podeliti sa vrsnjacima...
hvala vam na odgovorima Smile

imam i ja brata, a imala sam i drugove, znam kako to ide sa fazama koje moraju da prodju... i stvarno je interesantno sto svi muskarcici prolaze bas iste faze, neki vise, neki manje dramaticno.

nemam pojma kako cu i sta cu kad ovaj moj petlic dodje u te faze...

ono sto me je potaklo da zatrazim misljenja je sto su ovi poceli bas mladi i njihova tela jednostavno ne mogu da podnesu tako nesto.

i sto je interesantno, koliko sam provalila, razlog je neuzvraceTa ljubav. mislila sam da muski to rade uglavnom zato sto ne znaju sta ce sami sa sobom, da bi se dokazali pred drustvom ili da bi prosto ispitali sopstvene granice.
ma kakva neuzvraćena ljubav... to im je opravdanje da izazovu samilost kod starijih.... znate ono i vi ste nekada bili mladi shockshock

Čega sam se sve nagledala ne bi poverovali...ali ono koji su pametniji tu fazu prodju kroz 2-3 pijanstva i završe avanturu sa alkoholom bar u onim u većim količinama.

Ona upozorenja o štetnosti i negativnim posledicama, aloooooo ljudi pa njima je sve avantura.... kada pričate o nečemu što je loše, zabranjeno, protivpravila izaivate radozbnalost a onda uvek imate nekog mangupa koji je izizivati...... i da vam kažem ovo uopšte nije više problem dečaka... devojčice čini mi se čak bitno napreduju u ovom dokazivanju....
znaš ono kada sve krene loše...a prijatelji te sete na Marfijev zakon ;-)
nema sanse da ih sprecih u tom dobu da bilo sta pokusaju.SAMOM ZABRANOM BICE GORE.
Mene je uvek obuzdavao sport.Jer kada treniram moram urednije da zivim a tada mi smeta i previse alkohola,duvan i sl

...fora je u tome da si morao probati sve to da vidiš da ti smeta...Srdac je baš dobro rekao: prokljuviš šta mulcu u svemu tome ne paše pa ga podjebavaš... lollollol
rum_punch(manki)live.com
Ево да не паметујем, даћу свој пример.

Завршио сам на детоксикација - ма шта год то значило, мени су рекли да су ми испирали црева са 14 година.
Разлог јесте била неузвраћена љубав. Од тада па до данас ниједна љубав ми није била узвраћена. Алкохол се повукао. И, треба много година да схватиш да ти алкохол неће узвратити љубав.
Можда ко преживи те екстремен фазе, има изгледа да напредује у
индивидуацији. Не може се објаснити та страст која те опија и тера на ублажавање алкохолом. То се или осети или не...
И, увек је било на високој цени. Драго ми је што је тако. Без тога би сви постали униформисана гунђала.
Пријатељ ми је Платон, ал ми је већи пријатељ Брајана Бенкс.
Nema pravila, imao sam alkoholicare u familiji a sam mogu da nabrojim na prste koliko sam se puta napio. Pritom mi se nikada nije desilo da ne znam sta radim. 8)

Pre par meseci sam se uradio posle ko zna koliko godina i to je bila greska u koracima, nisam znao da kajperinja moze tako brzo da udari lollollol

Pritom, mogu da kazem da volim da popijem, i da mi je to stvarno uzitak. Dobro vino uz rucak ili veceru, rakijica nedeljom sa sestrom i zetom, pivo sa drugarima naravno...
Mom klincu pricam o tome i navodim primere, nadam se da ce nesto od toga i primeniti :D

Mnogi zaista moraju da prodju tu fazu, i tu se tesko moze pomoci.
Imam kolegu koji retko pije ali kada krene odvali se do kraja. Kaze, kada pijem hocu i da se napijem. Eto, to je neka druga filozofija. roll
Morao sam da pijem!!!
A niko mi iz familije nije ni pio ni pusio...
Otac mi se samo smejao, i pricao, sam ces ti da prestanes...
I prestao sam, pre 12 godina.
Ne znam kako je znao...
Moje misljenje je da alkohol uvek vreba, ceka svoj momenat, zato je bolje da probaju kao mladji, nego da pod stare dane uniste svoju porodicu...
Samo nek ih Bog cuva, a nece nista da im bude od alkohola, da se od toga umire, ja bi davno mrtav bio... lollollol
Bolje da smotaju jednu....................... lollollol
Ja sam imao razrednu do osmog bila je kraljica niko od naše generacije ne pije, a pili smo u osnovnoj,elem bili smo na ekskurziji na ohridu i naravno pića koliko voliš jedno veče ona upala u sobu gde smo cirkali i počne da pije sa nama i popije više nego svi mi i naravno zaglavi u hitnoj u Skoplju i nikad se nije izlečila od alkohola ..............ali zato niko od nas ne pije wink

ma, da... to je resenje...
jbt nato, kao da imas 12 godina...

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:24 am.