Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Za koga ćete glasati na ovogodišnjim izborima?

Ako nije tajna.

Ove godine će biti i predsednički i parlamentarni i pokrajinski i lokalni. Najmanje tri ili četiri puta ćemo na birališta, a članovi biračkih odbora i posmatrači će da "ubiju" najmanje tri ili četiri dnevnice.

Posebno me kao pripadnika nacionalne manjine zanima za koga ćete glasati na lokalu?
Ako nije tajna, naravno.
Кали, момче! Тема је врло интересантна, ал бојим се да ће већ на овој страни почети комендија.
Slobodno napišite, vaša je i isključivo vaša stvar za koga ćete glasati. Bitno je izaći da izlasnost bude što veća. To je potvrda demokratske zrelosti jednog naroda i društva, posmatrano u celini.
ja cu naravno za Velikoga Strumpfa da glasam a onda kad pobedi cu da ga obesim za taj mali zuti kljunic twisted
Bez obzira što neću glasati moram pohvaliti temu. Btw, pozdravio bih autora, harizmatičnog gospodina Kalimerovića, koji je za kratko vrijeme bitisanja na forumu pobrao nepodijeljene simpatije. :-P
ja cu naravno za Velikoga Strumpfa da glasam a onda kad pobedi cu da ga obesim za taj mali zuti kljunic twisted

Sve mu je oprosteno,ali ako se ispostavi da je bio i pod nickom Nemanjic....golim rukama cu ga udaviti ako ga se ikada docepam twisted
Kao i obično, glasaću za najmanje zlo.
Nažalost, kao i obično, ponuda je, najblaže rečeno, očajna. Neophodno je da se vlast menja što češće, ako su samo lopuže u opticaju.
Otkad imam pravo glasa, glasao sam za one koji su u datom momentu pokazivali bar neke male znake da žele nešto da promene. Ne sećam se tačno kada sam za koga glasao, ali otprilike to je nekako ovako išlo: oko 2000. DOS (da vidim Slobi leđa), oko 2004. Otpor (u nadi da će preći cenzus, i bar nešto suštinski promeniti u državi), oko 2008. DS (u tom trenutku najmanje zlo).
Nisam siguran za koga ću glasati 2012., možda ću za SNS (da se otarasimo Dinkića i Dačića (i njegovog nedovoljno reformisanog SPS-a), a i Tadićevog DS-a, koji je u svoje redove primio kojekakve lopuže, od kojih se mogu očistiti samo prelaskom u opoziciju), ako se do izbora ne pojavi neka normalna, pravedna stranka koja bi imala šanse da pređe onaj nedemokratski idiotski cenzus od 5%.
Ali i ti Naprednjaci imaju svojih mana, personalno mi se baš ne dopadaju Toma Nikolić i Vučić. Ali, glavna mana je što se oni petljaju sa onim Karićima. Šta će im taj lopovski ološ :?: :!: Ako se distanciraju od Karića, i njegove kvazi-stranke, mogli bi da računaju na moj glas. Ovako je to pod velikim znakom pitanja.
U novembru 2011. sam lično opipao puls javnog mnjenja, i uočio sam izraziti manjak prave spremnosti kod ljudi u Srbiji da nešto zaista promenimo. Tako da bar zasad imam utisak da nema smisla da pokušavam da sam formiram neki pokret ili partiju. Za tako nešto je potrebno u startu imati jezgro od nekoliko desetina nepokornih ljudi poput mene, koji teže istinskim promenama. Nažalost, u ovoj državi su ljudi koji misle svojom glavom sklonjeni u stranu. I što je najgore, oni ćute. Da mi je znati čega se plaše. A da, otkaza, raskida poslovnih ugovora, mogućnosti korišćenja raznih veza,... Džaba im je što kukaju u svoja četiri zida. Treba malo da porazgovaraju sa ljudima iz svog okruženja. Oni koji vladaju naravno žele da se pametni zavuku u mišje rupe, da bi mogli narodu da ispiraju mozak preko svojih poltronskih medija. Jedno je sigurno, na mene ne mogu naročito uticati svojim vešto plasiranim dezinformacijama.
Srbija treba da se okrene sopstvenom razvoju, i boljitku većine građana, a ne ogromnoj koristi malobrojne oligarhije. Naša vlast je inverzna varijanta Robina Huda, kradu od siromašnih (porez) da bi davali bogatima (privatizacija, javne nabavke, tenderi,..). EU je dugoročan strateški cilj Srbije, kao i očuvanje našeg teritorijalnog integriteta, ali ta dva pitanja će ionako biti zamrznuta do daljnjeg. Znači, ne treba pristajati ni na kakve ucene od strane EU, a pogotovo ne na kojekakva balezganja prekookeanskog kaubojskog šljama. Od SADista ionako ne možemo izvući neku korist, a EU je trenutno u krizi, pa ni od njih nećemo moći dobiti mnogo para. Treba sa celim svetom sarađivati, ali razume se da su nam najznačajniji trgovinski partneri evropske zemlje, koje su većinom u EU, jer smo u srcu Evrope. Kriza je na svetskom nivou, tako da neće biti neke naročite pomoći spolja. Znači, u se, i u svoje kljuse :!:
Izvini, zar ti ne osnova onu svoju stranku?
Izvini, zar ti ne osnova onu svoju stranku?

