Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Cujem i citam po novinama u poslednje vreme cesce nego pre, te ova (neka nasa udata za spanca) se udala i NATERALA njegog buduceg muza da iz ljubavi promeni veru(veroispovest) i vencaju se u nasoj crkvi? I to nije usamljen slucaj, cak sam i pevala na jednom vencanju gde je ponovo nekako ON promenio veru(veroispovest) da bi se vencao u crkvi? Sta mislite o tome, da li je po vama to u redu da se vera(veroispovest) promeni zbog ljubavi? Ja mislim da nije i nikada necu svoju promeniti niti pristati na to da moj verenik promeni svoju ( svejedno koja je u pitanju) jer mi je to kao gubljenje indentiteta, sve nesto mislim ako sad promeni veroispovest sta ce sutra da promeni.....nekako mi to ne odaje cvrst karakter i ne bih promenu veroispovesti dozivela kao OGROMANTNU ljubav prema meni vec kao slabost karaktera.
nije to novija tekovina, radilo se to i ranije, u vreme nasih deda i baka naveliko...
Ma kao da je to bitno ako se ljudi vole ...bitno da se postuju a bog je kako kazu samo jedan samo sto ima vise imena ...zato ljubav prvo a sve ostalo ce se uskladiti wink
ma ZKi isto i ja mislim, ali sta mislite da li vas partner treba zbog vas da promeni veroispovest ako je druge veroispovesti?
Ne kao sto rekoh bog je jedan a ljubav je univerzalna ...postovanje je najbitnije a vjeruj mi moze da funkcionise najnormalnije ... lol
mora da nisam dobro objasnila, znam ja to da moze da funkcionise, BOG jeste jedan i nema te religije na svetu koja propoveda mrznju ( uglavnom sve negativno gledaju na one koji ne veruju ni u kakvog Boga) ali mene interesuje da li bi ste vi insistirali da vas partner zbog vas PROMENI svoju ?
Vera je stvar rođenja, ali i opredeljenja....

Nikada ne bih tražio da neko zbog mene promeni svoju veroispovest, ali se ne bih ni protivio.... Možda bih samo savetovao da još jednom razmisli......
ma ZKi isto i ja mislim, ali sta mislite da li vas partner treba zbog vas da promeni veroispovest ako je druge veroispovesti?

ako zele da se vencaju u crkvi, mora. mislim da je danas to nebitno...
Hvala BR to jeste odgovor na postavljeno pitanje ( sto li sam ga nolko zakomplikovala ne znam ni sama) roll
Valjda upoznajes partnera takvog kakav je i zavolis ga kakav je a sad
...licno nebih trazio da mi partner mijenja religiju ....
hvala ZKi na odgovoru, sta ostali misle?
nije pitanje, da li bi menjao veru, sustina je u dome, da li bi dozvolio svom detetu da promeni veru! wink
ako ti je dete punoletno onda nemas ti sta da mu dozvoljavas ili ne niti ce ono da te pita, ja pitam da li bi ti( ne konktetno ti) kao vernik promenio veru zbog ljubavi, tj vencao se sa zenom druge veroispovesti u njenoj crkvi, ili bi ti bilo draze da ona promeni svoju i uzme tvoju veru?
ako ti je dete punoletno onda nemas ti sta da mu dozvoljavas ili ne niti ce ono da te pita, ja pitam da li bi ti( ne konktetno ti) kao vernik promenio veru zbog ljubavi, tj vencao se sa zenom druge veroispovesti u njenoj crkvi, ili bi ti bilo draze da ona promeni svoju i uzme tvoju veru?

kako nema sta da dozvoljavas, vecina porodica pukne na ovom pitanju. mozes izabrati brak ali ima porodica i clanova porodica gde ce za tako nesto slediti dozivotne sankcije. u staro vreme to je i najvise lomilo male parove.

ne verujem da bi odobravao da moje dete izabere neku ekstremnu veru ili neku bezvesnu sektu, sve i sa brakom, a i bez.

ja licno ne menjam veru a ne trazim ni da iko promeni zbog mene. ja se vencavam u gradskoj kuci! winkwinkwink
dobro bre Biterni ti ces se pre vencati u starackom domu al ako nisi vernik ne pisi na temi o religiji i promeni iste, a DECU cak i kad su tvoja deca i punoletna su NE MOZES kontrolisati niti im ti odredjivati koju ce veroispovesti oni imati, to je slobodna volja i ti se tu nista ali bas NISTA ne pitas
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 4:52 am.