Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Za zenski deo foruma a ako muski smatraju da imaju sta da napisu mogu i oni da zvrljnu, sta mislite o sledecem:
"U RFZO kažu da su u izradi pravilnika učestvovali članovi Republičke stručne komisije, koju čine stručnjaci Ministarstva zdravlja, Batuta i RFZO-a. Ističu i da su oni definisali kriterijume, da žene treba da idu na preglede jednom u tri godine, a da se Ministarstvo zdravlja saglasilo sa tim.Pa tako proizilazi da preventivni ginekoloski pregled zene treba da imaju jednom u tri godine, ciljani pregled radi ranog otkrivanja raka grlica materice takodje jednom u tri godine !!!! kao i ciljani pregled za rano otkrivanje raka dojke jednom u dve godine!!! Meni se cini da taj zakon nisu donosile zene niti se pitale nesto uopste. U proseku svakog dana u Srbiji se kod 4 žene otkrije rak grlića materice, a svakog dana 1 žena umre od ove bolesti.Većina premalignih promena na početku razvoja bolesti je blagog stepena i spontano će nestati bez ikakvog lečenja. U nekim slučajevima, ne dolazi do spontanog izlečenja i ukoliko se ovakve premaligne promene na vreme ne pronađu i ne uklone, mogu da prerastu u rak grlića materice. Kada znamo sve ovo interesuje me kojom logikom su se doticni donosioci ove ideje i oni koji su je usvojili vodili? shock
Strašno evil
Zato fino odeš kod privatnika,platiš debelo,em te gleda ko čoveka,em ne mora da čekaš 3 godine.Zato su to i uveli,da zgrnu još neku paru,malo im je.
Moja je sreća srneća, a grešno mi je smešno. Ako me neko čačne, u oči ove plačne, nije to neutešno...ja umem od suza da pravim-klikere lepe, prozračne
zato ministarka zdravlja osporava ovaj predlog ili sta je vec meni vise lici na glupost,ona kaze "Svaka žena može i mora jednom u šest meseci da ode na pregled kod ginekologa iako nema ginekoloških smetnji", sto je i ovde gde ja zivim praksa i sasvim normalno, jer o ZENI mora da se brine :?
Strašno evil
Zato fino odeš kod privatnika,platiš debelo,em te gleda ko čoveka,em ne mora da čekaš 3 godine.Zato su to i uveli,da zgrnu još neku paru,malo im je.

ma uzas, takve stvari me bas ljute evil
u svim normalnim zemljama predviljeno je posetiti ginekologa minimun 2 puta godišnje..izglega da naš RZZO radije voli da troši pare na lečenje koje je deset puta skuplje nego sama prevencija

pih kakva zemlja koju vode kreteni evil
u svim normalnim zemljama predviljeno je posetiti ginekologa minimun 2 puta godišnje..izglega da naš RZZO radije voli da troši pare na lečenje koje je deset puta skuplje nego sama prevencija

pih kakva zemlja koju vode kreteni evil

bas tako grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr evil
Za čije li su babe zdravlje naši roditelji plaćali zdravstveno osiguranje od plate ceo radni vek,ccc :?
Moja je sreća srneća, a grešno mi je smešno. Ako me neko čačne, u oči ove plačne, nije to neutešno...ja umem od suza da pravim-klikere lepe, prozračne
ko ih je birao? shock

odkud znam ko ih je birao, al ovo bre nije normalno pa u kom svetu zive ti ljudi bre, imaju li oni majke, tetke, zene, cerke, unuke?
ko ih je birao? shock

odkud znam ko ih je birao, al ovo bre nije normalno pa u kom svetu zive ti ljudi bre, imaju li oni majke, tetke, zene, cerke, unuke?

a sta mislis sto ja ovako pisem, kada pisem o srbiji..... roll

dole zene nemaju NIKAKVA prava....

hmmm.... roll
promenice zakon ili nece vaziti za njih kad njihove zene,majke , cerke sestre obole daleko bilo twisted
nisu definisali da zene treba da idu svake 3. godine, vec su rekli da placaju preglede svake 3. godine.
koliko para, toliko muzike, u Srbiji niko ne radi, para za zdravstvo nema. mozemo se natezati od koga cemo uzeti da bi ginekoloski pregledi bili cesci. ovi se natezali i doneli ovo resenje, sledeca politicka elita ce to promeniti, pa ce se neki drugi buniti za svoja prava i tako u krug. para nema. kada para nema, zivotni standard pada, zivotni vek se skracuje, broj statistickih smrtnih slucajeva se povecava.
nisu definisali da zene treba da idu svake 3. godine, vec su rekli da placaju preglede svake 3. godine.
koliko para, toliko muzike, u Srbiji niko ne radi, para za zdravstvo nema. mozemo se natezati od koga cemo uzeti da bi ginekoloski pregledi bili cesci. ovi se natezali i doneli ovo resenje, sledeca politicka elita ce to promeniti, pa ce se neki drugi buniti za svoja prava i tako u krug. para nema. kada para nema, zivotni standard, radni vek, broj statistickih smrtnih slucajeva se povecava.

ajd i mi da se slozimo u ponecemu, nego nema broj statistickih smrtnih slucajeva nego statisticki broj smrtnih slucajeva se povecava
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:02 pm.