Za to treba i para, koliko se sećam, prvenstveno za overu onih 10 000 potpisa. Ionako, prvo treba naći istomišljenike koji će činiti jezgro stranke. Za to će biti neophodan protok vremena. Vidim da ima premalo ljudi koji su suštinski spremni da nešto promene, znači nije pravi momenat da se registruje stranka. Treba delovati postepeno, i eventualno se udružiti sa već postojećim grupama ljudi željnih promena, i povremenim delovanjem usmeravati te grupe u pravom smeru. Nemam pristup državnim medijima, ali na sreću Internet daje određene mogućnosti za širenje pametnih ideja.
Joj... ne znam... pravo da ti kazem od svih zla sad vise neznam ni ko je manje zlo...
Nisam pametna a politika cesto zna da me izbaci iz takta.
Sad se nedovno pojavila organizacija DVERI... skupljali su potpise i planiraju da izadju na izbore kao stranka...
Sam naziv me uplasio,bila neka prica bla bla,da netupim ovde pa sam ih malo isproveravala na netu...
Na you tube ima dosta snimaka sa njihovih tribina... oni su mi sad enigma...Istinu govere,vrlo decidno...al me to malo i plasi.
Mislim da bi ipak morali malo ljigavije da igramo sto se tice spoljasnje politike... a ovi su bas konkretni.
Meni je trenutno enigma i puno se desava oko jednog coveka koga svi dobro znamo gospodina Djilasa.... Ako mogu da prognoziram po svemu sto se desava,bice nam postavljen kao novi premijer. On se kao trenutno neda,kao nije mu to cilj.... ali.... puno tu smrdi!
Ja sam skoro potpuno sigurna da se trenutno igraju vrlo grube igre,pozadina novac. I Interesantno je to koliko se o njemu malo pise,a ima sto sta.... vrlo mocan ,utucajan i po meni opasan.
Tako da za koga glasati... kad svi su u istoj igri a mi uvek da izvinete na...mo.
Za koga ćete glasati na ovogodišnjim izborima?

Ako nije tajna.

Ove godine će biti i predsednički i parlamentarni i pokrajinski i lokalni. Najmanje tri ili četiri puta ćemo na birališta, a članovi biračkih odbora i posmatrači će da "ubiju" najmanje tri ili četiri dnevnice.

Posebno me kao pripadnika nacionalne manjine zanima za koga ćete glasati na lokalu?
Ako nije tajna, naravno.

Ja da se pitam to bi bio Vilovitica,kalkobag i tako dalje lollol
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji
dveri se od skoro pojavile???

super je u zemljama u kojima gradjanstvo ne zanima politika, gde svi zive jedan normalan zivot, sto za nase pojmove predstavlja raskos, ali odavno smo mi izgubili kriterijume, pa nije zameriti, elem zabole njih za sve, nemaju pojma ni ko im je premijer, a ne neki drugi politicar... e kada takvi ljudi ne znaju koje politicke opcije postoje u njihovom okruzenju i da razumem, ali ako neko namerava da za mesec dva glasa i za moju buducnost, zaista ocekujem da bar malo udje u problematiku i ne prihvata sarene laze koje mu se u izbornim kampanjama serviraju... preklinjem vas... ne budite ovcice za shishanje, pamet u glavu....

ja sam odavno digla ruke, jos moj pokojni deka je govorio da je politika kurva. znam, to ne valja uopste, ali toliko puta su me prevarili, da sam izgubila motiv za borbu. kao i mnogi od nas, dane i noci proodila na ulici one jeseni 2000, sikanirana, gladna, promrzla, ali bila sam duboko ubedjena da je to to, i nije mi bilo tesko, nije me bio strah ... i radovala sam se onom oktobru, priznajem, a vec dugo vremena u nazad, puca mi se gde se ne puca... ne znam koji je izbor, sta je manje zlo, ali molim vas jos jednom, ne dajte da vas zavedu jeftinim predizbornim baljezgarijama...
UsamljenoSrce .... da ti sve daju ,potpise...skupis ljude istomisljenike postene,izadjes u medije... dali mislis da bi stvarno mogo da promenis nesto?
Zemlja nam je u ocaju,raspad sistema u svakom pogledu o dugovima necu ni da prica. Dali si svestan koliko ova zemlja ima mocnih ljudi ,finansiski mocnih koji su povezani sa mafijom a odavno se zna da nasu zemlju drzi mafija da ces uspeti doci na vlast prvo koliko god da te narod glasa,a ako uspes dovesti u red nesto sto je po meni nemoguce i usput taktizirati sa mafijom i na kraju ostati ziv ako si toliko posten...
Meni je to druze moj nemoguca misija... ne za tebe, nego za bilo kogaa i bilo koju stranku... Pa mi smo toliko zaglibili da pojedini nisu ni svesni svoje nesvesti...
A da se sad rasplacemo nad tuznom sudbinom brace Grka zbog njihove duznicke krize. roll

EU im vise ne da pare..... cuva za nas. Tongue
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:34 pm.