Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Ma svi stavljaju neke likove i diskutujemo o njima... pa ae i ja... Ovaj mi prvi pao na pamet...
Ono kao, prvi post ja jel...
1. maj 1776. godine ako se dobro secam osnovao Iluminate, jos jedno u nitu "tajno drustvo" kakvih je bilo masa u XVIII veku... Valjda to bila moda tada...
Inace se tada slavi Praznik rada...
ovde samo tika postavlja razna imena...
i ljudi koji ga zebavaju!

lollollol
Pa Kevin Spejsi je Kajzer Sloze... idea
1. maj 1776. godine ako se dobro secam osnovao Iluminate, jos jedno u nitu "tajno drustvo" kakvih je bilo masa u XVIII veku... Valjda to bila moda tada...

Iluminati,sto znaci prosvetljeni, osnovani su ne kao podmasonska organizacija, nego su oni vrh te organizacije, jer posle njih nema dalje...dalje je mislim samo Antihrist koga ce oni postaviti na celu UN u Jerusalimu. Klanjaju se Luciferu, sto u prevodu znaci Luconosa. Inace je prvo seme tih gadova posejao Godfri Bujonski, francuski plemic, posle jednog uspesnog krstaskog pohoda na Jerusalim, 1072.godine. Masona ima i kod nas, to vise nije tajna.

Iluminati,sto znaci prosvetljeni, osnovani su ne kao podmasonska organizacija, nego su oni vrh te organizacije, jer posle njih nema dalje...dalje je mislim samo Antihrist koga ce oni postaviti na celu UN u Jerusalimu. Klanjaju se Luciferu, sto u prevodu znaci Luconosa. Inace je prvo seme tih gadova posejao Godfri Bujonski, francuski plemic, posle jednog uspesnog krstaskog pohoda na Jerusalim, 1072.godine. Masona ima i kod nas, to vise nije tajna.

Masona ima i kod nas, to vise nije tajna.

naravno da ima, to je moda elitnog gradjanstva.
medjutim Inzenjerska Komora Srbije ima vise moci od masona.
masonstvo je samo protokol... nikada nisu imali moc koliko im se pripise. lako je kriviti druge za svoj neuspeh, ali jeste tako.

Lepo si rekla, "dalje je mislim samo Antihrist...". Nisam bas razumeo kako bi Iluminati postavili Antihrista na celo UN-a?
Da ne mesamo teme, Godfri je 1099 god osnovao Sionski prioriat...

masonstvo je samo protokol... nikada nisu imali moc koliko im se pripise. lako je kriviti druge za svoj neuspeh, ali jeste tako.

Ne znam Bitere koliko je bas tacan taj podatak, ako uzmemo u obzir da sem svih Karadjordjevica imamo i 7 ministara i dva savetnika predsednika koji su masoni...

Ne znam Bitere koliko je bas tacan taj podatak, ako uzmemo u obzir da sem svih Karadjordjevica imamo i 7 ministara i dva savetnika predsednika koji su masoni...

kreni od sebe, da li bi ti postao mason, pod uslovom da te izaberu?
da li bi tada poceo da radis u nekom stranom interesu?

uverenja sam da novac vlada. ko ima novac, upravlja svetom, a za to nije potrebna masonerija, cak masonerija ne bi mogla nista bez novca...

ja i dalje verujem da je to vise protokolarna organizacija sa nekim univerzalnim ciljevima, a u svoje redove biraju sposobne ljude.

kreni od sebe, da li bi ti postao mason, pod uslovom da te izaberu?
da li bi tada poceo da radis u nekom stranom interesu?

uverenja sam da novac vlada. ko ima novac, upravlja svetom, a za to nije potrebna masonerija, cak masonerija ne bi mogla nista bez novca...

ja i dalje verujem da je to vise protokolarna organizacija sa nekim univerzalnim ciljevima, a u svoje redove biraju sposobne ljude.

Pa vidi... Ja sam redovni profesor, iako mi se mnoge stvari ne svidjaju i ne slazem se sa njima, pa radim po tome, zato ne vidim nista lose da ako negde pripadas, radis u tom interesu... Jer ako nedge pripadas i podredjen si, moras da se povinujes tome, zar ne?
Adam Weishaupt is referred to repeatedly in The Illuminatus! Trilogy, written by Robert Shea and Robert Anton Wilson, as the founder of the Bavarian Illuminati and as an imposter who killed George Washington and took his place as the first president of the United States. Washington's portrait on the U.S. one-dollar bill is said to actually be Weishaupt's.

