Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Za postovaoce muzike i tekstova Bob Marley-a....
Molim vas da ovo ne bude chat tema, mozete kacite ( ako zelite) linkove,tekstove, kao i tekstove o Marley-u.

Hvala.

p.s. Poštujem ja i Štulića, ali i mamino vaspitanje.

p.p.s. Šta mislite da li smo zapostavili Rolling Stones-e, Beatles-e, Mozart-a, Bacha, Zabranjeno pušenje?
Za postovaoce muzike i tekstova Bob Marley-a....
Molim vas da ovo ne bude chat tema, mozete kacite ( ako zelite) linkove,tekstove, kao i tekstove o Marley-u.

Hvala.

p.s. Poštujem ja i Štulića, ali i mamino vaspitanje.

p.p.s. Šta mislite da li smo zapostavili Rolling Stones-e, Beatles-e, Mozart-a, Bacha, Zabranjeno pušenje?

Ima tu još toga , Zeppelini, Elvis, Stonsi, Betoven, Kredenac.....spisak beskonačan roll
So Long, and Thanks for All the Fish...
Ja mislim da Karleušu odje nebi trebalo spominjat kao sexualni objekt već kao umetnicu u istom ...toommm pevanjuulollolTongue
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji
8) Robert Nesta Marli (eng. Robert Nesta Marley; 6. februar 1945. - 11. maj 1981), poznatiji kao Bob Marli, je bio jamajčanski pevač, tekstopisac i gitarista. Najpoznatiji je izvođač rege muzike, i čuven je po polularizaciji ovog muzičkog žanra van granica Jamajke.

---------------------------
Бенд је и даље наставио неуморно да снима, што је резултирало албумима "Babylon by Bus" (живи албумWink, "Survival" (1978.) и "Uprising" (1980.). Бенд је кренуо на турнеју у Америку, са Стиви Вондером, али је након наступа у Бостону Бобу је позлило и једва је издржао концерт у Њујорку. Следећег јутра, 21. септембра, срушио се док је џогирао у парку и одведен је у болницу, где су му пронашли тумор на мозгу и прогнозирали му још месец дана живота. Иако је Рита захтевала да се турнеја прекине, Боб је одлучио да настави. Међутим, након концерта у Питсбургу, било му је толико лоше да је морао да одустане. Пребачен је у болницу у Мајамију, где се 4. новембра крстио у Етиопској православној цркви, као Берхане Селасије (Боб је раније припадао фракцији 12 Племена ИзраелаWink.

У последњем покушају да спасе живот подвргао се експерименталном лечењу у Немачкој, где је прославио и свој последњи, 36. рођендан. Пошто лечење није успело, желео је да се врати на родну Јамајку али је умро 11. маја 1981. Цео свет је био у жалости а на хиљаде људи је присуствовало његовој сахрани 21. маја. Гроб Боба Марлија налази се у родном селу Девет Миља (енгл. Nine Miles). Постхумно је одликован и јамајчанским Орденом части.

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:24 am.