Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Tema: Gde...
Umoran hodam ulicama grada. Umoran od pogleda prema drugima i njihovog pogleda prema meni. Nekada su ti pogledi značili izazov, pretpostavljali komplekse svetova u gotovo svakom licu. Umara me i sećanje. Bitka za ili protiv istorije iznova počinje.

Na njenom licu teško se mogao zamisliti iskren osmeh. Bilo je naviknuto na tugu i nesreću. Naslonila je glavu na moje rame i tako smo sedeli na klupi pored keja Save. Znao sam da je srećna, i jedino sam to hteo. Bili smo prijatelji.

Znala je da napravi čudnovat pokret očima i usnama u isto vreme, tako kao da se čudi nekoj stvari kojoj se čudila već bezbroj puta. Kao da to čini samo za mene. U svakom od tih otmenih pokreta bilo je mnogo ponosa. Takve je izvodila samo onda kad bi bila dobro raspoložena.

Voleo sam da je slušam kako sa nekim poznanikom govori o muzici, meni tako nevažnoj stvari a o kojoj je ona znala mnogo. Volela je da govori samouvereno pred onim koji od nje uči i koji je poštuje. Tada njene oči zasijaju.

Oštro velegradsko jutro počinje bezbrižnim plesom. čini mi se da ona sve može.

Prošlost je, pak, stvar koju bi valjalo što pre zakopati, iako čovek bez nje ne zna ni odakle je došao, ni kud se nalazi, nit kuda je pošao. Doduše, on će sazdati put, ali će ga činiti svakim korakom onako kako će onaj prethodni biti obrisan.

Brišem jednu, brišemo dve, brišem tri godine. Izbrisao sam tri. Sve nade i svu volju koju sam imao i koju je ona imala, pružali smo jedno drugom. Izgleda da se ljudi ne mogu ukrotiti. Neko ipak loše oceni, ili vidi mnogo dalje ili mnogo preciznije. Neko se tu naðe iznenaðen.

Ljudi su, ipak, nešto drugo u odnosu na stvari. Zid možeš srušiti i podići novi: možda će izgledati lepše, svežije, ali će ostati zid na istom mestu. čovek je proces. Ne možeš ga izbrisati gumicom. Ne možeš ga ni zameniti nekim drugim. Onaj koji je tu nekada bio, ako je doista bio, ostavlja prazninu koju ništa i niko drugi neće uspeti da popuni.

Proces. I u procesu praznina. Proces koji se vrti u krug ili sam sebe poništava.

Veliko "Bilo je" , to je ime i prezime.

Sta je ustvari "beskraj"? Cini mi se da je to nezamislivo, a opet, u nasem mozgu postoji "ceznja" za beskrajem. Beskraj necega, sto bi smo mi voleli da bude "beskrajno".
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 9:05 pm.