Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Nema mi Viteza...a mora neko i 'vake teme da pokreče...

Čovek je postavio na internet snimak na kojem pali Kuran...i sad mu preti do osam godina robije zbog izazivanja verske, rasne i nacionalne mržnje. Zato je pre manje od mesec dana 2000 policajaca obezbedživalo izložbu neke "umetnice" koja je Isusa predstavila kao homiča i trandžu. Znači jedno je izazivanje mržnje...a ovo drugo nije?

Navijači Novog Pazara su postavili transparent na kome se rugaju žrtvama iz "žute kuče"...i odmah su pohapšeni. Taj transparent je bio odgovor navijačima Rada koji su se prethodno rugali žrtvama iz Srebrenice...ali tad niko nije uhapšen?

Siledžije koje su napale francuske navijače i pri tom izazvali smrt jednog od njih kažnjeni su kaznama tek neznatno manjim nego ubice iz JSO...a kad su im te kazne prepolovljene na i dalje debelo dvocifrene..."javnost" u Srbiji je poludela. Pošto policija ima snimak gde šankerica iz obližnjeg kafiča zove 92 i prijavljuje tuču i "DA JE JEDAN MLADIČ SKOČIO PREKO OGRADE I PAO DOLE", pošto se javio čuvar parkinga čiju izjavu da je mladič sam skočio je policija i onda zanemarila pa ga čak ni da da izjavu nisu zvali, potvrdžene su drakonske kazne. Šta mislite kolike bi te kazne bile da je poginuo neki naš sugradžanin, da ne kažem Srbin? I koliko život nekog stranca u Srbiji više vredi nego život bilo kog od nas?

Ovi dogadžaji uglavnom pored nas prolaze ne dotičuči nas se puno...dok neko od nas ne dodže na red...
I ja sam bio u slicnoj situaciji!Jednom su me optuzili da sam spomeniku narodnog heroja iz NOB-a ofarbao cizme u roze! Hteli su da me odrape za kaznu koliko za farbanje cele kompozicije voza a ne obicnog spomenika!...Srecom je deda sacuvao clansku kartu KPJ-a pa sam se izvukao!

8)

Ps.Za ovo se ne salim.
cinjenica je da arsini nisu isti za sve, za svakoga i u razlicitim prilikama... to nije tako samo u Srbiji nego u citavom svijetu... pogotovo u razvijenim, "civilizovanim" drzavama...
I ja sam bio u slicnoj situaciji!Jednom su me optuzili da sam spomeniku narodnog heroja iz NOB-a ofarbao cizme u roze! Hteli su da me odrape za kaznu koliko za farbanje cele kompozicije voza a ne obicnog spomenika!...Srecom je deda sacuvao clansku kartu KPJ-a pa sam se izvukao!

8)

Ps.Za ovo se ne salim.

zao mi je sto si se izvukao za takvo nesto...

P.S. ni ja se ne salim
Jbg i meni je posle bilo zao......pogotovo kad me je cale lisio da ne nabrajam cega sve....bas mi je bilo zao jbg. cry
Naravno da aršini nisu jednaki ni u jednoj zemlji...s tim da u svakoj domači državljanin, večinska religija, nacija, rasa ima prednost nad ostalim...a naročito nad strancima. Srbija je jedina zemlja u svetu gde sve tudže vredi mnogo više nego svoje...

Ne poznajem pravosudže drugih evropskih zemalja ali ovo kako se ovde i danas meri pravda...uveliko prevazilazi samovolju i komunističkih vlasti i Miloševičevog režima...
Naravno da aršini nisu jednaki ni u jednoj zemlji...s tim da u svakoj domači državljanin, večinska religija, nacija, rasa ima prednost nad ostalim...a naročito nad strancima. Srbija je jedina zemlja u svetu gde sve tudže vredi mnogo više nego svoje...

Ne poznajem pravosudže drugih evropskih zemalja ali ovo kako se ovde i danas meri pravda...uveliko prevazilazi samovolju i komunističkih vlasti i Miloševičevog režima...

Mogu ti pojasniti zakone par zemalja EU.kazi samo sta te konkretno interesuje.

UPOZORENJE: Ko je gadljiv neka ne posecuje ovaj sajt.

Ovo je cisto , ko zeli, da vidi sta se desava po svetu.

