Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Šta znate i mislite o ovom fenomenu koji se dešava na Veliku subotu po julijanskom kalendaru? Čudo ili prevara? Imate li stav o tome?
Sta se desava................ ?

Ne znam. De reci rodjo... roll
Nema misliš. Ili veruješ ili ne veruješ. Wink

Mrzi me da kucam, a ne mogu iskopirati. Zamolio bih tebe da progooglaš, pa da copy-paste.
Nema misliš. Ili veruješ ili ne veruješ. Wink
Izvini ali ova otrcana fraza je za mene totalno moronska. Vjerovaću u nešto ako me ubijediš.
. . .

Није добро веровати у нешто ако те је неко убедио, или барем рекао, требају ти чињенице!
Da si rekao dokažeš, potvrdiš činjenično, potkrepiš naučno, imalo bi smisla.
A verovali su i posle malog ubeđivanja inkvizicije.

Nema potrebe da se izvinjavaš. Smile
Da si rekao dokažeš, potvrdiš činjenično, potkrepiš naučno, imalo bi smisla.
A verovali su i posle malog ubeđivanja inkvizicije.

Nema potrebe da se izvinjavaš. Smile
Izvini (moram opet), ali malo mlatiš praznu slamu. Ne ubjeđuje se batinama ili iluzionističkim trikovima nego faktima. Osim toga tema nema veze sa pojmom vjere nego se odnosi na konkretan fenomen, mistifikaciju koja traje više od milenijuma.
Имаш ти чињенице које се и не доказују???
Karikiraš do vulgarizacije. Ovo nije aksiomatika nego konkretno dešavanje koje je ili čudo ili prevara. Dejvid Koperfild je uklanjao Kip slobode ali on se ne predstavlja kao čudotvorac nego iluzionista.
Karikiraš do vulgarizacije. Ovo nije aksiomatika nego konkretno dešavanje koje je ili čudo ili prevara. Dejvid Koperfild je uklanjao Kip slobode ali on se ne predstavlja kao čudotvorac nego iluzionista.

Извини! Нисам нигде видео овде неки пропратни детаљнији текст о томе, па да пишем нешто конкретније.
Ma, trenutno nemam računar pri ruci. Iskopiraću sutra.

Mrzi me da kucam, a ne mogu iskopirati. Zamolio bih tebe da progooglaš, pa da copy-paste.

ej jebo temu kad nesh da objasnis................ rollroll
Izvini (moram opet), ali malo mlatiš praznu slamu. Ne ubjeđuje se batinama ili iluzionističkim trikovima nego faktima. Osim toga tema nema veze sa pojmom vjere nego se odnosi na konkretan fenomen, mistifikaciju koja traje više od milenijuma.

Ubedjuje se upravo tako. Ubedjivanje je svako (verbalno, emotivno, fizičko, iluzionističko...) insistiranje da neko prihvati nečije mišljenje.
Čak i tvoje navodjenje vode na sopstvenu vodenicu je ubedjivanje. Čak i tvoje insistiranje da se radi o fenomenu i upotreba izraza mistifikacija je ubedjivanje u tvoje mišljenje. Čak i način tvoje komunikacije otkriva tvoje mišljenje.

Otkad je sveta i veka, ljudi i čuda su uvek u istim odnosima. Oni koji veruju jednostavno veruju. Oni koji ne veruju ili imaju krizu vere imaju i potrebu za dokazivanjem.

Eh, da. Neki imaju prosto potrebu za pažnjom, pa pokreću senzacionalističke i/ili provokativne teme. Tongue

Šalu na stranu, jedino što može da se desi sa ovakvom temom i to baš sad na Uskrs je svađa. Isto si mogao da postaviš i temu o potvrdi postojanja Boga.
Бога не знам дал ће наћи, ал Божију честицу или ти Хигсов бозон су нашли.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:33 pm.