Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Uf..
Nikad nisam voleo psiho stvari, mislim da je Frojd vremenom postao spekulativan i krenuo da smara :D
Vise se slazem s onim teoreticarima koji su zeleli da naglase ulogu JA u ukupnoj licnosti.
Hartman kao osnivac Ego psihologije je uveo pojam "celovitost objekta", drugacije receno, dao je objasnjenje zasto odredjeni ljudi ne mogu da diferenciraju osobu, vec na sve osobe oko sebe gledaju crno-belo, ko damicine slike (Jace je od mene, damice Tongue :D ).
Posto se neka osoba oznaci kao crna ili bela, deluje tako kao da je situacija resena. Ono malo vijugica sto imamo po glavama se aktivira i pocinje da trazi cvrste dokaze kojim bi ocrnili ili izbeleli sliku formiranu u glavi.
Na taj nacin i nagadjanja i pretpostavke postaju istina.
Ako nam se neko ne svidja, ne svidja nam se i to je u redu. Problem nastaje onda kada tu osobu ubacimo na polucu sa nalepnicom "oni koji mi se ne svidjaju". I u tu policu trpamo sve koji imaju medjusobni kontakt s prvom.
Razumevanje nekoga ne moze biti niti opravdanje, niti izgovor za ucinjene stvari. Medjutim jako je bitno razumeti motive osobe koja nam izgleda losa, pronaci razloge i pokusati se uveriti da li je to tako. Takav nacin razmisljanja moze samo poboljsati stvari.
Ako se bilo ko od nas zapita o motivima nekog drugog, videce da ti motivi nikako nisu crno-beli..
Niko od nas ne zeli naneti zlo nekome zato sto je sam otelotvorenje zla, niti zeli uciniti dobro zato sto je sam najcistije dobro.
Otprilike, kada bi uvideli to, u nase vidjenje bi ubacili malo sive boje, ne bi sve vise bilo crno belo.
Kasnije.... vremenom... pojavice se i dugine boje :D
Cekaj samo da te upucam... 8)
Ni paMcirka ti nece pomoci. lol
shock mnogo si ljuta..Smile))
Donna..

Nemam više strpljenja za neke stvari; ne zato što sam postala arogantna, jednostavno zato što sam došla do jedne tačke u svom životu kad ne želim više gubiti vreme na ono što me rastuži ili ranjava. Nemam više strpljenja za cinizam, preterane kritike i zahteve bilo koje vrste. Ne posvećujem više ni jednu minutu onome ko laže ili želi manipulisati.

Odlučila sam da ne volim one koji me ne vole i da se ne osmehujem onima koji se meni ne osmehuju. Nemam više strpljenja za one koji ne vole životinje. U prijateljstvu mi smeta nedostatak lojalnosti i izdaja, i nemam više strpljenja za to.

I naročito… nemam više strpljenja s onima koji ne zaslužuju moje strpljenje.

– Meryl Streep & Damica

Cek polako s taj pistolj, ajd da pricamo :D
Uf..
Nikad nisam voleo psiho stvari, mislim da je Frojd vremenom postao spekulativan i krenuo da smara :D
Vise se slazem s onim teoreticarima koji su zeleli da naglase ulogu JA u ukupnoj licnosti.
Hartman kao osnivac Ego psihologije je uveo pojam "celovitost objekta", drugacije receno, dao je objasnjenje zasto odredjeni ljudi ne mogu da diferenciraju osobu, vec na sve osobe oko sebe gledaju crno-belo, ko damicine slike (Jace je od mene, damice Tongue :D ).
Posto se neka osoba oznaci kao crna ili bela, deluje tako kao da je situacija resena. Ono malo vijugica sto imamo po glavama se aktivira i pocinje da trazi cvrste dokaze kojim bi ocrnili ili izbeleli sliku formiranu u glavi.
Na taj nacin i nagadjanja i pretpostavke postaju istina.
Ako nam se neko ne svidja, ne svidja nam se i to je u redu. Problem nastaje onda kada tu osobu ubacimo na polucu sa nalepnicom "oni koji mi se ne svidjaju". I u tu policu trpamo sve koji imaju medjusobni kontakt s prvom.Razumevanje nekoga ne moze biti niti opravdanje, niti izgovor za ucinjene stvari. Medjutim jako je bitno razumeti motive osobe koja nam izgleda losa, pronaci razloge i pokusati se uveriti da li je to tako. Takav nacin razmisljanja moze samo poboljsati stvari.
Ako se bilo ko od nas zapita o motivima nekog drugog, videce da ti motivi nikako nisu crno-beli..
Niko od nas ne zeli naneti zlo nekome zato sto je sam otelotvorenje zla, niti zeli uciniti dobro zato sto je sam najcistije dobro.
Otprilike, kada bi uvideli to, u nase vidjenje bi ubacili malo sive boje, ne bi sve vise bilo crno belo.
Kasnije.... vremenom... pojavice se i dugine boje :D

