Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

sve to one rade zajedno i organizovano

Protiv Ace

Da znas malinice ja i saska smo se udruzile protiv njega lol twisted

niste jedine. pa vi to i udruzenje imate. eh zivote lutalico cry

nisi valjda sumnjao u nas... twisted
Lavice,dobro si ti napisala,zene KADA uspostave dobar kontakt.....
Ali zene nikada ne uspostave dobar kontakt,OSIM teoretski i ovako virtualno.
Ali ja mislim u praksi,u zivotu,bez obzira jel u pitanju posao,ljubav.....Znas kada zena markira "svoju" teritoriju,druga zena moze dobiti samo probleme,a ironija u svemu tome je sto to ni po cemu nije njena teritorija.

Nije to samo teoretski i virutalno. Uspostavljau zene dobar kontakt i u realnom zivotu. Problem je u pomenutoj "teritoriji". Reci ti meni, Hogare, ko ne postaje "opak" kada mu ugrozavas "teritoriju"? Cini mi se da je svako brani, bilo da je muskog ili zenskog pola. Neke stvari su u zivotu ljudi, jednostavno zasticene nekim nepisanim pravilom i to treba postovati i ne zadirati na "tudju teritoriju", sem u slucaju, kada ti neko da "zeleno svetlo" da to ucinis. Da li cemo izaci ranjeni iz te situacije, to je vec pitanje. Na "zabranjenu teritoriju" ulazi se na sopstvenu odgovornost.
Mozda sam uneo malo zabune sa tom teritorijom i zato sam i napisao: a ironija u svemu tome je sto to ni po cemu nije njena teritorija.
Ne mislim na odnos musko-zensko. Vec na odnos zensko-zensko(ne sexsualni),vec zivotni odnos.Stalna ljubomora zene prema drugoj zeni u odnosu na: frizuru,oci,dojke,struk,guzu,noge,garderobu,cipele.Medzusobno podmetanje,ogovaranje.U prici,bez imalo griznje savjesti slaze sa takvom ozbiljnjoscu da i sama u to povjeruje.Ne biranje sredstava da dobije ili preotme posao ili tipa drugoj zeni.
Mozda ti koja citas ovo,ne vrijedi u tvom slucaju,ali kada se malo osvrnes oko sebe,vidjet ces da se zene izmedzu sebe ni priblizno ne druze medzusobno kao muskarci,bas iz gore navedenih razloga.
Moje licno misljenje je,da zena zeni moze podvaliti i napakostiti,tako tesko da to nijedan muskarac nikada U TOJ MJERI ne bi mogao.Znaci ovo je samo moje misljenje,a dajem za pravo da zene,znaju bolje od mene.
Tačno je ovo ratniče. Znam mnogo primera koji potvrđuju tvoju priču.

Dok je sve cico-mico veselo, opušteno i nema međusobnog direktnog ugrožavanja - prijateljice do groba.

Čim krene i najmanja ljubomora ili zavist, savetovanje "a zašto si to tako a ne ovako" i "ne valja ti to" - gotovo. Odmah sledi "šta ona tu meni ima da soli pamet" ili "zašto je ona bolja od mene", itd, itd...

Naravno, prilično sam banalizovao viđenje i ne odnosi se na sve generalno. Mada, mislim da se to sa godinama prevazilazi...
Uneo sam malo zabune u svoj odgovor, bas zbog naglaska zensko/musko....

Naravno da poznajem taj osecaj, kada na radnom mestu, u porodici ili na drugom mestu su zene spremne iskopati oci jedni drugima, pa sabotiraju, potkopavaju, ocrne, pod.ebavaju, da na bilo koji nacin pokusavaju izraziti superiornost u odnosu na drugu...

To ponasanje je nezavisno od kulturne pripadnosti, bar ovde u evropi. Ima veze sa hijerarhijskom lestvicom u drustvu...
Mislim da taj model ponasanja ipak ima (podsvesnu) seksualnu pozadinu i verovatno je posledica tradicionalne(?) uloge zene u vezi. Javlja se cak i na nivou majka/kci.

Mada nisu sve zene takve, muskarci nikad ne mogu biti takvi.
Kod muskaraca se hijerarhija jednoznacnije uspostavlja, pobeda je pobeda, poraz je poraz, kada druga strana (makar i nesvesno)prizna podredjenost, dolazi do ``prastanja``, ``zaboravljanja`` konflikta...

