Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Velika se buka digla oko toga filma.

U Srpskoj nije zabranjen.

U Bosni i Hrvatskoj takoreći predolimpijska atmosfera, Andju slave i dižu u nebesa. Priča se da Bosanke i Hrvatice pripremaju specijalne toalete pred odlazak u bioskop radi gledanja, a gospoda smoking sve sa leptir mašnama i tako to. VELIKI DOGADJAJ ZA NJIH!

Jeste li gledali i kakvi su vaši utisci?
Šta je to Andja uradila, boga joj njenog?

Je li taj film stvarno samo umetnička fikcija ili je odraz neke realnosti u nekom trenutku?
Što se ljudi toliko pale oko jednog filma?
Razni su filmovi pravljeni na razne teme pa se nismo toliko palili.
Eto na primer, partizanski filmovi. Tamo Bata Živojinović i Ljubiša Samardžić, u proseku posmatrano, ubijaju svaki po stotinak i kusur Nemaca, a niko se iz Nemačke nikad ni pobunio nije ili možda i jeste a mi ne znamo.

Gde prestaje umetnička fikcija a gde počinje politička manipulacija?
Кали, друже, па то смо апсолвирали.
...umetnicka fikcija prestaje onog momenta,kada stvaralac filma,svojim filmom stane na stranu jedne od strana,koje predstavlja svojim filmom.bilo da se radi o zaracenim stranama,bilo da se radi istorijskim filmovima,filmovima sa politickom temom....
...nisam gledao film,ali kada mustafa ceric za taj film kaze da je remek delo.meni je onda potpuno jasno,zasto taj fim bojkotuju i osudjuju u republici srpskoj.
...medjutim,kada bi ti kalimerovicu,tantale,v.strumfe...xy-nu pozvao tvog prijatelja @LjutogBosanca,da vidimo sta on kaze o tom filmskom ostvarenju,koje je sigurno gledao.
Gde prestaje umetnička fikcija a gde počinje politička manipulacija?

Manipulacija i umetnicki dozivljaj nemaju veze jedno sa drugom.

Postoje i propagandni igrani filmovi.

1. Mada nisam gledao film, niti gledam holivudski sund a skoro svaki holivudski ratni film o nasim, ruskim, ili talibanskim prostorima jeste sund jer veze nemaju o tome koji je mentalitet, ponasanje, gestikulacija i razmisljanje tih ljudi. Sa tog aspekta potpuno je svejedno gde se odigrava film, likovi postaju karikatura ponasanja i gde je snimljen, ono postaje neobjektivno i trecerazredno.
Ne volim ni te marame na glavama te decija kolica iz 1950, kada prikazuju stradanje Sarajeva.

2. Za umetnicki dozivljaj rata film je potrebno raditi otvorene duse, ljude treba voleti i prakticno je nemoguce napraviti dobar a nepristrasan, te umetnicki jak film u uslovima profitne orijentisanosti ili diktatornog drustva. (interesantno je da se ponekad ipak pojavi i poneki uspesan film, pr. ruski ili od nasih partizanskih...)
Sergio Leone je bio verovatno jedan od najslobodnijih reditelja, koga nisu interesovali ni istorijski preduslovi, niti je birao stranu. Iako su njegovi filmovi umetnicki stilizovani, sveopsta ljubav prema coveku i ljudskom zivotu ih podize medju vrh same kinematografije.

3. Kazem nisam gledao film, niti cu, no za silovanja se slusa jos od `95. Zelite reci da se one uopste nisu organizovano desile (bilo je tu i tamo nekih anonimnih svedocenja), ili zelite reci da se to desilo samo u izolovanim slucajevima, te nije vredno paznje, odnosno da pometemo sve pod tepih?
Sto se odjeka filma tice:

1. Angelina ce probrati lovore istaknute humaniste, jer americkom drustvu je potrebna takva ``estrada``

2. hrvati, bosnjaci, albanci ce sa uzivanjem gledati film i smatrati odlicnim, skoro dokumentarnim igranim filmom.

3. srbi ce bojkotovati ili negirati objektivnost

filmadzije ce da zarade pare...

