Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Uneo sam malo zabune u svoj odgovor, bas zbog naglaska zensko/musko....

Naravno da poznajem taj osecaj, kada na radnom mestu, u porodici ili na drugom mestu su zene spremne iskopati oci jedni drugima, pa sabotiraju, potkopavaju, ocrne, pod.ebavaju, da na bilo koji nacin pokusavaju izraziti superiornost u odnosu na drugu...

To ponasanje je nezavisno od kulturne pripadnosti, bar ovde u evropi. Ima veze sa hijerarhijskom lestvicom u drustvu...
Mislim da taj model ponasanja ipak ima (podsvesnu) seksualnu pozadinu i verovatno je posledica tradicionalne(?) uloge zene u vezi. Javlja se cak i na nivou majka/kci.

Mada nisu sve zene takve, muskarci nikad ne mogu biti takvi.
Kod muskaraca se hijerarhija jednoznacnije uspostavlja, pobeda je pobeda, poraz je poraz, kada druga strana (makar i nesvesno)prizna podredjenost, dolazi do ``prastanja``, ``zaboravljanja`` konflikta...

Nije zena zeni vuk, jer model uspostavljanja hijerarhije vukova vise lici na model muskaraca (muzjaka).

Dobra ilustracija temi je jedan domaci film (ne znam naziv), gde svekrva ne pomaze zeni u prvom porodjaju, i dete umire jer nije adekvatno zbrinjen.
Posle toga dolazi do optuzivanja i prebacivanja odgovornosti...

Muskarac bi uvek pruzio sansu drugom muskarcu, u slucaju zivotne ili druge velike opasnosti, pa cak i ako su u zavadi... (Sansa za izrazivanje vise vrednosti!)

Sretao sam zene koje su bas zbog tog oblika zenskog ponasanja govorile da bi radije bili muskarci.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 4:41 pm.