Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

"Ne kradi!" "Ne ubij!" Takve su riječi nazivali nekad svetim, pred njima su se priklanjala koljena i savijale glave. No, da li je ikad gdje na svijetu bilo boljih kradljivaca i ubica nego što su te svete riječi?
I ja mislim da bi ljudi u Principu bili srEtjniji kad bi im bilO dopušteno da svako mOre baR ednOg da Ubije a da ne odgovara.

Ne znam dal je tema pOstavljena u tomE kontekstu, pa akO nije ti brate Konjic ne zameri na nenameRnoj opstrukciji.

Desi mi se pOnekad da ednostavno prOmašim Temu.
I ja mislim da bi ljudi u Principu bili srEtjniji kad bi im bilO dopušteno da svako mOre baR ednOg da Ubije a da ne odgovara.

Haha...ovo bi bilo tačno samo u slučaju da je mrtav čovek srećniji od živog. Matematički gledano, ako bi svaki čovek ubio tačno po jednog čoveka, svi bi bili mrtvi Smile

Ne znam dal je tema pOstavljena u tomE kontekstu, pa akO nije ti brate Konjic ne zameri na nenameRnoj opstrukciji.

Videćemo...mada, ko bi Štrumpfu zamerio? Smile

Desi mi se pOnekad da ednostavno prOmašim Temu.

Pogodio si temu, i to pretpostavljam sasvim u skladu sa Konjićevim očekivanjima wink
Zar ne sadrži svačiji život krađe i ubijanja? I to što su se takve riječi nazivale svetim, zar se time nije samo istina ubijala? Ili je to možda propovijed smrti, koja je nazivala svetim sve što je protivrječilo i što se protivilo svemu životu?
disi malo rooooooodjo................ disi. winklolwink
Stari bogovi su odavno nestali. Umrli su od smijeha. To se desilo kad je jedan bog izrekao najbezbožniju rečenicu: "Samo je jedan Bog i ne smiješ imati drugih bogova osim mene!" Jedan stari, sujetni, dugobradi bog se zaboravio i tako rekao. Zar nije božanstvenost upravo u tome da ima više bogova a ne samo jedan?
Zar ne sadrži svačiji život krađe i ubijanja? I to što su se takve riječi nazivale svetim, zar se time nije samo istina ubijala? Ili je to možda propovijed smrti, koja je nazivala svetim sve što je protivrječilo i što se protivilo svemu životu?

jO5 nisam sigUran dal se RazumemO, aL po neke jEresi kOje sam sticajEm okolnOsti bio u pRilici da čitam, čitavO hrishtjanstvo je, u stvari, edna velKa kOnstruKcija.

Isus je, u stvari, biO vElki mag i čarObnjak, a nas vekovima Obmanjuju.

ZatO ja uvek i velim, da Boga nema valjalO bi ga iZmisliti.
dObar je to sistem vRednosti u sushtini pOsmatrano.

jO5 nisam sigUran dal se RazumemO, aL po neke jEresi kOje sam sticajEm okolnOsti bio u pRilici da čitam, čitavO hrishtjanstvo je, u stvari, edna velKa kOnstruKcija.

"Neka ga, srećan mu put, - njega nema više. Iako ti služi na čast što za tim mrtvacem dobro govoriš, ipak ti znaš tako dobro kao i ja, ko je on bio; i da je išao čudnim putevima."

"Neka ga, srećan mu put, - njega nema više. Iako ti služi na čast što za tim mrtvacem dobro govoriš, ipak ti znaš tako dobro kao i ja, ko je on bio; i da je išao čudnim putevima."

Taj Isus je bio cool tip, išao je ispred svog vremena. U ona vremena propovedati reči poput "Ne ubij!","Ne kradi!","Mir!", to je stvarno bilo izuzetno, ali i rizično, i koštalo ga je glave. On je pokazao mnogo hrabrosti. U današnje vreme ne razapinju mirovne aktiviste na krst, mada poneki i nastrada. Zato treba u nečemu slediti Isusa, to njegovo propovedanje mira i ljubavi među ljudima. Čak i ako čovek nije religiozan (npr. ja), on opet ima razloga da ceni takvog mirotvorca Smile
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 4:12 am.