Another version of Adam Weishaupt appears in the extensive comic book novel Cerebus the Aardvark by Dave Sim, as a combination of Weishaupt and George Washington. He appears primarily in the Cerebus and Church & State I volumes. His motives are republican confederalizing of city-states in Estarcion (a pseudo-Europe) and the accumulation of capital unencumbered by government or church.

Weishaupt is also mentioned among the mish-mash of complicated conspiracies in the PC game Deus Ex. During JC Denton's escape from Versalife labs in Hong Kong, he recovers a virus engineered with the molecular structure in multiples of 17 and 23. Tracer Tong notes "1723... the birthdate of Adam Weishaupt" Weishaupt was in fact born in 1748. However 1723 was the year that Weishaupt's freemasonry lodge, "Theodor zum guten Rath", was founded.

Adam Weishaupt is also mentioned ("Bush got a ouija to talk to Adam Weishaupt"Wink by the New York rapper Cage in El-P's "Accidents Don't Happen", the ninth track on his album Fantastic Damage (2002).

E sad pogledao sam onaj klip gore , uglavnom su stvari malo razbacane i izvlačene iz konteksta pa i malo kontradiktorne...

Po svoj prilici Masoni sebe ne smatraju satanistima , oni smatraju da je bibliski Bog Adonaj zao Bog a njihjhov Bog Lucifer , 1-Bog Sunca 2-Demonski Bog(demonske sile) kontradiktorno

U knjizi Apokalipse Jovanove spominje se Adonaj kao jedan od zlih andjela a njemu je još i ime"grčki Apolon"?!

Međutim mene njihova vera podseća ne versku Jeres 12 i 13 veka koji su se kod nas nazivali Bogumilima a u Francuskoj i Italiji Katarima , zvali su se još i Bugarima i Slovenima , optuživani su za manihejstvo , zaostratizam , negde govore da su imali elemente praslovenske religije ...

Sve u svemu ono što se sećam da je bilo problematično da su mrzeli na raskoš i dvorove , da su pripovdali jvanđeosko Hrišćanstvo u skromnim kućama , da je bio veliki procenat pismenosti kod njih i da su hrabrili sve članove da sami čitaju bibliju.

Tvrdili su da je stari zavet loš i da ga treba izbaciti iz Biblije da Isusov Bog i starozavetni Bog nisu isto , da je Isus ustao i pobunio se protiv starozavetnog Boga.

Da je straozavetni Bog Demijurg koji je pokušao da stvori ljude a da nije mogao sam već je morao da zove u pomoć Boga nebeskog.

Da je kao Božiji sin prvenac Demijurg moćniji od Isusa jer je sin prvenac i da je zbačen na zemlju.

O katarima i bogumilima učimo u stvari od njihovih neprijatelja , njihove knjige su paljene i uništene a Raški župan Stefan Nemanja je bio jedan od onih koji se obračunao sa Bogumilima i spalio njihove knjige..

Da još nešto ! Verovali su da ne potiču svi ljudi od Adama i Eve već je Kain koji je ubio Avelja sin zmije i Eve koja je sa zmijom učinila greh , tako da neki ljudi potiču iz odnosa zmije i Eve?!

Верско учење

Богумили су изворе свога учења налазили, поред Светог писма, и у апокрифним списима, у то време распрострањеним на старословенском језику[2] (види: словенски апокрифиWink.

Сматра се да су свет посматрали као вечну борбу добра и зла, у којој је сваки човек позван да учествује.[4] Добро, то је Бог и непропадљиво у човеку, душа. Зло је оно пропадљиво, твар, односно тело. Веровали су да Бог није створио оно што ће бити уништено, а пошто ће видљиве ствари бити уништене, нису створене од доброг него од злог Бога[20] (види: демијургWink. Разликовали су злог бога Старог завета од доброг Бога јеванђеља. Будући да је материјални свет зао, главни животни задатак је ослобођење душе из тамнице тела. Ослањајући се на речи јеванђеља: „Будите ви, дакле, савршени као што је савршен Отац ваш небески“ (Матеј 5,48), крстјани и крстјанице настоје да се духовно усаврше, односно да савладају телесне страсти, аскетизмом, постом и молитвом. Према успеху у том настојању, међу њима се разликују совршитељи (лат. perfecti), који добро познају јеванђеље, и упражњавају пост и подвижништво, одрекавши се својине, и верујући (лат. credentes), који учествују у обредима, не упражњавајући строг аскетизам. Совршитељи су поштовани као духовне старешине и њихов број никад није био нарочито велик. 1240. године, када се дуалистичко учење раширило по Европи и када је верника било између 2,5 и 3 милиона, инквизитор Рајнеро Сакони, бивши припадник покрета, проценио је број савршених на око четири хиљаде

