Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

...da li je vrlina ako na bilo koji način,manipulisemo ljudima oko sebe?ili je to ipak mana?ovo je moja licna dilema,pa vas molim da mi pomognete u zauzimanju stava,prema ljudima,koji imaju takvu sposobnost i želju za tim.
...moja licna iskustva su negativna,pa tako da je moj stav neprihvatljivo,kao relevantan.tokom teme,naravno ukoliko tema bude zanimljiva i ako bude na njoj ucesnika,navescu nekoliko primera iz svog iskustva,kad je u pitanju manipulacija i manipulatori.
Manipulacija je, sama po sebi, negativna. Niko ne zeli da bude manipulisan. Ipak, ako je rec o forumskim manipulatorima, ne mora biti tako crno. Ima njih koji to rade sa stilom, bez kvarnih namera i time daju ton ovom forumu.
...дакле по твоме,манипулација и не мора бити негативна?барем кад је реч о форумашкој манипулацији.да ли ми можеш објаснити,наравно ако знаш и желиш,шта је то чини бенингном у односу на манипулацију уопште?
Ako ce manipulator nekoga uvrediti ili napraviti bilo kakve stetne efekte to nije dobro. Ako je rec o salama i bezazlenim igricama smatram da u tome nema nista lose.
...а да ли се потреба за манипулисањем,може контролисати?
мислио си вероватно,да ако неко користећи способност манипулације,искористи ту "вештину" у намери,да форум учини занимљивим,забавнијим...сматра се за ок.
manipulacija uvek ima cilj da se postigne odredjeni cilj. sve zavisi od cilja.
svakodnevnica na mikro- i makroplanu je prepuna manipulacija. ne bih mogla da se odlucim samo za vrlinu ili samo za manu...

"pozitivni" manipulatori nikako nemaju manu, naprotiv. ako finom manipulacijom postignes da neko za sebe ucini nesto dobro (npr. pubertetlije u skoli, moj klinac koji nece na nosu... pa do mnogo vecih ciljeva) to moze biti samo dobro, zar ne?

i postoje oni "negativni" manipulatori o kojima i ne moram da pricam...

na forumu u oci upadaju obicno ovi drugi... ako si na forum mislio, a o njima takodje ne moram, a i necu da pricam wink
To sam mislio. Ne verujem da je to neka vrsta potrebe. Ne postoji ta potreba.
manipulacija uvek ima cilj da se postigne odredjeni cilj. sve zavisi od cilja.
svakodnevnica na mikro- i makroplanu je prepuna manipulacija. ne bih mogla da se odlucim samo za vrlinu ili samo za manu...

"pozitivni" manipulatori nikako nemaju manu, naprotiv. ako finom manipulacijom postignes da neko za sebe ucini nesto dobro (npr. pubertetlije u skoli, moj klinac koji nece na nosu... pa do mnogo vecih ciljeva) to moze biti samo dobro, zar ne?

i postoje oni "negativni" manipulatori o kojima i ne moram da pricam...

na forumu u oci upadaju obicno ovi drugi... ako si na forum mislio, a o njima takodje ne moram, a i necu da pricam wink

...видиш,ово саклинцима сам тотално занемарио,а у животу је више него потреба.
...у сваком случају,дакле постоји позитивна манипулација.
svi danas manipulisu, cak i mala deca u vrticu , deca roditelje, roditelji decu, devojcice manipulisu decacima da oni urade tacno ono sto su one zamislile ( kasnije te devojcice postanu zene ali i dalje manipulisu "decacima"Wink, decaci manipulisu takodje devojcicama ( takodje da bi dobili ono sto hoce ) i to nastave i kad nisu vise decaci, pofesori manipulisu decom u skoli, mada to zovu usmeravanje ali je to i dalje manipulacija, na poslu se manipulise medju kolegama ....pop u crkvi manipulise " ovcama tj stadom" , doktori manipulisu pacijente.....gde god se okrenes vidis samo manipulaciju i nema tu dobro ili lose nego stvari treba zvati njihovim imenom
A kazi ti nama, zasto tebi smetaju ti manipulatori?
ponovi pitanje, možda te nije čula............Smile))

ne mora to da obuhvata samo klince. odrasli ljudi su najcesce masa kojom treba/moze se upravljati ili ako hoces bas taj izraz, manipulisati. to upravljanje moze biti u -, ali i u + smeru za samu masu.
podji od porodice, stanara u jednoj zgradi (ako imaju dobrog pr. kucnog saveta), radnika u fabrici... pa do globalnog plana (zar Gandi nije manipulisao?)
pitanje jeste zasto imamo vise tih negativnih manipulatora. ili je izjednaceno samo sto te negativne vise primecujemo roll
a mozda i te negativne manipulacije (e, bas sam bzv izraz uzela, ali mi bolji ne pada na pamet trenutno) jesu privlacnije za sitne ili krupne licne koristi, pa se na njih masa vise lepi... pogledaj samo forum:posecenost i reakcija na takve stvari je veca i burnija. ono sto bi moglo biti pozitivno uglavnom ostane neprimeceno ili ismejano...

tak'i su ti ljudi zverke... roll

ne mora to da obuhvata samo klince. odrasli ljudi su najcesce masa kojom treba/moze se upravljati ili ako hoces bas taj izraz, manipulisati. to upravljanje moze biti u -, ali i u + smeru za samu masu.
podji od porodice, stanara u jednoj zgradi (ako imaju dobrog pr. kucnog saveta), radnika u fabrici... pa do globalnog plana (zar Gandi nije manipulisao?)
pitanje jeste zasto imamo vise tih negativnih manipulatora. ili je izjednaceno samo sto te negativne vise primecujemo roll
a mozda i te negativne manipulacije (e, bas sam bzv izraz uzela, ali mi bolji ne pada na pamet trenutno) jesu privlacnije za sitne ili krupne licne koristi, pa se na njih masa vise lepi... pogledaj samo forum:posecenost i reakcija na takve stvari je veca i burnija. ono sto bi moglo biti pozitivno uglavnom ostane neprimeceno ili ismejano...

tak'i su ti ljudi zverke... roll

jeste, vidis ja nadjem na netu nesto interesantno i hocu to da podelim sa forumom ali se te teme ismeju jer je mnogo bitnije odakle sam ja to "skinula" nego cime se tema bavi, pa ne saljemo mi ovde doktorske radove ali ozbiljni tekstovi uglavnom ne budu prihvaceni, u cemu je tajna ne znam roll
jes mozda te nije cula 8)

Konacno da me ti cujes. Samo mi je to vazno... Tongue
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 3:36 am.