Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Šta smo mi muški, realno gledano, dobili a šta sve iZgubili tOm Emancipacijom Žena?

Ima li šanse da mi ikad višE pOvratimo VlaS koju smO nekad Imali?

Razmišljam baš neštO ovih dana, nijE dobro.

Od četrnEs parOva kOje ja Znam gdE su ljudi Oženili Intelektualke el Znate kOlko je brakova Razvedeno dOsad? Ni manje ni više nego dvanEs. A i ona dva što se još kaO važe su na kLimavim nOgama.

Zato akO je čOek s VisOko obrazovanje za Njega je bolje da Oženi neku sAs Srednju stručnu spremu, to Vam ja prepOručuEm a Vi kako Otjete...
U Sumadiji , konkretno u mom Gruzanskom kraju, su zene oduvek imale sva prava, ali ne zbog zakona, nego je jednostavno tako.I pravo da se skoluju (pricam o davnim vremenima, npr. moja Baba), i pravo na imovinu, za slavlja i slave nisu razdvajane od muskaraca, i uopste sva prava koja su normalna.
A radile su uvek barabar sa muskarcima, i najteze poslove ako treba, plus kucevne obaveze.Gledale su da imaju sto boljeg muza, a on je bio glava kuce.
Moja Baba je dvaput godisnje sama ili sa mojim ocem kasnije isla u banju, a Deda bi ostajao da radi.
I sve je to bilo normalno, i niko nije znao sta je to emancipacija.
Dedi je bio prazan dan , ako makar nekog ne omlati, a na Babu nikad nije digao ruku.
E kada je zakon tu umesao svoje prste, sve je otislo po kurcu...
Šta smo mi muški, realno gledano, dobili a šta sve iZgubili tOm Emancipacijom Žena?

Pa, nismo mi mnogo izgubili time, više su one dobile nego što smo mi izgubili. Ali, time je patrijarhalna porodica izgubila. Vreme će pokazati da li je društvo u celini na dobitku ili ne. Ja se slažem sa time da žene imaju pravo glasa na izborima, i sl. Smile

Ima li šanse da mi ikad višE pOvratimo VlaS koju smO nekad Imali?

Muškarci su i dalje na ključnim pozicijama u društvu. Tako treba i da ostane, jer žene uglavnom nemaju talenta za pravilno odlučivanje. Ipak, one uvek treba da imaju nekog udela u odlučivanju, posebno po pojedinim pitanjima.

Razmišljam baš neštO ovih dana, nijE dobro.

Zavisi od ugla posmatranja.

Od četrnEs parOva kOje ja Znam gdE su ljudi Oženili Intelektualke el Znate kOlko je brakova Razvedeno dOsad? Ni manje ni više nego dvanEs. A i ona dva što se još kaO važe su na kLimavim nOgama.

Da, to je loša strana tih navodnih ženskih prava. Umisle da je razvod normalna stvar. Bolje neka misle o tome pre nego što se udaju. Razvod je rešenje ako e ljudi baš ne uklapaju, ili se neko promeni. Ipak je najbolje ne udati se za siledžiju, pa makar imao love...ali žene tu greše često.

Zato akO je čOek s VisOko obrazovanje za Njega je bolje da Oženi neku sAs Srednju stručnu spremu, to Vam ja prepOručuEm a Vi kako Otjete...

To ima smisla, jer se često dešava da ženske koje su visoko obrazovane suviše oklevaju sa brakom. Mada, nisam ni ja bolji od njih, sa mojim čekanjem 40-te wink
Srce, jel si razmisljao ti da se bavis politikom?... Smile

Jesam razmišljao, ali problem je u tome što nemam dovoljno istomišljenika da bih mogao pobediti na izborima, a postojeće stranke su bez veze roll
...mislim,da ženama definitivno treba prepustiti svet u ruke.
i vreme je da dodje do smene,up-Down.

Jesam razmišljao, ali problem je u tome što nemam dovoljno istomišljenika da bih mogao pobediti na izborima, a postojeće stranke su bez veze roll

Bez obzira, ako se ja nekim suludim spletom okolnosti kao npr. gradjanski rat, dokopam vlasti, uzecu tebe za pretstavnika za medije, ti ces sve moje ludosti uspeti lepo da objasnis... lollollol

Salim se, ali imas smisla da lepo govoris i o stvarima za koje bih ja primenio jezik znakova...
Strumpfe, sta pricas???
To sto si ti ispratio nema veze sa istinom... 12 od 14, ta nemojte kaz'ti...

Fakultetska obrazovanost upravno proporcionalna sa brojem razvoda??? Volela bih da me neko uveri u ovo, mada bih imala sta dodati, ali me mrzi da kuckam...

Hajmo sada kampanju da zene ne zavrsavaju vise fakultete da bi se Tantalu popravila statistika, a samim tim i Srbiji!!!

shock
...mislim,da ženama definitivno treba prepustiti svet u ruke.
i vreme je da dodje do smene,up-Down.

Da bi bile orgije-bile bi... wink
ja mogu komotno da ceo moj fakultet okacim macku o rep roll
To ti samo mislis...Znas kad bi te macak pustio da mu diras rep... lollollol
lol a, mozda neki mali sasavi macak i bi wink , bar malko Tonguelollollol
U Sumadiji , konkretno u mom Gruzanskom kraju, su zene oduvek imale sva prava, ali ne zbog zakona, nego je jednostavno tako.I pravo da se skoluju (pricam o davnim vremenima, npr. moja Baba), i pravo na imovinu, za slavlja i slave nisu razdvajane od muskaraca, i uopste sva prava koja su normalna.
A radile su uvek barabar sa muskarcima, i najteze poslove ako treba, plus kucevne obaveze.Gledale su da imaju sto boljeg muza, a on je bio glava kuce.
Moja Baba je dvaput godisnje sama ili sa mojim ocem kasnije isla u banju, a Deda bi ostajao da radi.
Dedi je bio prazan dan , ako makar nekog ne omlati, a na Babu nikad nije digao ruku.

a u mojoj familiji.. sve nasledjujem JA! lollollol

a u mojoj familiji.. sve nasledjujem JA! lollollol

Eto vidis... lollollol

I sta ce nam emancipacija dalje? wink
tako j´ to kad s´ bosanac................. lollollol
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:31 pm.