Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Podstaknuta na razmisljanje nekim desavanjim iz blize okoline rekoh da vidim kakvo misljenje i stav imate o vantelesnoj oplodnji zena bez partnera
Цуро! Појам ти је много широк, а у тексту се не види у ком смеру да иде дискусија. Репрогенетика? Демографија?, Социјални аспекти?. . . итд
Zavisi od situacije, ako nema drugog izbora da, a inače sam za klasično preznojavanje wink

lol
Dzoni
Цуро! Појам ти је много широк, а у тексту се не види у ком смеру да иде дискусија. Репрогенетика? Демографија?,
Социјални аспекти?. . . итд

imajuci u vidu da sam jako povrsna osoba sa nesposobnoscu dubljeg sagledavanja stvari zaobisla bih reprogenetiku i demografski uticaj a zadrzala se na socijalnom aspektu wink
Zavisi od situacije, ako nema drugog izbora da, a inače sam za klasično preznojavanje wink

lol

znaci odlazak u teretanu leci sve winkSmile
Ko je pominjao teretanu Tonguelollollol

ajde da batalimo teretanu, inace mi ode tema ko zna gde winkSmile
Цуро! Појам ти је много широк, а у тексту се не види у ком смеру да иде дискусија. Репрогенетика? Демографија?,
Социјални аспекти?. . . итд

imajuci u vidu da sam jako povrsna osoba sa nesposobnoscu dubljeg sagledavanja stvari zaobisla bih reprogenetiku i demografski uticaj a zadrzala se na socijalnom aspektu wink

Тамо код аспеката нисам хтео даље да набрајам, али мислим да ти је за дискусију важан и Етички аспект. Како хоћеш?
Ozbiljno, sada je u modi mnogo toga naopakog, poceli smo da zaboravljamo prave vrednosti...

roll
Dzoni
Citat:

U najširem smislu ETICKA problematika razvoja novih tehnologija
reprodukcije bazira se na ljudskim pravima, pitanjima: prava na roditeljstvo (da li ga omoguciti vanbracnim parovima, samoj ženi, homoseksualnom paru), da li je embrion ljudsko bice (da li je poželjno njegovo usvajanje, šta uraditi sa embrionima koji nisu "prošli" preimplatacionu selekciju, da li je opravdano njihovo uništenje, da li omoguciti laboratorijska istraživanja na njima), koji su oblici donatorstva eticki ispravni i kakve su posledice složenih roditeljskih relacija na buduce dete, gde su granice primene
biotehnologija i ko ih postavlja, da li sprecavati njihov razvoj i u kojoj meri kada dovode do unapredenja medicinske pomoci...

UDK 57.082.089+314
Streska,moz da probam da te vantelesnom oplodim lol
vrlo interesantna tema!

ta vantelesna oplodnja sa nepoznatim donorom je slicna situaciji kad zena svesno ostane u drugom stanju prirodnim putem samo da bi rodila dete, bez ikakve namere da bude sa ocem deteta. znam nekoliko takvih primera.
razumem bioloske satove i prirodnu potrebu za materinstvom, ipak meni bi u takvoj situaciji bilo mnogo bolje usvojiti dete koje je vec na ovom svetu i pruziti mu neznost i ljubav. usvojenom detetu ne znas roditelje, kao sto ne znas ni ko je donor sperme.
roditelj se postaje odgajanjem deteta, ne njegovim zacecem.
a ako je pitanje vezano za samohranu majku, pa ima mnogo samohranih majki koje su to postale silom prilika.

samo jedna stvar meni u takvim idejama zaista smeta, a to je: prolazi mi vreme, nisam se ispoljila u emotivnim vezama, ispoljila sam se u karijeri, sama sam... i hocu sad da rodim sebi dete. tu lezi sebicnost...

a onda dete poraste i kad tad sazna kako je doslo na svet i da mu se ne zna tata i tata nema pojma da ono postoji i ... tri tackice...
sebicnost.
ali onda nema alementacije....
moje dve drugarice, nasle donatore, nisu to oni znali, i sad placa taja....
tako bolje, teretana....
...
Nemaju svi ista iskustva Kao ti...slusaj lol
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 4:25 am.