Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

ovih dana sam se silom (ne)prilika bavila tematikom konflikata i mogu vam reci da sam dosla do vrlo interesantnih saznanja. nemam pojma koliko cu uspeti isto da implementiram u sve aspekte svog bitisanja, ali poznavanje mehanizama i osnove odakle sve pocinje u velikoj meri otvara oci, kako prema drugima, tako i prema samom sebi. pitanje je samo koliko zelimo da razvijamo vestinu resavanja takvih situacija.

svi dolazimo u situacije koje mogu vrlo lako postati konfliktne i to svakodnevno.

koliko ste konfliktna licnost? kako "plivate" u konfliktnim situacijama?
A jel se racuna i konflikt sa samim sobom? roll
Ja nisam konfliktna ličnost, a i ako dođem u konflikte, većinom ih rešim na lep način.
Ako neko baš insistira na konfliktu sa mnom, izgubiće. Spustiću ga na svoj nivo, i pobediti na iskustvo winklol
Ja nisam konfliktna ličnost, a i ako dođem u konflikte, većinom ih rešim na lep način.
Ako neko baš insistira na konfliktu sa mnom, izgubiće. Spustiću ga na svoj nivo, i pobediti na iskustvo winklol

lollollollol

da. to su takozvani unutrasnji konflikti.

1. kad imas dve zelje koje su podjednako jake i bitne i moras da se odlucis za jednu.
2. kad imas 2 podjednako mrske stvari pa moras da se odlucis za "manje zlo"
i
3. kad imas dve stvari koje su ti podjednako "onako" i mrske i bitne pa treba da se odlucis.

kazu da je najbitnije kod unutrasnjih konflikata da se ne ostave na tihoj vatri vec da se resavaju. takodje da nema zaljenja kada se izbor napravi, odnosno prihvatiti sopstveni izbor.

ima jos nekih podela... ali nekako mislim da se sve svode na ovu pricu.

da. to su takozvani unutrasnji konflikti.

1. kad imas dve zelje koje su podjednako jake i bitne i moras da se odlucis za jednu.
2. kad imas 2 podjednako mrske stvari pa moras da se odlucis za "manje zlo"
i
3. kad imas dve stvari koje su ti podjednako "onako" i mrske i bitne pa treba da se odlucis.

kazu da je najbitnije kod unutrasnjih konflikata da se ne ostave na tihoj vatri vec da se resavaju. takodje da nema zaljenja kada se izbor napravi, odnosno prihvatiti sopstveni izbor.

ima jos nekih podela... ali nekako mislim da se sve svode na ovu pricu.

Primer za 2. : Izbori u Srbiji roll
takođe interesantno je da na povrsini svakog konflikta stoje suprostavljene zelje (bez obzira na tip konflikta).

zelje su tu uvek zbog nekog interesa koje strane u konfliktu imaju.

ono sto je u osnovi i zelja i interesa jeste neka nasa potreba iz unutrasnjeg ja.

cesto ulazimo u konflikte nesvesni te potrebe iz unutrasnjosti bica. u stvari, cesto uopste nemamo kontakt sa svojim unutrasnjim ja. sve je mnogo jasnije ukoliko ogolimo potrebu koju imamo. takođe veoma bitno kad su konflikti u pitanju je da pokusamo da otkrijemo zelju, interes i potrebu suprotne strane i to tako sto cemo pokusati da se postavimo na suprostavljenu tacku gledista.
u tako postavljenoj prici lako se dolazi do (raz)resenja.

jedino pitanje koje lebdi je da li uopste postoji volja za resenjem.
Ne volim konflikte......već sam pisao o tome negde,volim da polemišem i iz toga vadim zakljlučke o ljudima ali uvek se nađe sirovina kojoj je nemoguće dokazati takve pustim da su u pravu nek mu neko drugi objašnjava da greši i ne pamtim da sa nekim nisam izašao na kraj.
Najprostije receno...