.............
........... no za silovanja se slusa jos od `95. Zelite reci da se one uopste nisu organizovano desile (bilo je tu i tamo nekih anonimnih svedocenja), ili zelite reci da se to desilo samo u izolovanim slucajevima, te nije vredno paznje, odnosno da pometemo sve pod tepih?

...naravno da se slusa,zato sto ih je i bilo.da,desavala su se i organizovano,kako na jednoj,tako i na drugoj strani.pa,moglo bi se reci,da su to pre izlovovani slucajevi,nego organizovani.moje misljenje.
pa je to kljucni momenat,da je svaki slucaj silovanja vazan.
i kad si vec kod metenja pod tepih,to ne bi trebalo nikako ciniti.
Da li je neko gledao taj film? Možda ona, jadnica, nije kriva. Scenario su joj sigurno mijenjali i podmetali. Ta holivudska sranja moraju imati dobre i loše momke a sa umjetnošću imaju veze koliko i ja sa umjetničkim klizanjem.
Bitere, ne zajebavaj! Silovanja je bilo, uvijek se nađe poneki manijak. Eto, Paravinja siluje i poslije rata. Ali, reći da je silovano 50.000 zena je TEŽAK ZLOČIN. Treba biti totalni idiot pa progutati tu priču, bez obzira ko je plasira.
vec jednom napisah, ali da ponovim....

zabole me uvce moje slatko za andjelinu i njena sranja, da prostite... kao i bono u2 onomad... oooo kakvog razocarenja, mila majko... ma, neobavestene zvezde skupljaju jeftine poene... bljuc....

dok ja imam drugare u zagrebu i sarajevu s kojima mogu da uzivkam i smejem se po birtijama i cevapdzinicama, koje volim svim srcem, mogu oni, sto nas mrze, samo da nam pljunu pod prozorce... eto!
Potpuno se slažem s tobom. Ako je Anđelina humanista ima mnogo materijala za naredne filmove. Samo nek' ekranizuje ili stavi na filmsko platno 1% od brutalnih zločina koje već 80 godina sprovodi njena država.
Eh da, izvinjavam se zbog lapsusa u naslovu teme.

NAZIV FILMA je U zemlji krvi i meda.

Ima li ružnije fikcije o Srbima i njihovoj istoriji u Prvom svetskom ratu od one koja je na primer prikazana u filmu "Sveti Georgije ubiva aždahu" koji je uradjen u domaćoj produkciji, a ne sećam se da je bila neka buka tim povodom.

Andja izgleda jeste napravila film prvenac koji je politički pamflet, srećna okolnost po nas Srbe je to da je film loše uradjen, bar tako kažu kritičari, pa ni šteta verovatno neće biti velika.

Nisam film gledao ali ću ga pogledati, čim bude mogao da se "skine".
Istina je i to, što se više bude bukalo protiv toga filma, Andja će više da zaradi.
Sve je to deo marketinga.
...umetnicka fikcija prestaje onog momenta,kada stvaralac filma,svojim filmom stane na stranu jedne od strana,koje predstavlja svojim filmom.bilo da se radi o zaracenim stranama,bilo da se radi istorijskim filmovima,filmovima sa politickom temom....
...nisam gledao film,ali kada mustafa ceric za taj film kaze da je remek delo.meni je onda potpuno jasno,zasto taj fim bojkotuju i osudjuju u republici srpskoj.
...medjutim,kada bi ti kalimerovicu,tantale,v.strumfe...xy-nu pozvao tvog prijatelja @LjutogBosanca,da vidimo sta on kaze o tom filmskom ostvarenju,koje je sigurno gledao.

Bio je na premijeri u Skenderiji i ponela ga atmosfera.
Pogledaj i ti slobodno, ništa ti neće faliti.
Ništa neće da boli a kažu da ima i seksa.
Кали, друже, па то смо апсолвирали.

Ivane druže, ta sumnja koja tinja u tebi i ne da ti mira će te razjede načisto.
Skroz si na pogrešnom tragu.
po svemu sudeci da iza filma ne stoji andjelina dzoli verovatno se u srbiji ne bi ni culo za taj film.. ako se malo procitaju filmske kritike saberi-oduzmi zvuci kao da je film jedno veliko shit
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 1:44 pm.