Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

(https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/532503_4951631984380_407900541_n.jpg)
kažu,da je ćopavi drkadžija obožavao ćuretinu u mlincima.
probao sam i stvarno je dobra klopa u usta ga jebem ćopava.
Vanilice

Dvestapedeset grama maslaca ili dvesta grama masti, pola kilograma brasna, jedno zumance, jedno jaje, cetiri kasike secera, kora i sok jednog limuna, puno burbon vanilin secera.
Maslo ili mast penasto umutiti, zatim dodati zumance i jedno celo jaje, secer i sok od jednog limuna. Sada usuti brasno, izruciti sve na dasku za mesanje, zamesiti testo i oklagijom razvuci koru pola santimetara debelu. Kalupom za vanilice vaditi pogacice, svaku umociti u ulupani sneg od dva belanca, pa onda posuti sitno iseckanim orasima, redjati ih u namazan pleh, staviti u penicu i peci , ali paziti da ostanu bele.

Pecene vanilice premazati nutelom, sastaviti dve i dve, jos tople posuti ih vanilin secerom i sluziti. wink
Vanilice na tezgi Kalenica pijace za mene su mnogo vise od obicnih kolacica - to Beograd pritesnjen nevoljom i bedom iznosi svoju poslednju intimu na prodaju!
Kupujem deset komada a stara gospodja mi dodaje jos jednu pride i ja je odmah stavljam u usta.
Gle, ona se istog casa topi na jeziku - prava uteha za nepce - i posle ko zna koliko godina osecam ukus nekadasnjih neimarskih dvorista u Cerskoj i Sumatovackoj - miris tek ispecenih vanilica na ovalnom posluzavniku od zuckaste okrnjene keramike....
Vase vanilice, draga gospodjo, apsolutno nemaju cene!
Okrugle vanilice i kolaci od obladni - najcesce poslastice beogradske sirotinje.

Momo Kapor Wink
za sledeci vikend domace kobasice, bash!
onaj gore nisam ja!
oblak u bermudama
divna zemlja, fini ljudi... Luke come to the dark side.
ribopecac

Dženi kis mi ven vi met... jooooj... zvrlj zvrlj
kud plovi ovaj brod?

pokazimo im patku!
il' si tigar il' si plijen...

TAPIJA NA PUSTO OSTRVO. Tonguemac... mac...
قِسْمَة الله أكبر ॐ श्री गणेशाय नम:
(http://www.vreme.com/cms/view.php?id=640078)

malkicko istorije...
onaj gore nisam ja!
oblak u bermudama
divna zemlja, fini ljudi... Luke come to the dark side.
ribopecac

Dženi kis mi ven vi met... jooooj... zvrlj zvrlj
kud plovi ovaj brod?

pokazimo im patku!
il' si tigar il' si plijen...

TAPIJA NA PUSTO OSTRVO. Tonguemac... mac...
قِسْمَة الله أكبر ॐ श्री गणेशाय नम:
Okrugle vanilice i kolaci od obladni - najcesce poslastice beogradske sirotinje.

Momo Kapor Wink

moji omiljeni kolaci... jer svi su ostali kopija osmana..... 8)
Das Herz ist ein Kind, es hofft so, wie es wünscht.
sta li je to? roll
POLA SOLJE ORAHA,POLA ORASCICA,POLA MASTI,POLA SECERA I BRASNA... lol PERFEKTAN UKUS
POLA SOLJE ORAHA,POLA ORASCICA,POLA MASTI,POLA SECERA I BRASNA... lol PERFEKTAN UKUS

sta je razlika? roll

sta je razlika? roll

TO JE KOLAC... roll I NAMESTI VEC JEDNOM TE OCI...STALNO SE VRTE I ISPADAJU.. rollshockTongue

vala, ako ne ispeces, sva ce se lepiti u ustima, kao da si pesak uzela! lol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 12:01 pm.