Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Onaj ozenjeni pametni je i dalje aktuelan,ali ga jos nisam ni upoznala Happy drugi ozenjeni je zaboravljen,al mi se jos svidja Happy Gazda kafica u Banji videcu ga letos,daj Boze zdravlje Happy treci ozenjeni je mnogoo lep,ali moji ne razgovaraju s njim Happy
e sada,da li neko zna da mi pokaze zadatke iz hemije?
Bolcmanova je iz fizike..a NA 6,02 puta 10 na 23 Avogadrova konstanta..ali mi nisu jasni zadaci..da vam pokazem,ja znam formule i teoriju neke,ali ne znam da napisem hemijsku reakciju,reaktante i proizvod reakcije
Moze li neko da mi pokaze,molim vas
hajde bre.... pokazite joj....

sta ste se stisli? shock
Onaj ozenjeni pametni je i dalje aktuelan,ali ga jos nisam ni upoznala Happy drugi ozenjeni je zaboravljen,al mi se jos svidja Happy Gazda kafica u Banji videcu ga letos,daj Boze zdravlje Happy treci ozenjeni je mnogoo lep,ali moji ne razgovaraju s njim Happy

Naći će se valjda neki i koji nije oženjen Wink
e sada,da li neko zna da mi pokaze zadatke iz hemije?

Da mi je neko postavio ovo pitanje 1997., rekao bih "Da!", pošto sam u to vreme išao čak i na takmičenja iz hemije. Ali, hemijom se nisam bavio skoro 15 godina, tako da sam skoro sve zaboravio. Možda bih i sada mogao biti od pomoći za poneki konkretan lakši zadatak Smile
Nemoj da si bezobrazna Happy pa na primer KOLIKO JE KUBNIH CM 64 POSTOTNE AZOTNE KISELINE DOBIJA IZ 108 KG NA NHTRATA I ODGOVARAJUCE MASE KONCETROVANE H2SO4
Hvala srce unapred a neozenjeni su mi bezveze
Evo ja sam oženjen ali ti stalno postavljaš pitanja za neke momke i to štrebere i baltazare. Odmah da ti kažem, put do srca ili bilo čega drugog kod oženjenog muškarca nikako ne vodi preko hemijskih formula, mnogo nauke i mnogo priče. Sve što ti treba za oženjenog muškarca je dosta fizike i to manje teorijske a najviše praktične, da ne kažem eksperimentalne. Kad se zasitiš raznih naučnika, hemijskih formula i priče koja ne vodi nikuda, slobodno se javi kod mene... 8)
Nemoj da si bezobrazna Happy pa na primer KOLIKO JE KUBNIH CM 64 POSTOTNE AZOTNE KISELINE DOBIJA IZ 108 KG NA NHTRATA I ODGOVARAJUCE MASE KONCETROVANE H2SO4

Nisam baš siguran da hemijska reakcija ide ovako, ali može i ovako da posluži kao primer za rešavanje ovog tipa zadataka:

2NaNO3+H2SO4->2HNO3+Na2SO4

Atomske mase:

H 1
N 14
O 16
Na 23
S 32

NaNO3 23+14+3x16=85
HNO3 1+14+3x16=63

Većina ovakvih zadataka se rešavaju korišćenjem proporcija:

85:63=108:x

x=(108x63)/85

x=80kg je masa HNO3

Da bismo dobili bilo koji rezultat vezan za rastvore i zapreminu,
potrebni su nam i podaci o gustini HNO3 i njenog vodenog rastvora.
Ako su dati ti podaci, onda se na osnovu mase može dobiti zapremina (64postotnog) rastvora.

Nisam baš siguran da hemijska reakcija ide ovako, ali može i ovako da posluži kao primer za rešavanje ovog tipa zadataka:

2NaNO3+H2SO4->2HNO3+Na2SO4

Atomske mase:

H 1
N 14
O 16
Na 23
S 32

NaNO3 23+14+3x16=85
HNO3 1+14+3x16=63

Većina ovakvih zadataka se rešavaju korišćenjem proporcija:

85:63=108:x

x=(108x63)/85

x=80kg je masa HNO3

Da bismo dobili bilo koji rezultat vezan za rastvore i zapreminu,
potrebni su nam i podaci o gustini HNO3 i njenog vodenog rastvora.
Ako su dati ti podaci, onda se na osnovu mase može dobiti zapremina (64postotnog) rastvora.

BOA! Srce, razbijas! Svaka cast! Hahahahaha... lol
Bolcmanova je iz fizike..a NA 6,02 puta 10 na 23 Avogadrova konstanta..ali mi nisu jasni zadaci..da vam pokazem,ja znam formule i teoriju neke,ali ne znam da napisem hemijsku reakciju,reaktante i proizvod reakcije

u jeee, ja sam mislio da si skroz glupa. sada vidim da si pametnija od mnogih clanica ovde.
a i lepsa!

lollollol
samo kad bi manje kvarcovala i promenila ruzh...
lol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:49 am.