Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Култура, као широк појам са нејасном и непрецизном дефиницијом, је основни предуслов постојања једног Народа. Да ли, свесно или несвесно, пристајемо на суштински (чак и биолошкиWink опстанак тиме што се одричемо своје...СРПСКЕ...ИЗВОРНЕ КУЛТУРЕ...ЈЕЗИКА, ПИСМА И ОБИЧАЈА...пристајањем на окупацију и уплив свакојаких "култура" увезених са Запада а све у циљу опште Глобализације која нам се намеће у свим сферама живљења а која има најпоразнији утицај баш у гушењу Изворне СРПСКЕ КУЛТУРЕ, чиме се губи Идентитет једног Народа и свођење истог у обичног...ЗОМБИЈА ???
Naravno,imas pravo.Ispevano je i u narodnoj junackoj pesmi lol
СРПСКЕ...ИЗВОРНЕ КУЛТУРЕ...ЈЕЗИКА, ПИСМА И ОБИЧАЈА...утицај баш у гушењу Изворне СРПСКЕ КУЛТУРЕ, чиме се губи Идентитет једног Народа и свођење истог у обичног...ЗОМБИЈА ???

Gospodine MiodraGe, izostavili ste Vasu omiljenu rec u gotovo svakom postu (iliti pisaniju) a zamenili ste je ZOMBIJIMA, koja uzgred bud receno i nije izvorno srpska rec...vise nam stima AMEBA! wink
A o izvoru srpske reci, bih mogla nadugo i nasiroko da Vam pricam, al bojim se da nece imati efekta niti ce Vama dopreti do mozga, jer se svakako (kao i sve drugo) kosi sa vasim poimanjem, kako svega, tako i KULTURE nas Srbalja! winkwink
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Pa ne, msm stvarno, covek se uvatio cirilice k'o pijan plota, i misli da moze da nas posmatra kao manje srbima od sebe...takvi verovatno imaju kojekakve nepravde nanesene svom narodu na savesti! winkwink
Култура, као широк појам са нејасном и непрецизном дефиницијом, је основни предуслов постојања једног Народа. Да ли, свесно или несвесно, пристајемо на суштински (чак и биолошкиWink опстанак тиме што се одричемо своје...СРПСКЕ...ИЗВОРНЕ КУЛТУРЕ...ЈЕЗИКА, ПИСМА И ОБИЧАЈА...пристајањем на окупацију и уплив свакојаких "култура" увезених са Запада а све у циљу опште Глобализације која нам се намеће у свим сферама живљења а која има најпоразнији утицај баш у гушењу Изворне СРПСКЕ КУЛТУРЕ, чиме се губи Идентитет једног Народа и свођење истог у обичног...ЗОМБИЈА ???

Potpuno tačno i potpuno se slažem!

Kulturno nasleđe održava i čini identet svakog naroda. U okviru tog kulturnog nasleđa prednjači jezik i pismo i sve vezano za njih, uključujući i pravopis i gramatiku...
Lepo je znati ko si, odakle si i ponositi se tom svojom kulturnom zaostavstinom.

Mene povremeno izbace iz takta ljudi koji smatraju da je dovoljno biti kulturno zaostao, ali, ipak dovoljno drzak, i smatrati nas imbecilima (nije srpska rec, ali dovoljno primenljiva i zastupljena) pa sad prodavati ovo za ono, jer smo svi mi kao doziveli neku amneziju i zaboravili kakvim nas je NE-izvorno srpskim psovkama i uvredama castio isti, iliti autor ove izuzetno kulturne teme... winkwinkwink
Lepo je znati ko si, odakle si i ponositi se tom svojom kulturnom zaostavstinom.

Mene povremeno izbace iz takta ljudi koji smatraju da je dovoljno biti kulturno zaostao, ali, ipak dovoljno drzak, i smatrati nas imbecilima (nije srpska rec, ali dovoljno primenljiva i zastupljena) pa sad prodavati ovo za ono, jer smo svi mi kao doziveli neku amneziju i zaboravili kakvim nas je NE-izvorno srpskim psovkama i uvredama castio isti, iliti autor ove izuzetno kulturne teme... winkwinkwink

Ja sam mislio da se lozis na nesto pametnije 8) lol
I ja sam mislEla... shockshock
Dosta je bilo romantike, skidaj taj peskiriTj... lollollol
Nije da n'umem, al nije damski! oopsroll
Ko prica o kulture?Numem knjizevni da se odrazim shocklol
pa uzmi bre nekad procitaj neki strip...a ne samo striptiz! lollollol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 4:51 am.