It is fatal to enter any conflict, without the will to win it.

Ja nisam niposto konfliktna licnost, ali sam spreman da idem do kraja ukoliko je to potrebno.Ukoliko procenim da nisam u stanju da se adekvatno suprotstavim, u datom momentu, necu ni otpocinjati dalji sukob.Sacekacu...

A strasno sam zlopamtilo i osvetoljubiv. twisted

Sto se unutrasnjih konflikata tice, samo je potrebno biti posten sam sa sobom.Samovrednovanje ili selfesteem je jako bitan faktor, mnogo ljudi ima strasno pogresnu sliku o sebi, verovatno i ja, ali ja o sebi uvek mislim sve lose, tako da me misljenje drugih uglavnom pozitivno iznenadi.Mogu samo da zamislim kako je ljudima koji se kuju u zvezde, kada vide sebe tudjim ocima.
Zaista nemam problem da sebi priznam sve, pa i ono najgore.
Unutrasnji konflikt, ako se desi je samo uticaj spoljnih faktora, i njegovo resavanje traje jako kratko.
I posle opet nirvana... wink
,,svaka ostvarena zelja,novu zelju stvara,, a zbog tih zelja svojih,realnih ili ne,ljudi upadaju u probleme.
Nauciti da precutis momenat,da sam sebe obuzdas,produzis pa onda natenane,sednes razmotris sa svih strana pa se tek onda povratis na izvor problema,sat,dva,dan,tri....

sinner, naravno,potpisujem
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji
,,svaka ostvarena zelja,novu zelju stvara,, a zbog tih zelja svojih,realnih ili ne,ljudi upadaju u probleme.
Nauciti da precutis momenat,da sam sebe obuzdas,produzis pa onda natenane,sednes razmotris sa svih strana pa se tek onda povratis na izvor problema,sat,dva,dan,tri....

A tek neostvarena želja wink

A tek neostvarena želja wink

Neostvarena tinja,pa se ljudi upinjuu da je ispunee,pa im zelja jos vecaa....pa tako postanu alaviiii lol
kako se ponasamo u konfliktima:

AJKULA stil - napadački, agresivno, ja pa ja, bez zelje ikakve da se sagledaju potrebe druge strane. deviza "bice po mome ili nikako"

PLISANI MEDA stil - da, draga lol to je u stvari popustanje i prilagođavanje pri cemu sopstvene potrebe budu zanemarene. deviza "kako ti kazes"

KORNJACA stil - odnosi se na povlacenje i ignorisanje konflikta i izbegavanje istog uz pokusaj da se pravi kao da ga nema. deviza "konflikt? kakav konflikt?"

DELFIN stil - se odnosi na saradnju, kazu najbolji pristup u konfliktu kada se uzimaju u obzir sopstvene potrebe i potrebe suprostavljene strane trazeci resenje koje ce zadovoljiti potrebe obe strane. deviza "nismo ja i ti jedno protiv drugog, vec zajedno protiv problema"

KAMELEON stil - odnosi se na kompromis, a sastoji se u polovicnim resenjima u kojima nisu potpuno zadovoljene potrebe obe strane vec je "daj sta das" resenje. dobro je privremeno. deviza "malo ja, malo ti"

ako se pronadjete u vise stilova to znaci da raspolazete sirim repertoarom ponasanja u konfliktima i to je dobro. nije dobro da iskljucivo imate samo jedan stil jer ni situacije ni potrebe koje imate nisu uvek podjednako vazne.
takodje, moguce je da koristite razlicte stilove na pocetku konflikta i u fazi razbuktavanja.
moguce je i da imate sasvim razlicite stilove u privatnom zivotu i na poslu.
Hee,i tako idem ja kroz sumuuu,gledam tragove,stazice,drveceee a zamisli tisiinaa xaxax,a o povrsini koja se zove more daleko od obale necu ni da ti pricam.....xaxaa
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:46 pm.