Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Zasto se umetnost postavlja kao reper za neciju kulturu!?
Nisam kulturan ako kazem da mi se ne svidja neka brljotina od slike ili neka nakazna figura od gline koja, uzgred receno, predstavlja prolaznost i krhkost zivota (sta god to znacilo).
Nikada necu zaboraviti svoju, sada pokojnu, profesoricu srpskog jezika.
Pricala nam je sa ushicenjem kako je isla u Madjarsku da gleda predstavu "Cekajuci Godoa". Spavali su u vrecama za spavanje na nekom plocniku jer nisu imali novca za hotel i to nekako mogu da shvatim, entuzijazam i avanturisticki duh, neka ih.
Ono sto je vrhunac price jeste sama predstava.
Dakle, ulaze u salu, mrkli mrak, sedaju gde ko stigne i tajac ... par minuta sede u potpunom mraku a onda jedva vidljivi snop svetlosti se spusta na pozornicu, postepeno se povecava i od malog kruga svetlosti nastaje veliki.
Tako stoji nekih par minuta, svetlosni krug se smanjuje, snop svetlosti postaje sve manje vidljiv dok u potpunosti ne iscezne ... par minuta u potpunom mraku ... svetla se pale, pocinju ovacije.
Za ovo ja bih sam sebe sutnuo u zadnjicu!
Kakva kreativnost a ja sa mojim mizernim intelektom ne mogu da pojmim sta se sve tu "reklo" ... u tih par minuta.
Ovo je bio samo jedan primer jednog vida umetnosti koji da sam ja, ili neko drugi ocrnio bio bi prozvan nekulturnom seljacinom.
Zivo me interesuje kada, kako i na koji nacin je doslo do ovoga!
Umetnost je merilo kulture?
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 12:59 am.