Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

...da li smo ih svesni?da li su to samo one o kojima su nas ucili tokom skolovanja?postoje li i one ne vidljive oku,a veoma postojane oko nas.
da li dolazimo iz razlicitih dimenzija,slivamo li se u ove kojih smo svesni?
da li je i ogranicenost u bilo kom smislu,dimenzija sama po sebi?
dakle dimenzije,pocnimo od onih opstih svima,nadam se barem svima poznatim.imamo sirina,duzina,dubina i visina.mozemo da pisemo i o njima,mada mislim da se tu i nema sta bitno pisati.jedino ako bi sirinu pogleda i dubinu misli,na ovoj temi analizirali,mislim da bi mogli zapoceti dobru polemiku.medjutim,moja namera je da se okrenemo oko sebe i razmislimo o nekim drugim dimenzijama.na primer da li je ljubav stanje svesti ili dimenzija u koju ulazimo kad nam se ona desi?ili mrznja,da li je i to stanje svesti ili pak dimenzija,ili na primer da li je stanje odsutnosti obzira,ustvari samo zalazak u dimenziju bezobzirnosti?
pocecu sa ljubavi,jer to je stanje u kojem se sad nalazim.i ovaj svet mi izgleda,kao da kroz njega koracam,nekako sa strane,sa strane iz cijeg ugla sve poprima zive i vesele boje,note itd.itd.
ja zaista mislim,da ljubav slobodno mozemo ubrojiti u dimenziju.
kad ste zaljubljeni,svet oko vas postaje senzitivniji,kako u vizualnom,tako i audio smislu.vreme brzo leti kad smo zajedno sa voljenom osobom,ili pak sporo dok odbrojavamo dane do susreta,kao i izrazenost telesnih oseta(leptirici i onaj osecaj u prsima kada nam ne ide bas najbolje sa voljenom osobom).ljubav otvara jos neke vidike,kako spoljasne,tako i unutrasnje.tako,da nije nista neobicno,kada neko ko voli,pocne da otkriva neke svoje skrivene potencijale(crtanje,pisanje,gluma...)
spoznaja o dimenzijama u kojima zivimo,koje nas okruzuju,coveku su uvek bile motiv.dostici visinu,spoznati dubinu,povecati sirinu,premostiti duzinu,kao i osetiti ljubav.
da bi mogli pisati o dimenzijama,moramo ih na neki nacin i kategorisati.
podelimo ih u pozitivne i negativne dimenzije,a mozemo dodati i kategoriju inspirativnih.u koju cu svakako uvrstiti ljubav.
ljubav je bila i ostala inspiracija umetnicima,piscima,pevacima.vojskovodjama,vladarima.kroz koju su stvarali,vojevali,vladali.sad,da li se moze vojevati inspirativno?
da li je to vec prelaz iz jedne dimenzije u drugu?i tu vec dolazimo do pitanja,kad pocinje i gde se zavrsava ljubav kao dimenzija?
da li je to prelaz iz jedneu drugu ili mutiranje iste u neki njen drugi oblik i prirodu,koju obican covek van nje(ne zaljubljen)ne moze spoznati.
postoje li ti hodnici,kroz koje se prolazi iz jedne dimenzije u drugu?
dakle,ljubav kao inspirativna dimenzija,moze dovesti do mutiranja iste u jednu drugu,mnogo drugaciju dimenziju,dimenziju besmisla.koju odmah mozemo svrstati u negativnu.
...da li smo ih svesni?da li su to samo one o kojima su nas ucili tokom skolovanja?postoje li i one ne vidljive oku,a veoma postojane oko nas.
da li dolazimo iz razlicitih dimenzija,slivamo li se u ove kojih smo svesni?
da li je i ogranicenost u bilo kom smislu,dimenzija sama po sebi?

Када се све посматра са Еуклидског становишта, онда се само може говорити о бесконачности, међутим гледајући неке друге геометрије може се лепо уочити коначност бесконачних ствари (модели познати још у 19. векуWink.
(http://fiz.petnica.rs/wiki/images/thumb/f/f4/123.jpg/240px-123.jpg)

Овај простор је четвородимензиони, без ограничења, па би мрав могао да хода по њеној целој површини без да икада прелази ивицу.

Ствар је са математичног становишта врло проста Tongue

x = cos(u)*(cos(u/2)*(sqrt_2+cos(v))+(sin(u/2)*sin(v)*cos(v)))

y = sin(u)*(cos(u/2)*(sqrt_2+cos(v))+(sin(u/2)*sin(v)*cos(v)))

z = -1*sin(u/2)*(sqrt_2+cos(v))+cos(u/2)*sin(v)*cos(v)
Možda ja ne razumem matematiku ali taj mrav bi mogao da "hoda po njenoj celoj površini bez da ikada prelazi ivicu" i kad je u pitanju obična lopta...
lele sto je vama dosadno roll svima vama bi ja po motiku u ruke i na njivu twisted
A da se malo igramo sa tvojim čvrstim seljačkim loptama pa da vidimo ima li tome kraja? lol
sklonost, inteligencija, iskustvo, vezba, ...

to je potrebno da se stvori mudrac... mudrac vidi stvari koje vecina ne vidi... ne radi to uvek po logici, vec najcesce po intuiciji...
ja to ne zovem drugom dimenzijom... no postoji neka sposobnost, koja je malo idealisticna a malo i spiritualna...
Ovo je tema za emotivne, preskočiću. shock

i bolje ti je, asov u ruke i idi nam iskopaj neki bazen da moz noge da operemo posle njive twisted
Možda ja ne razumem matematiku ali taj mrav bi mogao da "hoda po njenoj celoj površini bez da ikada prelazi ivicu" i kad je u pitanju obična lopta...

Узмимо правоугаоник, и спојимо две супротне стране, сада имамо цилиндар, просто, а сада спојимо друге две странице у полу-обрт, ...хе, хе... неће моћи у нашем универзуму. Самим тим кажемо да је могуће имати четири димензије, јер нешто може само кроз себе да прође без икакве рупе.

i bolje ti je, asov u ruke i idi nam iskopaj neki bazen da moz noge da operemo posle njive twisted

Ja sam jezerce iskopao, ali ti ne bi preporučio da se brčkaš u njemu.... shock
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 11:27 am.