Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Ako ste nesto hteli da kazete svom profesoru tokom vaseg skolovanja, ali niste rekli iz bilo kojih razloga, mozete ovde izneti. Kao nosilac teme, a i kao profesor, pokusacu da, zajedno s vama, odgovorim na ovakva, a i slicna neka pitanja. Evo za početak i nekih smernice od opsteg znacaja za diskusiju, kako bi ste se lakse prisetili nekih momenata u toku skolovanja, a vezanih za ovu temu.

Da li ste postovali svoje ucitelje, nastavnike, profesore, i da li su oni postovali vasu licnost? Da li su vas necemu naucili u toku vaseg skolovanja? Da li vas je skola uopste interesovala? Jel vam ona koristila u vasem zivotu? Da li danas radite bas ono sto ste kroz skolovanje i ucili? Sta mislite, da li skola moze da pomogne u kreiranju licnosti coveka, ili se svo vaspitanje ipak donosi od kuce? Mozda, pouceni dobrim/losim iskustvom skole, sada vasoj deci savetujete sasvim nesto drugo kad je u pitanju izbor struke! Koliko je po vasem misljenju tacna cinjenica, da ipak treba neka veza za posao, bez obzira kakav ste djak bili, i koji ste nivo skolovanja zavrsili? Mozda ste za onu varijantu da je najbolja skola snalazenje? Ili ste pak misljenja da je skola “kriva” za to kakvi ustvari vi danas jeste!
. . .

Dodao bih jos i to, kako ste se odnosili prema generacijskim rastancima kada se pojedini nivo skole zavrsi? Da li su ostali kontakti sa starim drustvom, tipa maturskih susreta i dr., ili vas vezuju samo neka secanja. Misljenja sam da ne treba ovde pokretati diskusiju sistema skolovanja, nego jednostavno pricati o onome sta je sada kod vas, i da li su skola ili profesori imali uticaja na to ili vam sem osnovne skole, koja je obavezna, ili pak srednje, nista vise nije ni trebalo od skolovanja, a da uspete u zivotu!
. . .

Nije na odmet, posto smo ovde na sajtu za upoznavanje, uraditi i jednu komparativnu analizu, susreta, zabavljanja, brakova koji su proizasli iz skolskih klupa i ovde na sajtu za upoznavanje. Budimo otvoreni i kulturni, i odrzimo jedan akademski nivo diskusije.
rado vidjam neke profesore iz srednje, cak i one koje su u ono vreme bili nepopularni...
na faks jako retko navracam, no drago mi je i tamo sresti neke bivse profesore, asistente... malo ih je, najbolji odavno rade u drugim drzavama velikim kompanijama ili poznatim univerzitetima.
zao mi je onih na kojima su testirali rodoljublje u tmurnim ratnim danima...

bilo ih je dobrih, bilo ih je losih, neki od njih su ostavili recenice za sobom, koji je prirucnik za ceo zivot.

u jednoj etapi zivota imao sam sansu da izaberem taj poziv... na kraju sam izabrao privredu... vise ne razmisljam o tome, znam da nikad necu biti gladan, ako ikada postanem radno onesposobljen, drzat cu privatne casove ucenicima. po 5 sati dnevno, bit ce dovoljno...
Zasad imam utisak da od svih tih škola, zaključno sa fakultetom i nije bilo neke naročite vajde. Poslovi, a pogotovo prvi poslovi se dobijaju gotovo isključivo preko veze. Znači, sad osim uobičajenog konkurisanja, moram da tražim i veze za posao. Imam diplomu, nemam vezu -> nemam posao :?
Zasad imam utisak da od svih tih škola, zaključno sa fakultetom i nije bilo neke naročite vajde. Poslovi, a pogotovo prvi poslovi se dobijaju gotovo isključivo preko veze. Znači, sad osim uobičajenog konkurisanja, moram da tražim i veze za posao. Imam diplomu, nemam vezu -> nemam posao :?

Srce jesi mi drag , al ne kenjaj !
sto se generacija tice, iz osnovne su se maltene svo pogubili, napravio sam daleko najvecu karijeru od svih njih. ne srecemo se grupno, tu i tamo srecem svoju veliku skolsku ljubav i jos neke po gradu i to je to...

iz srednje se jako retko vidjamo, vecina je otisla iz zemlje i daleko su bolje prosli od nas koji smo ostali

sto se tice faksa, retko koga srecem, najbolje su prosli oni koji su imali veze za dobrim zaposlenjem, sada su svi direktori ili su se sa tih radnih mesta presaltali na zapad, na relativno dobro placena radna mesta...

sve u svemu nije lose, tu su oni svi u mojoj glavi, neki u srcu...
. . .

С обзиром да сам већ на неколико постава изнео своје образовање, морам ево овде признати, у складу са темом, да нисам био неки ђак ни у основној, а ни у средњој школи (70-74). Чак нисам мислио ни да студирам, а камоли још нешто више. Било је посла и са средњом школом, а у оно време фирме су делиле и станове, и ко велим доста школе. Ал, ал ето испаде сасвим другачије.

Srce, nisi razmisljao o privremenom odlasku?
U Dubaiju inzenjer pocetnik na poslovima odrzavanja moze navodno da zaradi 6000 dolara mesecno. Sa iskustvom oko 10.000.
Ne znam da li Rusija trazi radnu snagu, no moleri navodno dobijaju oko 2000 eur mesecno, znaci kao inzenjer mogao bi zaraditi vise. Navodno su Rusi neradnici i zato se Ruskinje i rado udavaju nasim ljudima.
Nemacka vapi za inzenjerima, sa diplomom se vrlo lako dobija pravo rada i nastanjivanja.
Buducnost za visokostrucnu radnu snagu je svakako u migracijama i na radnim mestima do oko 5 godine, slicno kao u USA.
. . .

У Русији то добро знам по комшијама што су отишли, траже јако пуно молера и керамичара. Немачка још тражи лекаре, Италијани медицинске сестре, у Енглеској су на цени баш ови инжењери Електро-факса који су завршили оне смерове где су турбине, и електромотори велике снаге и сл.
za 2000 eur sa obezbedjenim smestajem i hranom, ja bi naucio i molovati!

wink
. . .

Мишљења сам да је за успешно завршени факс, јако битно дал сте наставили исту проблематику коју сте имали и у средњој школи. Још ако је та школа имала "добре" професоре, факс не би требао да буде неки проблем чак и ако нисте постигли неки велики успех у средњој школи, рецимо - добар, врло-добар, ко што сам ја био. Ал сам наставио исту струку. Мислим да су чак и ови са гимназијом лошије пролазили од нас, који нисмо ишли у ту општу школу.
. . .

Свака част! Јел то у НС?
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 7:57 pm.