Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Da li je moguce da ne postoji ni jedan post o umetnosti?? shock
Toliko o clanovima! evil
Muzika, pozoriste, knjizevnost, knjige, film, fotografija,slikarstvo...arhitektura i jos dosta toga spada u umetnost. Svako na to gleda drugacijim ocima, i ono sto za nekoga jeste, za drugoga nije... Bez umetnosti, svet bi bio siromasan i bez boja.
Toliko o clanovima! evil

Naravno da je moguce Unhappy
Ali, zato ima dosta na temu turbo smeca, velicanja kojekoga i ostalog..sve je to samo slika vremena i mesta gde zivimo...
Licno sam knjigo ljubac. Posto nas ima raznih profila evo razlicitih prijedloga.
Frank Herbert,serijal"Dune",ukupno 6 romana.
Preporucujem svima koji pokusavaju imati realan stav o politici i religiji,medjuljudskim odnosima i licnim interesima.Ispricano kroz interesantnu i orginalnu pricu.

Za seksoljupce:Michel Houellebecq(Elementarne cestice i ostale knjige) - sjebano u mozak,pomalo sokantno i poprilicno zanimljivo.Svidjet ce se onima koji vole veze sa puno seksa i bez ljubavi.

Vjerujem da je za zene knjiga br.1 -"Zene koje plesu s vukovima",malo teska,zakukuljena,ne pase u svakom razdoblju zivota.

Bob the Builder: Bobovo vrijeme za pocinak (zato sto ima puno slika u boji)

Jedan covjek po imenu David Pelzer je napisao samo tri knjige autobiografskog karaktera. To su redom: A Child called it, The Lost Boy, i A man called Dave.
Literalna vrijednost im je upitna,ali me sadrzaj katapultirao u sasvim drugo poglavlje mog zivota.
Toliko o clanovima! evil

mozda nema postova o umetnosti, ali za neke postove stvarno treba biti umetnik 8)
I jos kao dodatak :
Za ljubitelje satire i staroengleske mitologije - "Susanna Clarke: Jonathan Strange & G. Norrell", o usponu dvojice "ucenih carobnjaka" u viktorijanskoj Engleskoj. Iznimno zabavno, ne toliko fantasy i bajkovito koliko prikaz ljudi tog vremena.

Za ljubitelje drakule i gotickog horora: Elisabeth Kostova-istoricarka. Preporucujem za ljubitelje istorije i putopisa. Radnja je opsezna i zanimljiva,puna urota,misterije,istorijskih tajni itd..
Onakva knjiga kakva bi "Da Vincijev Kod" zelio biti,ali mu ne ide jer je plagijatorsko sranje.
hm... sad me podseti na "Sentimentalna povest Britanskog carstva" od Borislava Pekica. bas dobra knjizica! toplo preporucujem.
Toliko o clanovima! evil

Zar je ovo knjizevni klub? Ili operska dvorana? (Mogao bih da pomislim da je slikarska galerija) twisted

Clanovi koji bi ovde trazili umetnicki dozivljaj meni bi licili na damu u balskoj haljini, u drustvu kavaljera u smokingu sa leptir masnom u nekoj birtiji u kojoj pevaljka igra na stolu. Jos ako bi u rukama imali program "Seviljskog berberina", utisak bi bio kompletan.... Smile
"ErnestoGuevara" me podsjeti sa svojim postom na knjigu koja ima naslov, NEDAM SVOJE DIJETE, -- pokazuje da ljudi koji dolaze iz zatucanih sredina, bez obzira koliko su skolovani i bez obzira u koliko civiliziranoj sredini zivjeli, kad se vrate u svoju zabit ponovo se sljube sa tom sredinom i postanu jos zatucaniji.
Teme iz obrazovnog i kulturnog zivota su uvek dobro dosle. Nesto moze i da se nauci. Mozda bi u pocetku bilo malo diskutanata, sto ne znaci da se broj ne povecao. E, zbog toga mi nedostaje Sunashce, ona je znala da postavi, s vremena na vreme, kvalitetnu temu.
Pogledala sam josh ranije ovu varijaciju na temu "Mona Lize"...i svidela mi se.
Chist dokaz, da za nekog sa mashtom,idejom i talentom, skupi grafichki programi i nisu toliko neophodni...
wink
Toliko o clanovima! evil

A gdje si Ti tu????????
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:32 am.