Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Koliko je skola sigurna za nasu decu?
Jutros sam prilicno zabrinuta podacima koji nimalo nisu vedri.
Devojcica 11 godina, lezi povredjene kicme, jer je dva puta bila gurnuta, jednom niz stepenice u skoli, drugi put u skolskom dvoristu.
Decak, Aleksa Jankovic 14 godina, u maju mesecu ove godine, izvrsio je samoubistvo, jer je konstatno bio zrtva nasilja, dva decaka u skoli izbola nozem jednog 12-ogodisnjaka, devojcica od 13.godina, upotrbljenom iglom izbola dva mladja decaka jer nisu hteli da joj daju novce, jos uvek su roditelji u strahu, a deca na pretragama jer se sumnja da im je putem te igle prenela neku zaraznu bolest...ovakvih je primera prilicno.
Na kome je odgovornost?
Sta roditelji da preduzmu, ukoliko nastavnici, direktori, pedagozi, psiholozi i profesori nemaju autoritet?
Nekad je ulica bila ta, od koje smo stitili decu, danas su nazalost to one institucije u koje smo verovali, i u koje saljemo decu verujuci da su sigurna.
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
pokvari mi petak :S
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
Ali Nenchi pogledaj samo crtatje koje nasha deca gledaju, nema vishe diznijevih crtatja sa naravouchenijem , nego nasilje kako ukljuchish tv dok ga ne iskljuchish, oni zive u RL igrice koje igraju na PCju ili Wiiju ili X-Boxu .... u principu mozesh ti ( ne mislim stvarno ti) da chuvash dete pod staklenim zvonom i stitish ga od svega, ali tje to dete jednog dana da krene u skolu ili izadje na ulicu i bitje potpuno nespremno za onu drugu decu koja nisu rasla pod staklenim zvonom, bitje izbodeno, isprebijano ili ne daj Boze josh gore.....naivno verujutji da su svi dobri i da svako zeli drugome samo dobro.....pogledaj koliko je nesretjnih porodica, koliko ima nasilja u tim istim porodicama, neko ko odrasta uz svakodnevnu sliku kako tata tuche mamu (chitaj jachi tuche slabijeg) to i nosi kao osnovnu vrednost, ljubav je kad tata bije mamu pa se posle mama izvini tati shto nije bila dovoljno dobra pa je jadni tata morao da je bije ...... tuga koja ima veze sa svim i svachim, sa proslim ratom i psihozama koje su ljudi poneli iz njega, sa ekonomijom, sa hranom punom antibiotika genetski modifikovanu i steroidisanu.....sa neutrosenom kolichinom energije, sa ne bavljenjem sportom....sa ko zna chime jos a da ni ne znamo..... :?
Ne znam kako da odgajam dete. Da mu savetujem da pametniji popusta, nije opcija, jer popustljiviji strada, da se obrati direktoru, takodje nije opcija, jer ce isti da obavesti roditelje, i time jos vise razjariti nasilnika, da sama preduzmeme neke korake, savetovace mi da, ukoliko ne mogu da se nosim s tim, jednostavno ispisem dete iz skole...
Sama bih se zapitala, da li je mozda moje dete zaista krivo, sto je izazvalo takav odnos u skoli... roll

