Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

To je više medicinski izraz, ali može da bude od koristi i u svakodnevnom životu.

Navešću jedan banalan primer zasnovan na pretpostavci, pošto se to u praksi sigurno ne dešava, psihijatru se pojavi pacijent koji je prosto ubedjen u to da "ima" nešto na mozgu i prosto opseda doktora tom svojom fiks idejom, traži da mu se glava snimi na skener iako nema nikakve stvarne potrebe za tim, ne može da se smiri, nervozan je i napet i to vremenom može da se pretvori i u neku opsesiju ili patologiju. Doktor koji zna za Placebo efekat, Zvrcne telefonom medicinskog tehničara koji radi na skeneru i kaže mu da mu šalje takvog pacijenta da ga malo "provoza" kroz skener, naravno bez snimanja, ovaj to učini, posle nekoliko dana pacijentu bude saopšteno da mu je snimak na skeneru odličan, ovaj se smiri i opusti i više nikakvih problema nema, niti oseća tegobe koje je dotad osećao.

Ovo je tema na kojoj vi možete ako hoćete da nekom, vama dragom članu za koga znate da se zbog nečega ne oseća dobro ili da mu nije prijatno ili da ima neke tegobe, da mu računajući na Placebo efekat napišete ili poručite nešto, zbog čega će se dotični bolje osećati ili će mu bar biti lakše.

DakleM, na ovoj temi "širimo" isključivo pozitivnu energiju.
wink
tedok ti rechem ako moz da javish Tantalovskom da mi nedostaE oops
. . .

- Докторе, ја код вас са букетом!
- Добро! А где је цвеће?
- Ко је споменуо цвеће?
tedok ti rechem ako moz da javish Tantalovskom da mi nedostaE oops

lol Evo, već mu je bolje.
I ja sam utripovao da sam pohađao tuđu srednju školu oćel´ me doktor prošetati po toj školi i ubediti da sam išao ili moram da pokažem diplomu rollrollroll
Placebo je jeres. Ko smije sumnjati u svevišnjeg i čudotvorna izlječenja?
Placebo je jeres. Ko smije sumnjati u svevišnjeg i čudotvorna izlječenja?

A ja tu uvek stavljao znak jednakosti.... roll
To je više medicinski izraz, ali može da bude od koristi i u svakodnevnom životu.

Navešću jedan banalan primer zasnovan na pretpostavci, pošto se to u praksi sigurno ne dešava, psihijatru se pojavi pacijent koji je prosto ubedjen u to da "ima" nešto na mozgu i prosto opseda doktora tom svojom fiks idejom, traži da mu se glava snimi na skener iako nema nikakve stvarne potrebe za tim, ne može da se smiri, nervozan je i napet i to vremenom može da se pretvori i u neku opsesiju ili patologiju. Doktor koji zna za Placebo efekat, Zvrcne telefonom medicinskog tehničara koji radi na skeneru i kaže mu da mu šalje takvog pacijenta da ga malo "provoza" kroz skener, naravno bez snimanja, ovaj to učini, posle nekoliko dana pacijentu bude saopšteno da mu je snimak na skeneru odličan, ovaj se smiri i opusti i više nikakvih problema nema, niti oseća tegobe koje je dotad osećao.

Ovo je tema na kojoj vi možete ako hoćete da nekom, vama dragom članu za koga znate da se zbog nečega ne oseća dobro ili da mu nije prijatno ili da ima neke tegobe, da mu računajući na Placebo efekat napišete ili poručite nešto, zbog čega će se dotični bolje osećati ili će mu bar biti lakše.

DakleM, na ovoj temi "širimo" isključivo pozitivnu energiju.
wink

TANTAL............... Ne brini.... Sve ce biti ok................ lollollol

Zdrav s´ ti................. lollollol
(http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/542923_416042985077090_246555052025885_1821512_723863778_n.jpg)
Bar kad se o alergiji radi, nekako placebo efekat ne daje rezultate, koliko god se čovek tome nadao roll

Što se tiče širenja pozitivne energije, to radim u svakodnevnom životu, pa i na ovom forumu. Kad si srećan, to podeli sa drugima :D
bas sam citao neke analize o tome.

nije bitna toliko sadrzina leka, vec koliko se dugo mora stajati u redu za njega i koliko za njega treba platiti.
verujete ili ne, vise leci onaj placebo, koji je skup!

lol
Oooo,Biterni nam olistao.... lol
ma pusti, machke se penju na mene a oce i machori po onu pticu...
lol
Macke pozeljne,macorima uvrni rep zbog sumnjivih sklonosti lol
. . .

Мисли да је код овог ефекта "јачина" аутосугестије јако битна!
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:31 pm.