Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Verujem da iz naslova nemate predstavu o cemu govorim, e pa verovali ili ne govorim o otiscima prstiju ili u krim-tehnici poznatijim kao papilarne linije. Nauka koja se bavi proucavanjem papilarnih linija naziva se Daktiloskopija. Datira jos iz 1904 godine, a izmislio je Ivan Vučetić.
Kako zapravo nastaju tragovi prstiju na povrsinama?
Nastaju kao posljedica izlučivanja znoja kroz pore koje se nalaze na papilarnim linijama.
Kao što i samo ime govori to su linije -crte , na jagodicama i člancima prstiju, dlanovima i stopalima, a sadržavaju anatomske karakteristike, tj. sitne detalje.
Osnovna svojstva papilarnih linija su: nepromjenjivost, individualnost, klasifikacija i prenosivost.
Papilarne linije su jedinstvene i neponovljive, dakle ni vas jednojajcani blizanac nema iste. U prenesenom znacenju svi smo mi jedinstveni, sta je ono sto VAS cini jedinstvenim i tako razlicitim od ostalih ( ne samo na forumu) ?
Sta ti je trebala ova tema ovako rano...Ne mogu da aktiviram ovaj moj mali,lepi mozak lolwink
. . . . . . . . . . . . . .

Узима са другог сајта Теме, па лепи нама овде. Цуро не ради се то тако.
. . .

Papilarne linije

Verujem da iz naslova nemate predstavu o cemu govorim, e pa verovali ili ne govorim o otiscima prstiju ili u krim-tehnici poznatijim kao papilarne linije. Nauka koja se bavi proucavanjem papilarnih linija naziva se Daktiloskopija. Datira jos iz 1904 godine, a izmislio je Ivan Vučetić.
Kako zapravo nastaju tragovi prstiju na povrsinama?
Nastaju kao posljedica izlučivanja znoja kroz pore koje se nalaze na papilarnim linijama.
Kao što i samo ime govori to su linije -crte , na jagodicama i člancima prstiju, dlanovima i stopalima, a sadržavaju anatomske karakteristike, tj. sitne detalje.
Osnovna svojstva papilarnih linija su: nepromjenjivost, individualnost, klasifikacija i prenosivost.
Osnovni oblici papilarnih linja su: luk, oblik zamke i oblik kruga.
Ima jos mnogo toga sto bi ste znali, uglavnom ovo je neka osnova koja vam u zivotu moze koristiti. Recimo ako opljackate ranju da znate u stanici kada vam kazu da radite otisak papilarnih linija, sta vam se sprema xD

. . .хе, хе . . .добра си . .Copy/Paste
Hajde Ivane..ne budi dosadaannnnnn.... 8)

sad ce cika Ivan da mi pokaze kako se to radi sa sve slikama s mackama lollollol ne moras da pises ako ti se ne svidja
U sayber svetu svi ostavljaju samo otiske moždanih linija, dok papilarne linije ostaju na tastaturama.

I "moždane linije" su jedinstvene. wink
jesu, al moje se još uvek nisu razbudile...............Smile))
slazem se, ali niko da odgovori sta je po njegovom misljenju ono sto ga cini jedinstvenim, tako razlicitim i neponovljivim
Nista ovo nisam ja sama izmislila ili smislila, procitala sam i mislim da je interesantno da svako kaze sta misli da ga cini posebnim, drugacijim od drugih, neponovljivim

sad ce cika Ivan da mi pokaze kako se to radi sa sve slikama s mackama lollollol ne moras da pises ako ti se ne svidja

Једино што може да буде твоје је: "да немаш представу о чему говориш".
ali ce zato cika Ivan da mi sada na jednom konkretnom primeru slike sa mackom to da objasni kako on samo ume, psiholoski i strucno 8) lol
slazem se, ali niko da odgovori sta je po njegovom misljenju ono sto ga cini jedinstvenim, tako razlicitim i neponovljivim

Moje moždane linije su "prave ko strela" Smile Svakodnevno ih peglam i pazim da se ne zamrse od kakvog umnog napora i po tome sam jedinstven... Smilewink

Moje moždane linije su "prave ko strela" Smile Svakodnevno ih peglam i pazim da se ne zamrse od kakvog umnog napora i po tome sam jedinstven... Smilewink

ned'o Bog da moje neko odmrsi, meni su bas lepi ovako zamrseni wink
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile
(http://i2.tagstat.com/image07/9/f0fd/00zo054mv3Z.jpg)

lol
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile
Kontrasice ti si stvarno jedinstvena to sad tek vidim shocklollollollol
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 8:08 pm.