Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Da li biste voleli da vam se u životu pruži prilika da se borite ali stvarno za slobodu, pravdu i jednakost medju ljudima po cenu života, kao što su se naši preci nekada borili?

Ta misao da za ideale ginu budale može biti ali i ne mora da je ispravna.

Postoji li uopšte nešto u šta zaista verujete do te mere da biste bili spremni i da poginete za to, a da to niste vi sami, vaša porodica ili neke vama drage osobe koje su vam iz nekog razloga vrlo bliske?

Ubediti čoveka da ne postoji više baš ništa za šta se vredi boriti po cenu života, da li to znači da su ljudima mozgovi isprani do te mere a postojeće stanje "zacementirano" kao takvo, zato što to nekome odgovara?

Smatrate li da se više uopšte vredi boriti za bilo šta, što niste vi sami, vaša porodica i vaš lični interes kao takav?
Narvavno da ne vredi.
Pogledaj malo unazad, posrali su se na sve ideale, za koje su ginule budale
Da li to znači da smo svi generalno, osudjeni na to da u nekoj bliskoj ili daljoj budućnosti postanemo "robovi" nekoga ili nečega, sistema na primer, jer više ni u šta ne verujemo? Ili smo možda već "robovi", a da toga nismo ni svesni?

Ili su nas smišljeno ubedili u to, upravo zbog toga što "establišmentu" u najširem smislu te reči, upravo to odgovara?
Da li to znači da smo svi generalno, osudjeni na to da u nekoj bliskoj ili daljoj budućnosti postanemo "robovi" nekoga ili nečega, sistema na primer, jer više ni u šta ne verujemo? Ili smo možda već "robovi", a da toga nismo ni svesni?

Ili su nas smišljeno ubedili u to, upravo zbog toga što "establišmentu" u najširem smislu te reči, upravo to odgovara?

Eto, sve znas...
. . .

Обично у сваком рату изгину они који се боре за неке идеале, а преживе они сакривени по рупама, који после кажу да су се будале бориле за идеале. Ипак бих пре био међу овим првима, него међу овим другима, без обзира на цену.

Неке ствари се не заборављају, а и неки људи остају за сва времена. Ту не мислим на ове из пацовских рупа, јер њима се само живи и ништа друго.

(http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=eAH6nreIvG0&NR=1)
Zapitate li se bar vi neki koji ste mladji, može ili išta da bude drugačije od onoga kako jeste ili smatrate da je "sistemski" posmatrano sve baš onako kako i treba da bude?

Moja jedna rodjaka koja inače duži niz godina živi u Italiji, kaže da je neverovatno koliko su Italijani na primer u tom smislu "ograničeni", njoj se čini da njima generalno posmatrano ni na pamet ne pada da bi se u "sistemu" u kome žive i bivstvuju moglo, a kamoli trebalo bilo šta da se menja, ma jok. Ona kad im pomene bilo šta u tom smislu, samo se izbeče i gledaju "belo". To ti je što ti je i nema druge. Smile
Da budem iskren, gadi mi se svaki oblik davanja zivota za ideale!
To su ljudi poremecene vrednosti koji misle da imaju pravo ugroziti tudje zivote zarad nekog cilja.

Inace moje iskustvo iz ratnih dana pokazuje da je herojstva svima puna usta a ginu samo oni koje je sudbina zajebala pa ih ostavila na mestu gde se mora boriti bukvalno za goli zivot, i ginu oni pod stresom, kojima zabole da ce poginuti.
Svi ovi drugi sto su ludi za seksom i nutellom, povlace se kad god zagusti.
, kaže da je neverovatno koliko su Italijani na primer u tom smislu "ograničeni", njoj se čini da njima generalno posmatrano ni na pamet ne pada da bi se u "sistemu" u kome žive i bivstvuju moglo, a kamoli trebalo bilo šta da se menja

sva drustva su ogranicena, ne samo talijani.
i sva drustva vrse potiskivanje buntovnika na razne nacine, pocev od ``patriotske`` cenzure, pa do raznih mera bojkota pojedinca...
. . .

Обично у сваком рату изгину они који се боре за неке идеале, а преживе они сакривени по рупама, који после кажу да су се будале бориле за идеале. Ипак бих пре био међу овим првима, него међу овим другима, без обзира на цену.

Неке ствари се не заборављају, а и неки људи остају за сва времена. Ту не мислим на ове из пацовских рупа, јер њима се само живи и ништа друго.

(http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=eAH6nreIvG0&NR=1)

Pa imao si priliku, zasto nisi?

Ja preziveh sve i bez rupe i odatle moji stavovi na tu temu. A shvaticete i vi to nekad. A do tad, moje saucesce... 8)
Da, hedonisti u životu manje ginu u ratovima i revolucijama.

Ali oni, po pravilu, najviše stradaVaju posle ratova i revolucija, upravo zbog toga što nisu hteli da se "mešaju", kad je trebalo.
To su ljudi poremecene vrednosti koji misle da imaju pravo ugroziti tudje zivote zarad nekog cilja.

Inace moje iskustvo iz ratnih dana pokazuje da je herojstva svima puna usta a ginu samo oni koje je sudbina zajebala pa ih ostavila na mestu gde se mora boriti bukvalno za goli zivot, i ginu oni pod stresom, kojima zabole da ce poginuti.

Није то лоше речено, ал не заборави да људи живе у различитим временима и епохама. То што си написо важи за ова млађа покољења, коју заболи q.. за све.

Zaboravio si one sto su krali...
Prekipeće i njima jednom, možda.

Mislim, tim mladjima u koje ja svakako ne spadam.

Retko koja generacija prodje bez nekih dešavanja u tom smislu.

Није то лоше речено, ал не заборави да људи живе у различитим временима и епохама. То што си написо важи за ова млађа покољења, коју заболи q.. за све.

A jesi li se nekad zapitao, zasto mladje zabole q... za sve?
Zanimljivo.

A sta to nama danas fali?

Zar se vama ne cini da zivimo u izobilju i da bas to izobilje nismo zasluzili pa ga zato i ne cenimo...

Treba se setiti koji su to ideali za koje vredi dati zivot. Napravicu malu listu mojih.
1. sloboda - imam
2. pravo na rad - imam
3. pravo na glas - imam

I nikada nam nije bilo bolje! Tongue
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:04 am.