Kome da ukazem poverenja, ukoliko psiholog kaze : ''Uzmite u obzir da dete pokazuje jedno lice u kuci, sasvim drugo u coporu, odnosno skoli''
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
bem li ga, moji su vec punoletni ali ne spavam kad izadju napolje, kad mi tjera koja je kik i tai boxerka posalje sms dolazim za 15 min i ne dodje satima posle, a telefon iskljuchen hocu da umrem....znam ja da ona moze da se odbrani i sama ali onda mi prodju kroz glavu pomenute zarazene igle i tome slichno shto u Frankfurtu spada u ulichni dekor, osedim dok se ne pojavi....bem ti i baterije od mobilnog koje se prazne kad ne treba twisted moj savet mojoj deci u ovom gradu je bio, ne pochinji nikad prvi/prva ali ako te neko dira ne okretji ledja nego uzvrati....kad "jaki" osete da ih se plashish udaratje stalno,budesh li pokazao/la da ih se ne plashish razmislitje dobro pre nego ponovo napadnu.....pravilo i iz zivotinjskog sveta
Djeca su ti najsigurnija u školi. Zaštićeni su ko bijeli medvjedi. Mogu da urliču, da divljaju, tuku se, ispoljavaju frustracije iz svojih porodica, vrijeđaju nastavnike, kradu u vrijeme škole. I - niko im ne može ništa jer to su "jadna deca". Gle ironije, na ulici ili u kafani se kudikamo pristojnije ponašaju nego u školi.
u shkoli se valja droga, nose pishtolji, nozevi i one chudne sprave kojima ne znam ime a sluze da se drugi povrede ako moze tako da padnu u komu, u skoli nisu sigurna ni deca ni profesori, mozda bi trebalo ko u Bronxu da prolaze kroz metal detektor pre nego udju u skolu , a policija patrolira neprekidno pred skolom.....mozda bi trebalo da imaju antiagressiv program svakodnevno, sa trenerima, psiholozima i terapeutima....mozda se chak i tad ne bi nishta promenilo..... :?
ko je jaci pobedjuje.

oduvek tako bilo. 8)

samo slabici kukaju. crylolcry
ko je jaci pobedjuje.

oduvek tako bilo. 8)

samo slabici kukaju. crylolcry

razmisli pre nego neshto napishesh Nato, neka ti Bog da sretje da postanesh i ti nekada majka pa tjemo videti kako tjesh tada misliti i shta tjesh tada pisati twisted
ne citam ja sta vi pisete.... shock

ja kazem samo moje misljenje....

oduvek je bre tako bilo... jaci mlati.. ajde ba.. 8)

opusti se... wink
Nato, nekada su se mlatili golim rukama, što je bilo sasvim ok, ali sada su im ruke pune raznoraznog oružja
ne morash bash na svakoj temi neshto da napishesh posebno kad nemash shta da kazesh, bez ljutnje ali prochitaj shta je tema, radi se o deci i o nasilju ..... nije svejedno evil
Sve je otislo u k... Al` najgore je tu kucno vaspitanje. Pojedini roditelji trebaju da se zapitaju da li za svoje dete izdvajaju dosta vremena dnevno.
Mozda ni nama (bar meni) nije odgovaralo sto smo non stop bili pod kontrolom i nadzorom roditelja i od straaha nismo smeli da napravimo neko sr. Danas su deca mnogo opustenija, vise se druze (sto je super) ali to druzenje stvara svu tu negativu, jer u druzenju ne pricaju o igrama poput izmedju dve vatre, odbojka, kolaricu panicu, erječkinje itd nego o filmovima i crtanim filmovima koji su pravljeni na bazi nasilja. Kompjuteri, crtani filmovi sa kojekakvim karakondžulama internet i mogucnost pronalazenja svacega tu... Ma sve to negativno utice na razvoj deteta pa samim tim i njegovo ruyno ponasanje.
Ali jedna stvar je jako tuzna sto su mladje generacije puno inteligentne i sto to nije iskorisceno na pravi nacin.
ne morash bash na svakoj temi neshto da napishesh posebno kad nemash shta da kazesh, bez ljutnje ali prochitaj shta je tema, radi se o deci i o nasilju ..... nije svejedno evil

ajde NE SERI..................

ko mi kaze ha????

TI SI JEDNA FRUSTRIRANA MAMA, HA?

ti bre NA SVAKU temu pises gluposti.

i jedi bre taj dorucak i kuckaj bre, radi malo...

znamo da si na poslu i jos jednom... NE KENJAJ. 8)
u retkim sluchajevima kada je inteligencija dece iskorishtjena na pravi nachin se ta ista deca mobinguju od strane ostale dece tako da neki dignu ruku na sebe......zalost i tuga :?
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 7:38 pm.