Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Zasto se umetnost postavlja kao reper za neciju kulturu!?
Nisam kulturan ako kazem da mi se ne svidja neka brljotina od slike ili neka nakazna figura od gline koja, uzgred receno, predstavlja prolaznost i krhkost zivota (sta god to znacilo).
Nikada necu zaboraviti svoju, sada pokojnu, profesoricu srpskog jezika.
Pricala nam je sa ushicenjem kako je isla u Madjarsku da gleda predstavu "Cekajuci Godoa". Spavali su u vrecama za spavanje na nekom plocniku jer nisu imali novca za hotel i to nekako mogu da shvatim, entuzijazam i avanturisticki duh, neka ih.
Ono sto je vrhunac price jeste sama predstava.
Dakle, ulaze u salu, mrkli mrak, sedaju gde ko stigne i tajac ... par minuta sede u potpunom mraku a onda jedva vidljivi snop svetlosti se spusta na pozornicu, postepeno se povecava i od malog kruga svetlosti nastaje veliki.
Tako stoji nekih par minuta, svetlosni krug se smanjuje, snop svetlosti postaje sve manje vidljiv dok u potpunosti ne iscezne ... par minuta u potpunom mraku ... svetla se pale, pocinju ovacije.
Za ovo ja bih sam sebe sutnuo u zadnjicu!
Kakva kreativnost a ja sa mojim mizernim intelektom ne mogu da pojmim sta se sve tu "reklo" ... u tih par minuta.
Ovo je bio samo jedan primer jednog vida umetnosti koji da sam ja, ili neko drugi ocrnio bio bi prozvan nekulturnom seljacinom.
Zivo me interesuje kada, kako i na koji nacin je doslo do ovoga!
Umetnost je merilo kulture?
ovo vam je lepa tema, i treba je prodiskutovati
umetnost jeste merilo kulture
oni koji znaju ceniti pravu umetnost, manje prde i podriguju na javnom mestu.
zasto je to onda pogresno merilo?
. . .

Узмимо само какву музику слушају млади (90%) фолк-топ и/или ти турбо-фолк, то нам је тренутно сада наша хит уметност. Шта ви очекујете како ће се ти што слушају ову музику понашати у даљњем узрасту. Алармантна је прогноза што се тиче културе. И ето неке повезаности са вероватноћом од 9 на скали до 10.

Не морате се сложити, ал ствари вам тако стоје, на пример, са музиком коју слуша већина тинејџера.

Мислио сам да си ти озбиљнији форумаш.

Istina, ti obično idu upišani i namolovani sopstvenom povraćkom ali da, nikako ne prde u društvu.
. . .

ЗАКЉУЧАК

Ко боље одвали, тај има бољу уметност.

Шифра

Срба, НАДИМАК Србин

. . .
Ovo mi je zanimljiva tema.I ja se pomalo bavim umetnoscu.
Ne znam kada je pocela da ulazi u modu ta kvazi umetnost,mislim da je na velika vrata uveo Endi Vorhol.
Za mene je umetnost nesto lepo,nesto sto oplemenjuje duhovni deo bica,a umetnost za mene nikako nije kravlji izmet preprskan zlatnim sprejom.
Posebna prica su idiotarije koju zovu performansi.
Eto za pocetak sam nabacao neke teze,kasnije cu napisati sa cim sam se ja susretao.
Nemam ništa protiv umetnosti, lično me ne zanima ali ne branim drugima da se igraju.
Ono što meni smeta jeste to što se kultura vezuje za umetnost.
. . .

Во се везује за рогове, а човек за реч.

Istina, ti obično idu upišani i namolovani sopstvenom povraćkom ali da, nikako ne prde u društvu.

...Ivane, mislim da bi tebi trebalo cijelu knjigu da napišeš da bi rekao ovoliko koliko je Biter rekao sa jednom rečenicom...a i tada bi ti vjerovatno promašio temu...ili ti misliš da reakcija na stav da je umjetnost pogrešno mjerilo kulture treba da ima formu traktata?...uostalom, možda griješim - evo, već nekoliko godina se divim Biterovim komentarima...možda mi je prešlo u naviku... wink
rum_punch(manki)live.com
Kada se prica o kulturi koja je u vezi sa umetnoscu misli se na kulturno uzdizanje,obogacivanje duhovnosti.Sklonost ka umetnosti je urodjena,meni recimo smeta kad neko bez imalo takvih sklonosti bulji u neku glupost i kao divi se iako u sebi umire od dosade,cisto da bi bio u trendu.
Malo si neprecizno napisao samo kultura,ako mislis na opstu kulturu ili kulturu ophodjenja onda ona zaista nema veze sa tim da li si ljubitelj umetnosti ili ne.
. . .

Уметност древне Грчке, је одиграла кључну улогу у развоју културе и уметности човечанства.

p.s.

За оне који немају мозга ово не значи ништа, а за оне који имају много.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:53 am.