A sada, da se za tren uozbiljim...
Sve si sam odlicno rekao. Smile

Stavi malo boje,
malo crvene,
crvene ko' ljubav
sto ne prestaje...
Pa onda malo zute
za sunčan dan,
a za vedro nebo
boju znas I sam...
Da na kraju se uvek pojavi Limitlessssssss...................

Sticajem okolnosti upoznao sam jednog lika koji je bio u vojsci sa mojim školskim drugarom za kojeg mogu da tvrdim da možeš da ga mažeš na hleb i slušam ga kako baljezga o njemu a s njim je prozborio samo par reči za dva meseca u toku obuke pa su se razišli po prekomandama,i tako slušajući ga ja ga zapitam dal je dublje ulazio u razgovor sa istim a on kaže nije..... bio mu je antipatičan u startu i nije hteo da se upušta u neku priču s njim,uredim ja okupljanje njih dvojice da ne znaju i posedimo jedno veče u kafani od te večeri njih dvojica su skoro pa najbolji ortaci............samo je potrebno malo lične razmene mišljenja i biti sa istom osobom licem u lice i tek onda zaključivati nešto o istoj!!!
Kuvari su za kuhinju, pa i tamo svaki kuvar preuredi recept po svojim afinitetima... a ne retko i pogreši...... 8)
ja ne bih citala ovo sve.. nesto mi se ne da roll
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
kuvari shto umeju da zaprze chorbicu..... leleeeee lollollol
ma bre Mićko Zdraćko i gospon Q.. nie problem kada nam se neko ne dopadne ili kada se mi nekome.. to.. već kad osoba insistira na nekom nazovi druženju, a znaš da ti ne leži.. Normalan čoek ilti žena su svesni da ne može svako da te gotivi i bilo bi bzvz da je tako.. ali postoje oni koji su malo da se blago izrazim udareni u glavu, pa im lakše uđe u dupe neg u udarenu..

e jesam ga sročila suncemipametnopoljubimuvrnosića..Smile))
Donna..

Nemam više strpljenja za neke stvari; ne zato što sam postala arogantna, jednostavno zato što sam došla do jedne tačke u svom životu kad ne želim više gubiti vreme na ono što me rastuži ili ranjava. Nemam više strpljenja za cinizam, preterane kritike i zahteve bilo koje vrste. Ne posvećujem više ni jednu minutu onome ko laže ili želi manipulisati.

Odlučila sam da ne volim one koji me ne vole i da se ne osmehujem onima koji se meni ne osmehuju. Nemam više strpljenja za one koji ne vole životinje. U prijateljstvu mi smeta nedostatak lojalnosti i izdaja, i nemam više strpljenja za to.

– Meryl Streep & Damica

Cek polako s taj pistolj, ajd da pricamo :D

Moze, ali samo na slovenackom, da ovi ostali ne ukapiraju. lolTongue
ma bre Mićko Zdraćko i gospon Q.. nie problem kada nam se neko ne dopadne ili kada se mi nekome.. to.. već kad osoba insistira na nekom nazovi druženju, a znaš da ti ne leži.. Normalan čoek ilti žena su svesni da ne može svako da te gotivi i bilo bi bzvz da je tako.. ali postoje oni koji su malo da se blago izrazim udareni u glavu, pa im lakše uđe u dupe neg u udarenu..

opet tema o meni... ccccc Tongue
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
shock nemo se trpaš di ti nie mesto.. umem ja i da biem lollollol
Donna..

– Meryl Streep & Damica

chek, chek... hocesh reci da ima neko ko mene ovde ne voli?????? shock
shock nemo se trpaš di ti nie mesto.. umem ja i da biem lollollol

To mi delaj, grdo mi govori... lol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 4:37 am.