Nije zena zeni vuk, jer model uspostavljanja hijerarhije vukova vise lici na model muskaraca (muzjaka).

Dobra ilustracija temi je jedan domaci film (ne znam naziv), gde svekrva ne pomaze zeni u prvom porodjaju, i dete umire jer nije adekvatno zbrinjen.
Posle toga dolazi do optuzivanja i prebacivanja odgovornosti...

Muskarac bi uvek pruzio sansu drugom muskarcu, u slucaju zivotne ili druge velike opasnosti, pa cak i ako su u zavadi... (Sansa za izrazivanje vise vrednosti!)

Sretao sam zene koje su bas zbog tog oblika zenskog ponasanja govorile da bi radije bili muskarci.
sve to one rade zajedno i organizovano

Protiv Ace

Da znas malinice ja i saska smo se udruzile protiv njega lol twisted

niste jedine. pa vi to i udruzenje imate. eh zivote lutalico cry

nisi valjda sumnjao u nas... twisted

ne nikada Unhappy
Viking, Mr.Mix, Zed, mislim da ste malo preterali ili ne mogu kao zena da budem objektivna. Ima zena koje su takve, ali ima i onih koje nemaju takve postupke i poglede na zivot.
Ne bih se slozila da su muskarci "cvecke". I te kako znaju da smeste "igru", kako na poslu, tako i u privatnom zivotu, samo sto to oni rade potuljeno i kao nemaju pojma o cemu se radi. Zena mozda ide "djonom", nekim ogovaranjem, uvredljivim recima, i opet da kazem, ne sve zene. Muskarci sve to rade i jos malo vise, ali iza "zatvorenih vrata", a kada se suocis s njima prave se blesavi i nemaju pojma o cemu mi to pricamo. Meni je i to vrlo pokvareno, licemerno i dvolicno. Pa, ako bismo stavili na "vagu", tu bi bila "mrtva trka" medju polovima.
Da li je zena zeni vuk ???

Jeste bwe ...wukowee bRez uvrede...

8) lol 8)
MOmci, ocigledno poznajete pogresne zene wink
Cinjenica jeste da i muskarci,ogovaraju,da su zavidni.............Ali sam stvarno vidio puno vise zena nego muskaraca koje su te svoje emocije poduprle direktnim akcijama protiv drugih zena,a onda te druge zene odgovaraju recenicom: NISAM JAGNJE??????
Ta sabotaza unutar zenskog pola je izgleda od pamtivjeka,i vertikalno i horizontalno u ljestvici moci.
Ono sto zena moze uciniti drugoj zeni,to muskarac ne moze ni SMISLITI a kamo li uciniti.
Viking, Mr.Mix, Zed, mislim da ste malo preterali ili ne mogu kao zena da budem objektivna. Ima zena koje su takve, ali ima i onih koje nemaju takve postupke i poglede na zivot.

Nisu zve zene takve, naravno, a nisu ni muskarci cvecke.
.......Znas kada zena markira "svoju" teritoriju,druga zena moze dobiti samo probleme,a ironija u svemu tome je sto to ni po cemu nije njena teritorija.

Ma teritoriju manje-vise, ali kada markira muskarca....... twisted

jest, samo da li podigne i nugu, a?
Ne bih se slozila da su muskarci "cvecke". I te kako znaju da smeste "igru", kako na poslu, tako i u privatnom zivotu, samo sto to oni rade potuljeno i kao nemaju pojma o cemu se radi. Zena mozda ide "djonom", nekim ogovaranjem, uvredljivim recima, i opet da kazem, ne sve zene. Muskarci sve to rade i jos malo vise, ali iza "zatvorenih vrata", a kada se suocis s njima prave se blesavi i nemaju pojma o cemu mi to pricamo. Meni je i to vrlo pokvareno, licemerno i dvolicno. Pa, ako bismo stavili na "vagu", tu bi bila "mrtva trka" medju polovima.

Slazem se Vockice , nekada muskarci mogu biti vece alapace nego zene i to mnogo vece.....
Pa, ja lepo napisah:
Naravno, prilično sam banalizovao viđenje i ne odnosi se na sve generalno.

A takođe sam napisao i ovo
Mada, mislim da se to sa godinama prevazilazi...
jer smatram da su mlađe osobe možda podložnije takvoj "borbi za opstanak". wink

Imam u svom okruženju poznanice koje su sklone takvim radovima, kao i prijateljice koje nisu (ili još nisu došle u tu situaciju). wink
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:04 am.