Njihova shvatanja su imala za posledicu crkvne reforme u katoličkoj crkvi i pojavu protestantizma mnogo kasnije...

E sad da li su te knjige i učenja zaista uništena ili su tajnim kanalima prenošena u tajnim društvima?!

Međutim ni ja nisam siguran danas kao što je rekao i Biter da li ta društva i danas imaju religijski karakter ili se samo formalno drži tradicija i verski obredi a ostalo je zamenio novac koji danas ima jedinu realnu moć?!

Kod njih u redovima i danas ima ezoterika ali i uspešnih biznismenna i uspešnih ljudi iz svih branši....

Zaista ne znam danas da li je religiski karakter tih moćnih religijskih društava samo farsa i moralno opravdanje ili ti ljudi zaista u nešto veruje , pritom mislim na one visoko rangirane ne na masone nižih stupnjeva jer onipo pravilu i ne znaju šta im se dešava...?!
Odlican post, dosta istine u njemu. Igrom slucaja nekoliko puta sam imao prilike da razgovaram sa masonom 33+ stepena, oni koji imalo poznaju tu temu znaju da sem klasicnih 33 stepena masonerije (skotski red) postoje i tajni stepeni u koje tek dobijas uvid kada predjes taj 33 stepen. Sto se tice religijskog aspekta (po doticnom) znam da masoni jedino koriste religiju na svojim obredima, inicijacijama i inauguracijama. Inicijacija je primanje novog brata, a inauguracija je prelazak sa nizih na vise, majstorske stepene. Religija jedino tada ima prisustvo, jer zavisno od religijske ispovesti brata polazu zakletvu na Bibliji, Kuranu... Ostalo u njihovim radionicama, kako ih nazivaju religija nema nikakve veze. A verovanje masona... hm, malo je to diskutabilno, jer se celo drustvo zasniva na veri u Opsteg tvorca, Neimara, graditelja svih svetova... Da li je Gospod Bog, Isus, Lucifer ili neko treci to je po mom misljenju vise pitanje pojedinca. Od 33+ stepena, najveci napredak je 66 stepen, posle tog 66 stepena samo Jevreji (ili neko ko ima Jevrejsko poreklu u genima) moze dalje da napreduje. Do 99 stepena. Posle 99 stepena masonerije nastaju "prosvetljeni" stepeni, neko bih to povezao sa Iluminatima... Moguce, logicno ustvari, po meni. 121 stepen je vrh nazovi masonerije, a od 122-125 su vrhovni stepeni...
Inace taj lik je strasno poznat zubar u Bgd-u i verujem da su vecina Bgdradjana kod njega radili nesto u ordinaciji vezano za zube a da nisu ni znali...
Recimo 66+ stepen automatski postajes clan Bildberg grupe, i jos nekih grupica koje "drmaju svetom. Sa 99+ stepenom, ulazi se u C-300, iliti Komitet-300, sto opet neki ljubitelji "teorija zavere" znaju malo vise na tu temu. 125 stepen imaju tri osobe na svetu, i sto je zanimljivo, jedna od njih je zena. A znamo da zena u masoneriji nema.
Da se vratimo na Adama i njegove veze... Da, osnovao je Iluminate, ucestvovao u kreiranju Francuske revolucije... Najkrace... smatra se osnivacem svih "gluposti" koje se trenutno desavaju svetom... NWO.
Odlican post, dosta istine u njemu. Igrom slucaja nekoliko puta sam imao prilike da razgovaram sa masonom 33+ stepena, oni koji imalo poznaju tu temu znaju da sem klasicnih 33 stepena masonerije (skotski red) postoje i tajni stepeni u koje tek dobijas uvid kada predjes taj 33 stepen. Sto se tice religijskog aspekta (po doticnom) znam da masoni jedino koriste religiju na svojim obredima, inicijacijama i inauguracijama. Inicijacija je primanje novog brata, a inauguracija je prelazak sa nizih na vise, majstorske stepene. Religija jedino tada ima prisustvo, jer zavisno od religijske ispovesti brata polazu zakletvu na Bibliji, Kuranu... Ostalo u njihovim radionicama, kako ih nazivaju religija nema nikakve veze. A verovanje masona... hm, malo je to diskutabilno, jer se celo drustvo zasniva na veri u Opsteg tvorca, Neimara, graditelja svih svetova... Da li je Gospod Bog, Isus, Lucifer ili neko treci to je po mom misljenju vise pitanje pojedinca. Od 33+ stepena, najveci napredak je 66 stepen, posle tog 66 stepena samo Jevreji (ili neko ko ima Jevrejsko poreklu u genima) moze dalje da napreduje. Do 99 stepena. Posle 99 stepena masonerije nastaju "prosvetljeni" stepeni, neko bih to povezao sa Iluminatima... Moguce, logicno ustvari, po meni. 121 stepen je vrh nazovi masonerije, a od 122-125 su vrhovni stepeni...
Inace taj lik je strasno poznat zubar u Bgd-u i verujem da su vecina Bgdradjana kod njega radili nesto u ordinaciji vezano za zube a da nisu ni znali...