Snimci su izrazito zalosni,krvavi puni bola i patnje.
Stoga preporucujem , ko smatra da ne moze da podnese ''uzivo ubistva na razne nacine neka ne gleda''

Ko odluci , neka trazi video sa najvise zutih zvezdica na desnoj strani.

P.S Dozvoljeno je 3 klipa dnevno za ne registrovane clanove da znate.

Osecaj koji sam imao dok sam gledao sve to je bio ......... pogledajte....

zakone i ne moras da poznavas, ima jedan univerzalni a to je ZAKON JACEG... manje vise, sve se podredjuje ovom najstarijem zakonu...
btw, o kakvim zakonima pricamo??? to su oduvijek bile tako rastegljive kategorije koje su omogucavale kadijama i da tuze i da sude...

no, nesto drugo je ovdje indikativno... to su neki ideali i pozitivne tendencije u tvojim razmisljanjima a koji su sasvim suprotni aktuelnim svjetskim tokovima... obrisi su se mogli naci samo u nekim real socijalistickim drustvima koje ti pljuvas i skaces u apsurde...
Pravde u onom izvornom smislu apsolutne pravednosti u odnosu na sve, nikada nije bilo i neće je ni biti. Nema je ni u pravnim državama gde postoji stabilan pravni sistem stotinama godina.

Doduše, zanimljivo je da je Srbija, koliko ja znam, prva u Evropi donela pravni akt kojim je uredila sve oblasti društvenog života - ustav. Zakonopravilo svetog Save iz 1219. godine, bilo je prvi srpski ustav.

Međutim, nas je unazadila konstantna nestabilnost. Od tada, pa na dalje. A bojim se i ubuduće... :?

Nema potrebe ništa da nam Objašnjavaš, sve smo mi te zakone od njih prepisali ali ih ne primenjujemo.

Nekako nam lakše da teramo po nAšem i mislim da smo u pravu.

Molim Viteza da nam pojasni šta je hteo ovim da kaže. Ako smo uskladili zakone sa zakonima EU, kako možemo da teramo po starom? To samim tim znači da se ne poštuju zakoni. Gde je onda tu pravna država?!
Pravosuđe u Srbiji treba reformisati. Nažalost, reforma pravosuđa je zahvaljujući poslednjoj neuspeloj reformi u potpunosti diskreditovana kao pojam roll

Nema potrebe ništa da nam Objašnjavaš, sve smo mi te zakone od njih prepisali ali ih ne primenjujemo.

Molim Viteza da nam pojasni šta je hteo ovim da kaže. Ako smo uskladili zakone sa zakonima EU, kako možemo da teramo po starom? To samim tim znači da se ne poštuju zakoni. Gde je onda tu pravna država?!

Pokušaj da nakalemiš neku finu voćku kao što je Trešnja na primer na Žalosnu Vrbu, pa ćeš vidiš šta će da ispaNe.

Ne razumem se u kalemarstvo, ali mi je jasno da se ne može spojiti nespojivo.

Htela sam da čujem malo opširniji komentar, iz prve ruke, ali vidim da niste u odgovarajućem raspoloženju večeras...
Kakvi su ljudi i društvo u kome živimo pravosudje je sjajno.

Ne bih se složio. Riba smrdi od glave. Znači, najgori su političari, zatim sudovi, policija,... roll

Zakoni su jedno...a primena nešto sasvim drugo. Najdemokratskiji ikad donešen ustav...bio je Sovjetski u vreme Staljina. To nikako nije smetalo Staljinovom režimu da likvidira približno 40 miliona ljudi u periodu od 30 godina. Ako se tome doda i 20 miliona sovjetskih gradžana stradalih u II svetskom ratu...računica je strašna (ne treba prevideti da je za mnogo više od tih žrtava odgovoran bio Staljin no što su ubili Nemci)

U istoriji su poznata samo još dva veča genocida. Prvi je bio u trinaestom veku i vezan je za Džingis Kana i njegove potomke (Kina je oko 1200-te godine imala oko 100 miliona stanovnika a 1300-te oko 60) a drugi u vreme Mao Ce Dunga za koga se procenjuje da je satro oko 100 miliona Kineza po raznim logorima i stratištima...
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:42 pm.