Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

SRCE ILI RAZUM ?......da vas cujem ....
. . .

Људи често не могу да чују своје срце, или заборављају да питају за савет "код свог срца", и слушају само свој ум. Мисли на уму, нису обојени осећањима срца, мало су интересантни и мало непријатни.
(http://www.dodaj.rs/f/3Q/Jv/41f914A2/vagarazumsrcezd9.gif)

(Ne veruje srce pameti) Smile

Ipak.....RAZUM wink
Bolje razum,ako ides srcem 100% naje..... roll
...код мене то није ни срце,ни разум...да пишем даље или ? shock
...код мене то није ни срце,ни разум...да пишем даље или ? shock
nemoj!shvatili smo :o
nemam ja pojma o čemu on priča................Smile))
ni ja Tongue
. . .

Ради веће јасности умом се назива памет/расуђивање, интелект или рад мозга за разлику од осећања срца. Пожељно је да се у току беседе направи граница између ума – памети и разума – мудрости, у том случају разумом или мудрошћу биће ум, који се ослања на суптилне осећаје и осећања срца. При посебној жељи може се уместо речи ум увек укљичити реч разум и објаснити га као ум, не саветованог од стране срца.

■ Значење срца и ума: срце даје правац, а ум га развија.

Код сваког човека постоје два помоћника: срце и ум. У срцу се рађају осећања и жеље (примарнеWink, а у уму – мисли, које појачавају сваку жељу, и човек почиње да делује . . .

■ Значај и важност савета срца.

Срце увек говори човеку истину (савестWink, оно искрено исказује човеку да ли је добро или лоше урадио, и како правилно треба да поступи. Баш помоћу срца (ако хоће да га послушаWink, човек зна шта је добро, а шта зло, шта је лепо, а шта ружно . . .

■ Ум често греши, пошто је послушник људске воље.

Ум спремно слуша наређења човека (његове вољеWink. Ако је човек глуп (зао или добарWink, тада ум слушајући човека, му предсказује много глупих (злих, или добрихWink мисли. Без срца, ум често греши и доноси погрешне одлуке и често штити «лице» човека супротно истини, он је увек на страни добрих или лоших људи. Гласне мисли ума могу заглушити тихи глас срца, и тада човек може поступити неразумно . . .

■ Умно стваралаштво на основу срдачности и добрих диктата срца.

Ум треба да буде помоћник доброг срца, да испини његова добра осећања и жеље. У основи свих тих радњи (у глави умаWink треба да лежи искреност и добра осећања срца. Ум је добар тада, када слуша добро срце и ради по његовој наклоњености . . .

■ Особености рационалног размишљања без ослањања на срце.
Ум без срца – сналажљив слуга многоликог егоизма. Сувоћа и хладноћа голог расуђивања.

Људи често не умеју да слушају своје срце, или заборављају да га питају за савете и слушају само свој ум. Мисли ума нису обојене осећањима срца, мало су интересантне и мало непријатне. Без осећања срца ум је интересантан, али га је тешко заволети.

■ Особености мисли, речи и дела иду од срца. Бледење и неизражајност можданих конструкција.

Мисли ума, подржане свим жељама (горењемWink срца, су интересантне, јаке, убедљиве (запаљивеWink. Без срца мисли ума су често досадне, неинтересантне, непривлачне. Могућ пример - досадног говора и живе и емотивне беседе.

■ Срце + ум = разум.

Мудрим и разумним може се назвати онај, који, размишљајући, увек прислушкује и ставља до знања савете свога срца. Човек може да буде интелигентан и писмен и образован, па чак и научник, али без савета срца, он неће бити мудар.
. . .

Људи често не могу да чују своје срце, или заборављају да питају за савет "код свог срца", и слушају само свој ум. Мисли на уму, нису обојени осећањима срца, мало су интересантни и мало непријатни.

da nije mozda " misli na umu, nisu obojeNE osecanjima( srca je suvisno), pomalo interesantNE i pomalo neprijatNE" to je moje neko shvatanje srpskog jezika, izvini ako si to hteo da napises ali te zbunila gramatika roll
(http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/532530_360309114008361_239838740_n.jpg)

wink

da li i mi da pisemo velikim slovima da nas cujes ili ...
ma koje srce...sve je u glavi.. koliko puta da ponovim, ako pogresimo i ne uradimo nesto pametno, vadimo se na srce, a ono ni krivo ni duzno radi svoj posao.... roll
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a

da li i mi da pisemo velikim slovima da nas cujes ili ...
ma koje srce...sve je u glavi.. koliko puta da ponovim, ako pogresimo i ne uradimo nesto pametno, vadimo se na srce, a ono ni krivo ni duzno radi svoj posao.... roll
bravo kontrasice !
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 5:07 am.