Eh sad da li su geni ulaznica u tako nešto?!

Dakle ajde naš slučaj mi smo iz neke sarmato-slovenske korporacije naroda , pa današnji Srbi imaju samo 30% slovenskih gena imaju ih više i Mađari koji su poreklom tursko pleme koje je došlo poslednje u Evropu i Panoniju i tu zateklo Moravce i verovatno ostatke Avara izmešalo sa njima ali imaju dominantne slovenske gene...

Tako da Jevreji su po genetskoj strukturi identični narodima među kojim žive , dakle u Zambiji izgledaju kao crnci u Kini kao Kinezi ....

Aškenazi su svojom genetskom strukturoim više Nemci i Sloveni nego Semiti.

Sefardi su identični Špancima , koji su mešavina Romana , Vizigota , Sveva , Alana , Saracena.....

U Palestini su stari Jevreji slični Palestincima a semitski geni su prisutni u arapskim zemljama...

Ono što ih izjednačava i čini onim što jesu je vera i tradicija...

tako je i sa mnogo mlađima nacijama koje su ostali na istom mestu 2000 godina i menjali genetsku strukturu a šta reći o Jevrejima koji su živeli svuda po svetu 2000 godina?!

Tako da im je ulaznica u te krugove više bilo bogatstvo koje su stekli od gena , a ova priča je verovatno postavljena da iritira i porstiče antisemitizam....
Jer nekome odgovara da tako bude...

Recimo 66+ stepen automatski postajes clan Bildberg grupe, i jos nekih grupica koje "drmaju svetom. Sa 99+ stepenom, ulazi se u C-300, iliti Komitet-300, sto opet neki ljubitelji "teorija zavere" znaju malo vise na tu temu. 125 stepen imaju tri osobe na svetu, i sto je zanimljivo, jedna od njih je zena. A znamo da zena u masoneriji nema.
Da se vratimo na Adama i njegove veze... Da, osnovao je Iluminate, ucestvovao u kreiranju Francuske revolucije... Najkrace... smatra se osnivacem svih "gluposti" koje se trenutno desavaju svetom... NWO.

pa ako je kreator francuske revolucije onda su protokoli sionskih mudraca ipak delo Iluminata jer su se protokoli pojavili u Ruskim tajnim službama nakon francuske revolucije.
Rusi ih nisu shvatili ozbiljno samo su ostali u sefu.

Dakle protokoli su vidljivi danas u praksi sve jedno ko ih koristi evidentno se zbivaju u svetu vidljivo...

Međutim i sam nacizam je bio kontraprotokol okrenut protiv Jevreja prožet mitologijom i bajakama ali je imao običan pragmmatičan cilj..
Teško mogu da poverujem da je iko od tih ljudi religiozan sve mi više izgleda da je ono "is allways about money" a navodna religioznost i posvećenost višem cilju samo farsa i moralno opravdanje... roll
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 5:33 pm.